Nazara İnanır mısınız? İnanın Çünkü İSPATLANDI...

Yuşa

☆☆☆
Üye
Düşünce
Agnostik
İngiltere Leeds Üniversitesi parapsikoloji bölümünün yaptığı bir deneye göre nazarın varlığı bilimsel olarak ispatlandı.

Leeds Üniversitesinde yapılan, psişik güçleri olduğunu iddia eden, renkli gözlere sahip 6 denekle yapılan psikokinezi deneyinde, deneklere bir hafta boyunca seçilen bazı nesnelere odaklanması istendi. 2 hafta sonucunda nesnelerin bazılarında morfolojik ve biyokimyasal değişiklikler saptanırken, özel olarak tasarlanmış hassas makinalar, deneklerin gözlerinden çıkan hassas bir frekanstan yayılan elektromanyetik dalgalar tespit ettiler.NazardergiLeeds Üniversitesi Parapsikolji bölümü başkanı Arthur Gall, araştırma ile ilgili olarak yayınladığı makalede, maddede medyana gelen değişikliklerin, sadece renkli gözlere sahip insanlarda var olan renkli fotoreseptörlerden yayılan beta ışınımlarından kaynaklandığını belirtti.Science dergisi araştırmayı, Mayıs sayısının kapağına “Kemgöz Gerçekliği” başlığı ile duyururken, dergi konu ile ilgili bir çok bilim insanının görüşlerine yer verdi.

Düşüncelerinizi Lütfen Belirtin.

NoTThingLosE

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Sünni
İngiltere Leeds Üniversitesi parapsikoloji bölümünün yaptığı bir deneye göre nazarın varlığı bilimsel olarak ispatlandı.

Leeds Üniversitesinde yapılan, psişik güçleri olduğunu iddia eden, renkli gözlere sahip 6 denekle yapılan psikokinezi deneyinde, deneklere bir hafta boyunca seçilen bazı nesnelere odaklanması istendi. 2 hafta sonucunda nesnelerin bazılarında morfolojik ve biyokimyasal değişiklikler saptanırken, özel olarak tasarlanmış hassas makinalar, deneklerin gözlerinden çıkan hassas bir frekanstan yayılan elektromanyetik dalgalar tespit ettiler.NazardergiLeeds Üniversitesi Parapsikolji bölümü başkanı Arthur Gall, araştırma ile ilgili olarak yayınladığı makalede, maddede medyana gelen değişikliklerin, sadece renkli gözlere sahip insanlarda var olan renkli fotoreseptörlerden yayılan beta ışınımlarından kaynaklandığını belirtti.Science dergisi araştırmayı, Mayıs sayısının kapağına “Kemgöz Gerçekliği” başlığı ile duyururken, dergi konu ile ilgili bir çok bilim insanının görüşlerine yer verdi.

Tabiki de inanırız. İspatlanması da güzel olmuş. Materyalist arkadaşlar varsa aramızda...

Yuşa

☆☆☆
Üye
Düşünce
Agnostik
Hz.Muhammed'inde inandığı söyleniyordu.

Entropyy22

☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Ateistlere nazar değmez inanmayan varsa isteyene ateist muskası yazar hediye ederim. Nazar değmeme garantisi vardır :)

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Bu deneyde mutlaka bilinçli veya bilmeden hata vardır ve başka laboratuvarlarca doğrulanacağını hiç sanmıyorum. Böyle bir şey olacak olsa şimdiye bin kere olmuştu. Çünkü James Randi doğaüstü bir fenomen kanıtlayana bir milyon dolar ödül vaat etti ve kazanan olmadı. Ödül hâlen geçerli.

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Ateistlere nazar değmez inanmayan varsa isteyene ateist muskası yazar hediye ederim. Nazar değmeme garantisi vardır :)
Bana çocuk sevdiğimde gök gözlüsün nazarın değer maşallah de diye uyarıda bulunurlar. Ben de ateistin nazarı değmez derim. Açıkçası bıktım usandım bu Müslimlerin saçma sapan inançlarından ama yapacak bir şey yok. Bunlarla kuşatılı durumdayız. Ne yana dönsek bunlar var. Bıktım, iyice bıktım. Ezan okunuyor niye ayağını indirmiyorsun, ben ateistim. Dua okunuyor niye elini kaldırmıyorsun, ben ateistim. Hayır bir yakınımın düğününe cenazesine gitsem pat orda bir hoca yerden bitme gibi belirir, çare yok! Ya dua okur ya Kuran. İyice gına geldi, neredeyse gitmeyeceğim artık düğüne cenazeye, ateistim diye açıklama yapmak her zaman da uygun olmuyor. Karşımda yaşlı, belki ertesi gün ölebilecek biri var. Ona nasıl allahın filan yok diyeyim, olmuyor, denmiyor!

