Neden "Mükemmel olan İslam'dır, Müslümanlar değil." saçma bir argümandır?

6lack de Furor

lV ☆☆☆
Geliştirici
Düşünce
Ateist
Müslüman iken içmiyorduk sanki canım haha. Ayrıca güzel bir açıklama olmuş. Bu din kağıt üstünde de güzel değil uygulamada da güzel değil. Zaten çoğu islamı yaşamıyor sonra islamı savunuyor, şeriat istiyor. Daha şeriat yokken hasar veriyor topluma bir de islamla yönetilsek(ki yöne... öhöm.) neler olacak düşünemiyor.
Birilerinin kafa yorup bu argümanlar için bu tür basit cevaplar üretmesi gerekiyor. Çünkü sağlam argüman oluşturmak uzun ve yorucu bir iş, aptalca argümanları ise 1 - 2 dakikada oluşturabilirsin.

Tüm bu aptalca argümanlar için her birey oturup kafa patlatamaz. Başkalarının oluşturduğu argümanları kullanıp, kendi fikirleriyle birleştirmek ve kişiselleştirmek daha akılcı bir çözüm olur.

Zaten bir çoğumuz da öyle yapıyoruz. Çoğu argümanımız zaten oluşturulmuşlar önceden. Biz ya direkt aynısını kullanıyoruz ya da kendimizce eklemeler yapıyoruz. :)

kavak

Vll ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Avrupa ve ABDde İslamın toplum ve devlet ile ilgili hükümleri Ortadoğu ülkelerinden daha çok uygulanıyor.
Olaya sadece şahsi hükümler çerçevesinde bakmak sığ bir bakış olur
Atma Recep!
Avrupa ve ABD´de olanların İslam´ın hükümlerinin yakından uzaktan hiçbir alakası yoktur. Geldikleri konuma, Islam´ı ilkelerini ve hükümlerini örnek ve rehber alarak gelmediler. Senin gibiler ise, aç kalmış kedi gibidirler; sadece uzaktan "Miyaav" demesini becerirler. Ki hep bunu yapıyorsun zaten!

6lack de Furor

lV ☆☆☆
Geliştirici
Düşünce
Ateist
Atma Recep!
Avrupa ve ABD´de olanların İslam´ın hükümlerinin yakından uzaktan hiçbir alakası yoktur. Geldikleri konuma, Islam´ı örnek ve rehber alarak gelmediler. Senin gibiler ise, aç kalmış kedi gibidirler; sadece uzaktan "Miyaav" demesini becerirler. Ki hep bunu yapıyorsun zaten!
Kedilere ayıp oluyor Şakir abi. @DemoKratos kızmasın sonra?

bilgelikyolunda

ll ☆☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Sünni
Doğru, AB ve ABD’de zina yapan taşlanıyor, hırsızın eli kesiliyor, bozgunculuk yapan farklı görüşler çaprazlama budanıyor, kadınlar silindirle eziliyor, ateistler tevbe etmezse boğazlanıyor, hristiyan, yahudiler kelle vergisi veriyor, Halife’nin kafasına göre hukuk uygulanıyor, bilim şeytan gibi görülüyor, sanatçılar ölümle tehdit ediliyor vs.. Bak işte müslüman olarak bunları uygulamıyoruz, o yüzden geri kaldık. Çok haklısınız.
Bu yazdıklarınızın çoğunun İslamla alakası yok, kafanızdan bir din uydurup adına İslam demişsiniz

bilgelikyolunda

ll ☆☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Sünni
Bunun bence başlıca sebebi kaybolmak. Boşluğa düşmek. Ne yapacağını bilememek. Biliyoruz ki insan beyni fikirlerinin çürütülmesine alışkın değil, bunu sevmiyor. Kimsede de kolay kolay o cesaret yok. Açık açık "Yanıldım, yanlışım - sen bana hatalarımı gösterdin." diyemiyor. Diyen çok azdır, çok çok az.

Bu arkadaş da muhtemelen çok köklü bir inanca sahipti ancak hayatının bir yerinde büyük bir argüman bombardımanına uğradı ve kalpten inandığı şeylerin teker teker parçalanışına sahip oldu. Ancak inancını kaybetmek istemedi ve işin sonunda çeşitli İslami sorunlar için aptalca argümanlar üretti.

