Neden Antisemitistim? (Nasyonal Sosyalizm ve İslamiyet çerçevesinde)

Goebbels

☆☆☆
Deneyimli
Düşünce
Kur'ancı
Peki Yahudi Talmudunda yazanlardan sonra Yahudilerin elini kolunu sallayarak dışarda gezmesi seni rahatsız etmiyor mu ?
Hepinizi yamulttu şu yorum bakalım neler kıvıracaksınız.
Yahudilerin pek çoğu açıp okumuyor kitaplarını.
Müslümanlarda öyle.
Hristiyanlarda.
O yüzden verdiğin örnek saçma.
Hani Kuran'da ne yazıyor? Kuran lanetlediği, düşman dediği kimselere bile merhametle yaklaşmayı savunuyor. Ayet de attım yukarıya, tekrar yazayım. (Maide,13 - Tegabün,14)

DemoKratos

Vl ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Yahudiler pis deyip de Hitler Yahudileri öldürmedi diye saçmalamak ancak bir muslime yakışır zaten.

Çünkü muslimler Kuran'da müşrikler pisliktir gördüğünüz yerde öldürün yazdığını da apaçık göz gördüğü halde inkar edecek veya evet pisliktir öldürmek lazım diyecek kadar (ikisi de) insanlık dışı yaratıklar. Bunları insan yerine koymak en büyük hatadır.

Öyle yazmıyor deseler insanlıktan çıkarlar, evet öyle yazıyor ve doğru deseler yine insanlıktan çıkarlar. O orada yazdığı sürece kurtuluş yok. Tek kurtuluş onu çöpe atmak. Çöpe atamadıkları sürece böyle işte şekil a da görüldüğü gibi hezeyan bataklıklarında çırpınır dururlar.

Goebbels

☆☆☆
Deneyimli
Düşünce
Kur'ancı
Yahudiler pis deyip de Hitler Yahudileri öldürmedi diye saçmalamak ancak bir muslime yakışır zaten.

Çünkü muslimler Kuran'da müşrikler pisliktir gördüğünüz yerde öldürün yazdığını da apaçık göz gördüğü halde inkar edecek veya evet pisliktir öldürmek lazım diyecek kadar (ikisi de) insanlık dışı yaratıklar. Bunları insan yerine koymak en büyük hatadır.

Öyle yazmıyor deseler insanlıktan çıkarlar, evet öyle yazıyor ve doğru deseler yine insanlıktan çıkarlar. O orada yazdığı sürece kurtuluş yok. Tek kurtuluş onu çöpe atmak. Çöpe atamadıkları sürece böyle işte şekil a da görüldüğü gibi hezeyan bataklıklarında çırpınır dururlar.
Dede iftiraya doyum olmuyor yine sende.

DemoKratos

Vl ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
11 Eylül saldırılarında hiçbir Yahudinin işe gitmemesi okumuyorlar!

Bu uydurma bir saçmalık. Öyle bir şey olamaz. Yahudilerin illa Hristiyan arkadaşları sevdikleri vardır onları da uyarırlardı. Böyle bir şeyin olabilirliği sıfır. Olacak bir şey olmadığı için uydurma.

Goebbels

☆☆☆
Deneyimli
Düşünce
Kur'ancı
Bu uydurma bir saçmalık. Öyle bir şey olamaz. Yahudilerin illa Hristiyan arkadaşları sevdikleri vardır onları da uyarırlardı. Böyle bir şeyin olabilirliği sıfır. Olacak bir şey olmadığı için uydurma.
Uydurma bir saçmalık mı? Hiç 11 Eylül saldırıları ile ilgili belgesel falan izlemedin mi dedem. Amerikan hükümeti bile özür diledi, sen hala uydurmadasın.. :D

DemoKratos

Vl ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Kusura bakmayın Müslüman değilim ama Kuran İncil ve Tevrattan 1000 kat daha saygılı bir din.

Hayır aralarında çok fazla fark yok. Sıralamaya koyarsak başta Tevrat gelir şiddet eğiliminde, ikinci Kuran ve İncil üçüncülüğü alır.

DemoKratos

Vl ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
11 Eylül konusunda bir istihbarat zaafiyeti vardır. Hatta bu zaafiyetten öte göz yumma olarak da değerlendirilebilir. Bir harekette bulunsunlar ki tepelerine binelim diye iplerini gevşetmiş olmalılar. Fakat bu gevşetme biraz pahalıya patladı.

DemoKratos

Vl ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Yani şimdi müşrikler pisliktir yasak tapınağa sokmayın gördüğünüz yerde öldürün yazan bir kitaptan bahsediyorsak... Söz biter yani. Daha kısas hüre hür köleye köle uygulanır yazmasından, kadınları dövün yazmasından, din allahın olana kadar öldürün yazmasından bahsetmiyorum bile.