İyice bıktım artık. Bazen dinle ilgilenmiyorum diyorum, bazen pek dindar değilim diyorum ama o zaman mevzu bitmiyor. Dindar değilsen de saygı göster diye mevzuyu uzatıyorlar. Ateistim dedim mi mevzu ancak bitiyor. Ateistim yani, daha ne mevzu olacak, allah yok! Fakat bu da bütün köprüleri atıyor.

İyice bıktım. Dünyada müslime hiç rastlanılmayan bir yer olduğunu duysam gideceğim de, yok. Nereye gitsen ordalar!

virac

☆☆
Üye
Düşünce
Muvahhid
Leeds Üniversitesinde Parapsikoloji diye bir bölüm bulunmamaktadır. Leeds Üniversitesi kütüphanesinde Parapsikoloji kitabı olarak değerlendirilen yalnızca iki kitap vardır.

Bu üniversitede Arthur Gall adında birisi bulunmamaktadır. Popular Science dergisinin ''Kemgöz gerçeği'' isimli bir mayıs ayı kapağı da olmamıştır. Haber internette aratıldığında; ''Sicence dergisinden çeviren: Erman Mahmuzlu'' ibaresi bulunmaktadır.

Erman Mahmuzlu isminde birisi de bulunmamaktadır.

Yuşa

☆☆☆
Üye
Düşünce
Agnostik
Leeds Üniversitesinde Parapsikoloji diye bir bölüm bulunmamaktadır. Leeds Üniversitesi kütüphanesinde Parapsikoloji kitabı olarak değerlendirilen yalnızca iki kitap vardır.

Bu üniversitede Arthur Gall adında birisi bulunmamaktadır. Popular Science dergisinin ''Kemgöz gerçeği'' isimli bir mayıs ayı kapağı da olmamıştır. Haber internette aratıldığında; ''Sicence dergisinden çeviren: Erman Mahmuzlu'' ibaresi bulunmaktadır.

Erman Mahmuzlu isminde birisi de bulunmamaktadır.
Yaklaşık yarım saat bir araştırma yaptım bende birşey bulamadım.İnternetde görüğümüz herşeye inanmamalıyız.Kusura bakmayın.Herkesten özür diliyorum.Gazetelerin sayfasında gördüm.Araştırma gereği duymadım çok özür dilerim

virac

☆☆
Üye
Düşünce
Muvahhid
Yaklaşık yarım saat bir araştırma yaptım bende birşey bulamadım.İnternetde görüğümüz herşeye inanmamalıyız.Kusura bakmayın.Herkesten özür diliyorum.Gazetelerin sayfasında gördüm.Araştırma gereği duymadım çok özür dilerim
Sn. @Yuşa siz araştırma gereği duymasanız da, yine de kullanıcılar ve okuyucular konu hakkında düşünme gereği duydular. Haberin uydurma olması, konunun cazibesini azaltmıyor. :)

Sayenizde internette yer alan sahte bir bilgi daha düzeltilmiş oldu. Yine de internette yer alan her bilgiyi kaynağından teyit etmeye özen gösterelim.

Yuşa

☆☆☆
Üye
Düşünce
Agnostik
Sn. @Yuşa siz araştırma gereği duymasanız da, yine de kullanıcılar ve okuyucular konu hakkında düşünme gereği duydular. Haberin uydurma olması, konunun cazibesini azaltmıyor. :)

Sayenizde internette yer alan sahte bir bilgi daha düzeltilmiş oldu. Yine de internette yer alan her bilgiyi kaynağından teyit etmeye özen gösterelim.
Bundan Sonra Daha Dikkatli Olcam.Normalde kendim araştırmadan konu paylaşmam