Neden suçlular serbest bırakılıyor

Ahu akanyıldız

Deneyimli
Düşünce
Agnostik
Son birkaç yıldır artan bir durum suç farketmeksizin "ifadesi alınıp serbest bırakıldı" şeklinde haberler arttı Türkiye de.
Acaba bunun sebebi nedir, malum tiyatro ile cezaevleri dolduğu için diyenler var ama sanmıyorum benim aklıma gelen tek şey insanları laik ve cumhuriyetçi adalet kavramından soğutmak ve yakın zamanda şeriat naraları ile podyuma çıkma gayretinin ilk adımları olabilir.

Moderatör tarafından düzenlendi:

Ahu akanyıldız

Deneyimli
Düşünce
Agnostik
Ülkeyi çöp etmek. Bunun beceriksizlik olmadığı ve bilinçli bir eylem olduğu açık.
Beceriksizlik olma ihtimali de mevcut. Ne de olsa ülkenin deneyimli hakim, savcı, avukat ve daha niceleri hapislerde, oysa şu an bu mevkilerde bulunanlar... Neyse.

Moderatör tarafından düzenlendi:

Retrospective

lll ☆☆☆
Geliştirici
Düşünce
Ateist
Beceriksizlik olma ihtimali de mevcut. Ne de olsa ülkenin deneyimli hakim, savcı, avukat ve daha niceleri hapislerde, oysa şu an bu mevkilerde bulunanlar... Neyse.
Aklı azıcık çalışan ülkedeki problemleri görür. Bunlara ısrarla gözünü kapayan ve din/milliyetçilik sentezli propagandalarla halkı uyutmaya çalışan insanların beceriksiz olması mümkün değildir.

Hepsi her şeyin farkındalar ve bilerek bir şey yapmıyorlar.

Ahu akanyıldız

Deneyimli
Düşünce
Agnostik
Aklı azıcık çalışan ülkedeki problemleri görür. Bunlara ısrarla gözünü kapayan ve din/milliyetçilik sentezli propagandalarla halkı uyutmaya çalışan insanların beceriksiz olması mümkün değildir.

Hepsi her şeyin farkındalar ve bilerek bir şey yapmıyorlar.
Evet aslında doğrusu bu, ben sadece iğneleme yaptım.

Kant

Deneyimli
Düşünce
Ateist
AKP isterse şeriat getirebilir ama en büyük amaçları bu değil. Akp dava partisi olarak kurulsa da artık bu dava ikinci planda. Birinci amaçları ülkeyi soyup soğana çevirmek. Bundan mütevellit ekonomik kaygılardan dolayı Biden ve Avrupa ile karşı karşıya gelmemek için şeriatı getirmeyecek. Bu şeriat mevzusunu muhalefeti sindirmek içinve kendi dinci tayfasına ıslak rüyalar gördürmek için kullanacaktır.

Ahu akanyıldız

Deneyimli
Düşünce
Agnostik
AKP isterse şeriat getirebilir ama en büyük amaçları bu değil. Akp dava partisi olarak kurulsa da artık bu dava ikinci planda. Birinci amaçları ülkeyi soyup soğana çevirmek. Bundan mütevellit ekonomik kaygılardan dolayı Biden ve Avrupa ile karşı karşıya gelmemek için şeriatı getirmeyecek. Bu şeriat mevzusunu muhalefeti sindirmek içinve kendi dinci tayfasına ıslak rüyalar gördürmek için kullanacaktır.
Belki yakın zamanda olmaz ama ömrünün biteceğini anlarsa, gitmeden son darbe misali şeriatla kafamıza vurabilir. 😅

Kant

Deneyimli
Düşünce
Ateist
Belki yakın zamanda olmaz ama ömrünün biteceğini anlarsa, gitmeden son darbe misali şeriatla kafamıza vurabilir. 😅
Halk desteği olmadan şeriat kurarsa bu şeriatın ömrü az olacaktır. Üstüne üstlük bu adam yurt dışına kaçacak. Eğer şeriat ilan ederse ailesinin de hayatını hiçe saymış olacaktır ki o öyle birisi değil. Geleceğini güvence altında tutmak için bu kadar aksiyon almayacaktır. Ama en kötüsü ne biliyor musun? Bizim geleceğimizin bir kişinin insafına bağlı olması. Ve daha da kötüsü bu zihniyetin sonu gelmeyecek olması. Ülke için ufukta aydınlık yok. Ama belki ufuk ötesinde bir şeyler olabilir.

