Neden Sadece İslamı Eleştiriyorsunuz?

Mete Turan

☆☆☆☆☆
Divan Kurulu Üyesi
ÖDG Üyesi
Düşünce
Agnostik
Son zamanlarda "neden sadece İslamı eleştiriyorsun" sorusuyla çok karşılaşmaya başladık. Bu soruya bir açıklama getirmemiz gerekiyor.

Malum ki ülkemizin büyük çoğunluğu Müslümandır. Müslüman insanlara Hristiyanlığın, Budizmin veya Hinduizmin açıklarını anlatmak çok saçma olur. Elbette bu dinlerin de açıkları var. Ama bu açıkları bizim insanımıza değil o dinlerin mensuplarına anlatmak lazımdır. Çünkü onların, inandığı dinin açıklarını ve hatalarını görünce uyanma ihtimali vardır.

Bizim insanımızın çoğu Müslüman olduğu için biz, İslamın hata ve açıklarını anlatmak zorundayız. Aksi halde boşa kürek sallamış oluruz. Bizim görevimiz uykudaki insanlarımızı uyandırmaktır. İslamın hatalarını gören bir insan eğer birazcık kafasını çalıştırıyorsa zaten dank edecektir, jeton düşecektir. Eğer İslamın bütün hatalarına ve açıklarına rağmen hala kendini kandırıp, hatalara gözünü kapatıp devam etmek isteyene de bizden, iyi uykular dilemek düşer.

Yazarı tarafından düzenlendi:

Timur

Üye
Düşünce
Ateist
yoo başka dinleri eleştirecen ki bunların hoşuna gidecek. ama kendi dinlerinin yamuklarını anlatırsan bozuluyorlar. hehe. bunlara kafayı çalıştırmak yasak.

Haim

☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Arkadaşlar etik gelmese de bir yöntem var kurandan bir ayeti okurken Konfüçyüs ün kitabından okuyorum diyerek okuyun ve sazanımız atlayınca o kutsal değil bu nebiçim kitap ıygh falan yapınca kuran ayeti olduğunu söyleyin

Mete Turan

☆☆☆☆☆
Divan Kurulu Üyesi
ÖDG Üyesi
Düşünce
Agnostik
Arkadaşlar etik gelmese de bir yöntem var kurandan bir ayeti okurken Konfüçyüs ün kitabından okuyorum diyerek okuyun ve sazanımız atlayınca o kutsal değil bu nebiçim kitap ıygh falan yapınca kuran ayeti olduğunu söyleyin
Çok güzelmiş harbiden ya. Birinde deneyim ben bunu. :D

Ra's Al Ghul

☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Allah katında hak din İslâm'dır. Hiç bir şey bu gerçeği değiştirmeye yetmez. Yine de boşuna kürek çekiyorsunuz.

yeniçeri

☆☆☆☆☆
ÖDG Üyesi
Düşünce
Ateist
Yaşamın her noktasına karışan bedevi Arabın 1400 yıl öncesine ait belkide ondan da eski bir sistemi olduğu için.

Heretik

☆☆☆☆☆
ÖDG Üyesi
Düşünce
Ateist
Bilginin doğrulugu için geçerli kanıt gerekir. Ortada geçerli bir kanıt yok sizin şu Allah putu için.

Orhan Yolcu

☆☆☆☆
Yönetim Kur. Üyesi
ÖDG Üyesi
Düşünce
Agnostik
Evet, "neden sadece İslamı eleştiriyorsunuz" sorusu çok soruluyor harbiden. Buraya kafası takılan varsa bu yazıyı okuyabilir.

NoTThingLosE

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Evet, "neden sadece İslamı eleştiriyorsunuz" sorusu çok soruluyor harbiden. Buraya kafası takılan varsa bu yazıyı okuyabilir.
Forumda eleştirmekten fazla hakaret görüyorum. İslam'ı eleştirmeniz iyi birşey. Bizde bu eleştirilere cevap vermek için kayıt olduk, hakaretlere değil.

Şarlo

☆☆☆
ÖDG Üyesi
Düşünce
Agnostik
Oxford vardı da gitmedik mi, hristiyan geldi de eleştirmedik mi :p Ön ayak olmak adına buradan hristiyan dünyasına sesleniyorum; beni teslise ikna ettirin vaftiz olucam 8-)

Düşünce
Ateist
Çok kez karşılaştığım bir sorudur; Neden dine karşısın? Dinle alıp-veremediğin nedir?

Aslına bakarsanız kesinlikle insanların dinine, inançlarına karşı değilim.Herkesin farklı düşüncede olması kadar doğal bir durum olamaz çünkü.
Yeterki insanlar inançlarını gerektiği gibi vicdanen yaşasınlar; başkalarına dayatmasınlar, ilgi alanlarının dışındaki gelişmelere din adı altında müdahale etmesinler.
Ayrıca dinlerin toplumlar üstünde hakimiyet kurmasına, kitleleri dini baskı altına alarak yönlendirmesine, insanlar üstünde baskı oluşturmasına ve dinlerin gericilier ve dinciler tarafından sahiplenilemsi ve bağnazca insanlara dayatılmasına karşıyım.
diğer bir husus ise dinlerin ülke yönetmlerini ele geçirmesine ve ülkeleri inançları doğrulftusunda şekillendirmek istemesinedir karşı olduğum durumlar. Aksi halde insanların inançlarını gerektiği gibi kendi iç dünyasında yaşaması beni ilgilendirmediği gibi kimseleri de bağlamamaktadır. Sizler gelip burada sürekli olarak kendi kitabınızı sözde tebliğ ediyorsunuz,kendiniz dini yayma hakkını kendinizde buluyorsunuz ama bizler eleştirince "inanmıyorsanda saygı duy ,neden diğer dinleri de elestirmiyorsun " seklinde ithamlarda bulunuyorsunuz.Birincisi ben bugüne kadar hiçbir Budist 'in veya hinduist'in veya bir pagan'ın gelip kutsal kitabını ve dinini kabul ettirmeye çalıştığını görmedim .Ama buna rağmen ben diğer dinlere yinelikte çalışmalar yapıyorum .Sizler gözlerinizi kapadığınız için bunları goremiyorsunuz.İkincisi herhangi bir gönderide İslam dini veya diğer dinler olsun bunlara karşı hakaretvari bir söylemim olmamıştır .Sizler çoğunluk olmanın verdiği güç ile kitle doğru olanı yapar mantığı ile susturmaya çalışıyorsunuz ama sizler bu ithamlarda bulunduğu sürece bizler elestiriletimizin dozajını arttırarak ama hakaret etmeden nitelikli bir şekilde devam edeceğiz .Ayrıca Kur'an inanmayanlara hakaretler savururken insanlardan saygı beklemenizde ironik doğrusu

Üst Alt