Neden Muhammed son peygamberdir?

KediKesmiyorum

Çaylak
Düşünce
Satanist
Kur'an-ı Kerim son ilahi uyarı, mesaj.

Kainatın efendisi vesilesi ile bizlere ulaştı.

Evrensel olduğu için zaten Kur'an-ı Kerim her saniye tekrardan nüzul oluyor, Kur'an-ı Kerim Allah Azze ve Celle'nin kelam sıfatının tecellisidir diğer üç ilahi kitap değil imiş sanırım bende duyunca şaşırmıştım bu vesile ile tahminimce.

Ahir zaman hakkında bir araştırma yapabilirsiniz. Son Nebi tüm alemlere peygamber diğer peygamberler ise belli kavimlere gelmiştir.

Kıyamet vesilesi ile bu uykudan uyanacağız.

Aslında doğru cevap: Takdir Allah'ın(c.c)
Allah kitabın devamını getiremedi. Cünkü Allah var olsaydı şimdiki cahillik içinde peygamberler gönderirdi. Cahiliye devrinden daha kötü durumdayız gören yok.

barney.stinson

Çaylak
Düşünce
Agnostik
Son peygamber geldi diyoruz biraz araştırın lütfen.
Neden son peygamber geldi diyorsunuz? Binlerce yıllık insanlık tarihi ve 2021 yılından sonra da binlerce yıl geçeceğini düşünürsek, peygamber neden hep eski zamanda, Mezopotamya coğrafyasında ortaya çıktı? Allah neden son peygamber yollasın ki?

Rütbesiz

Süresiz Yasaklı
Düşünce
Sünni
Neden son peygamber geldi diyorsunuz? Binlerce yıllık insanlık tarihi ve 2021 yılından sonra da binlerce yıl geçeceğini düşünürsek, peygamber neden hep eski zamanda, Mezopotamya coğrafyasında ortaya çıktı? Allah neden son peygamber yollasın ki?
Son nebi Alemlere (tüm) yollandı. Tüm her şey açıklandı İslamiyet'te boş bir alan yok her sorunun cevabı var Allah(c.c)'ın izni ile.

barney.stinson

Çaylak
Düşünce
Agnostik
Son nebi Alemlere (tüm) yollandı. Tüm her şey açıklandı İslamiyet'te boş bir alan yok her sorunun cevabı var Allah(c.c)'ın izni ile.
Her şey açıklandı mı? Hani nerede? Ben de Allah'ım o zaman. Her şeyi açıkladım. Her sorunun cevabı var. Bu kaçma türü yeni mi çıktı?

Rütbesiz

Süresiz Yasaklı
Düşünce
Sünni
1614691405495.png

Araştırın biraz yav.

Knightwalker

☆☆☆☆
Deneyimli
Düşünce
Tarihselci
Dünyanın haline bakınca gerek olduğu çok açık.
Hocam dünyada hiç bir zaman kötülük yok olmayacak. Siz ne zannediyorsunuz ki? Olan şey kanunların 1400 yıl önceye nazaren uygulanabilmesi. 1400 yıl öncenin kolluk kuvvetleri olmayan herkesin çoluk çocuk birbirini kestiği bir yer hayal edin.

Ekler

• 0x0-16.jpg
    0x0-16.jpg
    80.2 KB · Görüntüleme: 11

Knightwalker

☆☆☆☆
Deneyimli
Düşünce
Tarihselci
Allah kitabın devamını getiremedi. Cünkü Allah var olsaydı şimdiki cahillik içinde peygamberler gönderirdi. Cahiliye devrinden daha kötü durumdayız gören yok.
Polis, mahkeme, kanun şu anda yok mu? Camdan baktığınızda üstü çıplak kadınlar mı görüyorsunuz? Komşularınızdan kız çocuklarını diri diri gömen var mı?

Knightwalker

☆☆☆☆
Deneyimli
Düşünce
Tarihselci
Hz. Muhammed devrinden sonra elçilerin değil ilkelerin devri başladı. Şu anda peygamber gelse yapılandan farklı ne yapabilir sizce?

PUSAT

Deneyimli
Düşünce
Sünni
Sonun başlangıcı olan ahir zamandayız. Bu yüce Allah'ın tercihinde gizlidir.

(Âdem aleyhisselam Cennet'ten çıkarılınca, ya Rabbi, Muhammed aleyhisselamın hürmetine beni affet diye dua etti. Allahü teâlâ ise, [ne cevap vereceğini bildiği halde, cevabını da diğer insanların duyması için] "Ya Âdem, onu henüz yaratmadım. Nereden bildin?" buyurdu. Âdem aleyhisselam da, Arşta "La ilahe illallah Muhammedün Resulullah" yazılı olduğunu gördüm. Anladım ki, şerefli isminin yanına ancak en çok sevdiğinin, en şerefli olanın ismini layık görürsün dedi. Allahü teâlâ buyurdu ki: "Ya Âdem doğru söyledin. O bana insanların en sevgilisidir. Onun hürmetine dua ettiğin için seni affettim. Eğer Muhammed aleyhisselam olmasaydı, seni yaratmazdım") [Taberani]

Son konular