DemoKratos

Vl ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
İsrail'e gittiğimde "vay pis bir muslim gelmiş gebertelim" deyip beni "durun lan durun ateistim ben" demeye kalmadan öldürecekler mi yani? 😄

Ama Türkiye'de çok sayıda Yahudi inancı yüzünden öldürüldü.

Goebbels

☆☆☆
Deneyimli
Düşünce
Kur'ancı
Ulan aynı şeyler hadiste de yazdığından Kurancı oldun değil mi?
Hakkında bilgin olmayan şeyin ardına düşme. Çünkü kulak, göz ve gönül, hepsi bundan sorumlu tutulacaktır. İsra Suresi 36

Andolsun size hatırlatıcı bir kitap indirdik. Yine de aklınızı kullanmayacak mısınız? Enbiya Suresi 10

Yine o gün her ümmetin içinden kendileri hakkında birer tanık çıkaracağız; seni de bu kimseler hakkında tanık yapacağız. Bu kitabı sana her konuda açıklama getiren bir rehber, bir hidayet ve rahmet kaynağı, Allah’a gönülden bağlananlar için bir müjde olarak indirdik. Nahl Suresi 89

Hüküm yalnız Allah’ındır. O kendisinden başkasına kulluk etmemenizi emretmiştir. Dosdoğru olan din işte budur. Ama insanların çoğu bilmiyorlar. Yusuf Suresi 40

Kendi hükmünde hiç kimseyi ortak kılmaz. Rabbinin kitabından sana vahyedileni oku. O’nun kelimelerini değiştirecek hiçbir kudret yoktur. Kehf Suresi 26,27

Goebbels

☆☆☆
Deneyimli
Düşünce
Kur'ancı
İsrail'e gittiğimde "vay pis bir muslim gelmiş gebertelim" deyip beni "durun lan durun ateistim ben" demeye kalmadan öldürecekler mi yani? 😄

Ama Türkiye'de çok sayıda Yahudi inancı yüzünden öldürüldü.
O kadar ölmüş ki ödül bile aldık. 🤣

madalya-670.jpg

GandalfThePink

Deneyimli
Düşünce
Agnostik
Hakkında bilgin olmayan şeyin ardına düşme. Çünkü kulak, göz ve gönül, hepsi bundan sorumlu tutulacaktır. İsra Suresi 36

Andolsun size hatırlatıcı bir kitap indirdik. Yine de aklınızı kullanmayacak mısınız? Enbiya Suresi 10

Yine o gün her ümmetin içinden kendileri hakkında birer tanık çıkaracağız; seni de bu kimseler hakkında tanık yapacağız. Bu kitabı sana her konuda açıklama getiren bir rehber, bir hidayet ve rahmet kaynağı, Allah’a gönülden bağlananlar için bir müjde olarak indirdik. Nahl Suresi 89

Hüküm yalnız Allah’ındır. O kendisinden başkasına kulluk etmemenizi emretmiştir. Dosdoğru olan din işte budur. Ama insanların çoğu bilmiyorlar. Yusuf Suresi 40

Kendi hükmünde hiç kimseyi ortak kılmaz. Rabbinin kitabından sana vahyedileni oku. O’nun kelimelerini değiştirecek hiçbir kudret yoktur. Kehf Suresi 26,27
“Allah’a ve Resülüne iman edin…” (Hadid 7)

“… o ümmî peygambere iman edin ve ona uyun ki doğru yolu bulasınız.” (Araf 158)

“Kim, Allah’a ve Resulüne isyan eder ve onun sınırlarını aşarsa onu da içinde ebedi kalacağı ateşe sokar. Onun için alçaltıcı bir azab vardır.” (Nisa/14)

“Namazı dosdoğru kılın, zekatı verin ve Resule itaat edin. Umulur ki, rahmete kavuşturulmuş olursunuz. (Nur/56)

“Ey iman edenler, Allah’a itaat edin, Resûl’e itaat edin ve kendi amellerinizi geçersiz kılmayın.” (Muhammed/33)

Moderatör tarafından düzenlendi:

Evren

☆☆
Düşüncesini Saklıyor
Düşünce
Deist
Yani şimdi müşrikler pisliktir yasak tapınağa sokmayın gördüğünüz yerde öldürün yazan bir kitaptan bahsediyorsak... Söz biter yani. Daha kısas hüre hür köleye köle uygulanır yazmasından, kadınları dövün yazmasından, din allahın olana kadar öldürün yazmasından bahsetmiyorum bile.
Tevbe 5 tutarlı bir islam karşıtı argüman değil.

Son konular