Nasıl Deist Oldum?

Yoh Asakura18

☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Agnostik
Turan Dursun öldürüldüğünden dolayı aşırı popüler oldu ama bence onun kitapları da iyi.
Evet Turan Dursun öldürülünce popüler olduğu konusunda katılıyorum.Ama İlhan Arsel kitapları bence Turan Dursun'dan biraz daha iyidir. Keşke Turan Dursun,Uğur Mumcu,Necip Haplemitoğlu gibi aydınlarımız suikaste gitmese veya öldürülmeseydi çok iyi olurdu.

Yazan tarafından düzenlendi:

FİLEozof

ll ☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Panteist
Cehenneme hoş geldin. :D
Bilimsel hata olarak gördüğün şeyleri belirtsen daha iyi olurdu.

Yoh Asakura18

☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Agnostik
Evet Turan Dursun öldürülünce popüler olduğu konusunda katılıyorum.Ama İlhan Arsel kitapları bence Turan Dursun'dan biraz daha iyidir. Keşke Turan Dursun,Uğur Mumcu,Necip Haplemitoğlu gibi aydınlarımız suikaste gitmese veya öldürülmeseydi çok iyi olurdu.
Keşke Turan Dursun,Uğur Mumcu,Necip Haplemitoğlu gibi aydınlarımız yaşıyor olsa çok iyi olurdu.Ve bu aydınlarımızı özlemle anıyorum.

Fzpğcüwqkrlub

ll ☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Bağımsız
@PastayıSeven Son Vesayet Youtube kanalının videolarını izle. Bir kaç tane izle. Youtube da yaz çıkar.
Türkiye de yasaklandı kanal ama youtube da kanal ismini aratarak videolara erişebilirsin.

Ivar

Çaylak
Düşünce
Bağımsız
Zaten tanrının varlığı bilimsel olarak şöyle kanıtlanmıştır: Error
Fiziğin en temel kaidesi fail muktedirdir. Ve bir fiil varsa fail olmak zorundadır. Bunları unutmuyoruz ilk kaidemiz failin muktedir olması fiilin yapanın fiili yapacak güce sahip olmasıdır. Şimdi baktığın zaman atomlarda ne ilim ne şuur ne de irade var. Baktığında kainat sanatlı bir eser ve sanatlı bir eser sanatkarı da icap eder bu yüzden bu atomlar bu sanatlı eseri oluşturamayacağı için bir sanatkar lazımdır. Bunlar atomalar olamaz arkada bir fail olması lazım.

Not:
"Ya bak biz sana o kadar demiştik" diyenler olursa...
Zaten tanrının varlığı bilimsel olarak şöyle kanıtlanmıştır:
Fiziğin en temel kaidesi fail muktedirdir. Ve bir fiil varsa fail olmak zorundadır. Bunları unutmuyoruz ilk kaidemiz failin muktedir olması fiilin yapanın fiili yapacak güce sahip olmasıdır. Şimdi baktığın zaman atomlarda ne ilim ne şuur ne de irade var. Baktığında kainat sanatlı bir eser ve sanatlı bir eser sanatkarı da icap eder bu yüzden bu atomlar bu sanatlı eseri oluşturamayacağı için bir sanatkar lazımdır. Bunlar atomalar olamaz arkada bir fail olması lazım.

Not:
"Ya bak biz sana o kadar demiştik" diyenler olursa...
Bu senin uydurman. Sen pastayı sevmeye devam ediyorsun. Beğenenleri kandırmışsın. Ama beni kandıramazsın. Yazıya öyle( 5. sınıf retorikli )başlamışsın. Böyle yalanla bitirmişsin.

Çocuğum: Fail gerçekte olsa yakalanmasa bile olduğu kesindir. Burada fail mail yok. Varsa zaten fail meçhul bile olsa herkes salt failin varlığında mutabık olurdu. Mutabık olanlar sanrılı beyinlerden başkası değildir. O da binbir çeşit fail iddiası barındırıyor. Buda zaten başlı başına zibilyon çelişki, paradoksdur.

Hülasa; zırva tevil kaldırmaz.

Yazan tarafından düzenlendi:

Ateist Uzaylı

Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Bu senin uydurman. Sen pastayı sevmeye devam ediyorsun. Beğenenleri kandırmışsın. Ama beni kandıramazsın. Yazıya öyle( 5. sınıf retorikli )başlamışsın. Böyle yalanla bitirmişsin.

Çocuğum: Fail gerçekte olsa yakalanmasa bile olduğu kesindir. Burada fail mail yok. Varsa zaten fail meçhul bile olsa herkes salt failin varlığında mutabık olurdu. Mutabık olanlar sanrılı beyinlerden başkası değildir. O da binbir çeşit fail iddiası barındırıyor. Buda zaten başlı başına zibilyon çelişki, paradoksdur.

Yeni dinden çıktığı için normal.

PastayıSeven

Çaylak
Düşünce
Deist

Her fiili yapan bir kişi vardır. Bu kuraldır. Aynı zamanda da evrenin tesadüf yaratılması imkansızdır. Evren tesadüf yaratıldığına göre neden daha değişmiyor? Yani aslında burada dünyadan bahsedelim. Dünya ilk oluştuğunda büyük bir meteor yağmuru oldu ve meteorlar içindeki sular sayesinde yeryüzü su ile kaplandı. Neden daha bu olmuyor? Tesadüf ise illâ ki olmaktadır.
Bunun bir sürü örneği var:
Bir binanın yaratıcılarını düşün...
Resmin ressamı...

Yoh Asakura18

☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Agnostik
Bence herşeyi Tanrıya bağlamamak gerekir. Ve evrenin bing bang başlangıçı olmadığı kanıtlanırsa ateizm felsefi akımını benimserim.

FİLEozof

ll ☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Panteist
Pizza dilimini daha büyük istiyorsun, siparişi bekletiyorsun ne olur ne olmaz diye. :D Sen bilirsin.

Son konular