Mesela evrim ile İslam'ın ters olmasına "Mikroevrim var ancak makroevrim yoktur." dedi.

İslam'ın yarattığı yozlaşmaya da "Modern Batı, cahil Orta Doğu'ya kıyasla daha fazla Müslümandır." dedi. Bu sözünün alt metni de "İslam'ın bilimin, teknolojinin, kültürün ve sanatın dini olması" gibi bir şey. Yoksa dediğinin hiç elle tutulur bir yanı yok, tamamen boş Müslüman zırvalığı. Gerçi oluşturduğu alt metin bile saçmalığın daniskası. Çünkü İslam gerçekten çok saçma bir din ve bu dine inanan sayısını korumak, hatta büyütmek için topluluğun aptallaştırılması, entellektüel seviyesinin dibi boylaması gerekiyor.

Ancak o zaman bu dine inananlar çıkıyor. Bakınız Türkiye, bakınız diğer Orta Doğu ülkeleri...
Baştan sona hayali kurgular, temelsiz uydurmalar

6lack de Furor

lV ☆☆☆
Geliştirici
Düşünce
Ateist
Bunlar sizin temelsiz uydurmanız
Aptallık olmadan İslam'a inanç olmaz. Savaş da propaganda için yani aptallaştırma için bulunmaz nimettir.

Birleştir parçaları, zor değil.
Baştan sona hayali kurgular, temelsiz uydurmalar
"Bunun bence" diye başlıyor canım.
Şeriat topluma ne zarar veriyor?
Hırsızın elini kestiğin, kafirin başını kestiğin yönetim biçimiyle ne bilimi, ne sanatı? Git Kur'an oku!
Bütün temelsiz uyduranlar burada toplanmış @kavak @6lack de Furor @Tiglath :) :)
Temelsiz uydurmaca life. 😎

Tiglath

ll ☆☆☆
Yazar
Düşünce
Ateist
Temelsiz uyduruyorum. Çünkü Temel başka karıya kaçtı. Ben Fadime.

bilgelikyolunda

ll ☆☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Sünni
Aptallık olmadan İslam'a inanç olmaz.
Bu da sizin temelsiz uydurmanız
Hırsızın elini kestiğin, kafirin başını kestiğin yönetim biçimiyle ne bilimi, ne sanatı? Git Kur'an oku!
1-İslamda her hırsızın eli kesilmez ve dünyada adalet olursa bilim ve sanat daha da gelişir.

2-Kafir değil savaşta sizi öldürmeye gelen öldürülür ve bu kafa kesmeden de yapılabilir.

3-Kuran okuyorum zaten ve görüyorum ki kafanızdan bir din uydurup adına İslam demişsiniz ve saydırıp duruyorsunuz ama uydurduğunuz dinle İslam'ın ve Kuranın alakası yok.

Yazan tarafından düzenlendi:

kavak

Vll ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
1-İslamda her hırsızın eli kesilmez ve dünyada adalet olursa bilim ve sanat daha da gelişir.
2-Kafir değil savaşta sizi öldürmeye gelen öldürülür ve bu kafa kesmeden de yapılabilir.
3-Kuran okuyorum zaten ve görüyorum ki kafanızdan bir din uydurup adına İslam demişsiniz ve saydırıp duruyorsunuz ama uydurduğunuz dinle İslam'ın ve Kuranın alakası yok.
Üzgünüm, saçmalamışsın resmen!

6lack de Furor

lV ☆☆☆
Geliştirici
Düşünce
Ateist
Temelini attım. Aptal değilsen İslam'a inanmazsın.
Ayette hepsi diyor. Boş zırvalama. Bir konuda ayet, hadisten önce gelir! Hadis, ayete overwrite yapamaz.
Ayette harp diyor. Bu fiziksel savaş da olabilir, internetten konu açmak da olur. Benim kafamı kesmen lazım ayete göre. Daha boş söze gerek yok!
Asıl ben Kur'an okuyorum ve görüyorum ki siz Sünniler olarak kafanızdan bir din uydurup adına İslam demişsiniz ve saydırıp duruyorsunuz ama uydurduğunuz "güzel" dinle katliam dini İslam'ın ve Kur'an'ın alakası yok.

Son konular