Agnostik Tanrı

Çaylak
Düşünce
Agnostik
Son birkaç yıldır artan bir durum suç farketmeksizin "ifadesi alınıp serbest bırakıldı" şeklinde haberler arttı Türkiye de.
Acaba bunun sebebi nedir, malum tiyatro ile cezaevleri dolduğu için diyenler var ama sanmıyorum benim aklıma gelen tek şey insanları laik ve cumhuriyetçi adalet kavramından soğutmak ve yakın zamanda şeriat naraları ile podyuma çıkma gayretinin ilk adımları olabilir.
Yeterli kanıt olmadığı için hapse atılmayanlar neyse de.
Onca kanıta rağmen serbest kalanlar..

phecabres

Deneyimli
Düşünce
Agnostik
Üzücü olan şey ise 2023 veya erken seçimde tekrar seçilcek olması. Mansur Yavaş aday olmazsa çok çok büyük bir ihtimalle 5 yıl daha bu olaylar devam edicek.

unacceptable

ll ☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Panteist
Yav hissettin de mi açtın? Bu gece de başımıza kötü bir şey gelmişti halbuki.

Maalesef hukuk kurallarının hiçe sayılması diyebilirim. Hukuk diye bir şey kaldıysa tabi.

DemoKratos

Vl ☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Tırlar, kamyon ve çekiciler hakkında haber yaparsan hayatın kayar, yurt dışına kaçmak zorunda kalırsın.

Kadın öldürürsen zaten şeriata kadın öldürmeye kısas da olmadığı için, bütün indirimler uygulanır.

Plütoncu

☆☆
Denetmen
Düşünce
Ateist
Bu konu hakkında bir paylaşım gördüm, niye suç oranları bu kadar arttı sizce yazmışlar. Altına gelen ve en çok beğeni alan iki yanıt şu:
1. İslam'dan uzaklaştığımız için.
2. Dinle devleti ayırmamız ve şeriatı uygulamamamız.

Dedim yok artık bu milletten bir bok olmaz. Dedelerinin yaptıkları hataları tekrarlıyorlar, Atatürk'ün o zaman katıldığı en zor savaş sanırım cahillerle savaş idi. Ama bunlar bir gram değişmiyor! Katranı kaynatsan olur mu şeker? Cinsini s.ktiğim cinsine çeker!

DemoKratos

Vl ☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Ey iban edenler esprisi yaparsan polis kelepçe takarak götürür. Sokakta karını döversen polis dayağın bitmesini bekler. Kocası ya, Kuran'da da karılarınızı dövün yazıyor ya, adam farzı yerine getiriyor tabii. Farzı engellemek adamı taş eder! Allağın emri yerine geliyor! Dayak bitince "buyrun beyefendi karakola teşrif edin bir ifadenizi almamız gerekiyor malum allahsız laik sistem, kitabına uydurmamız gerekiyor da!"

Karakolda da kadına iyi bir azar, yollarlar. Demek din yobazlığı karanlığı da basacakmış. Bin sene geriye de gidilecek, Arap ligine de düşülecekmiş. Yani zeka bu kadar basıyor demek ki, daha nasıl açıklayalım?

Ahlaksız

lll ☆
Yazar
Düşünce
Ateist
Bakalım, görebilecek misiniz?

Bir de şu yazıya bakabilirsiniz;

unacceptable

ll ☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Panteist
Ne oldu anlatsana istersen özelden yaz.
Bunu görmemişim nasılsa. Umarın önemli değildir.
İkinize de cevap vereyim. Sarhoş iki ........ arabalarında gece 2'den sonra mziği bangır bangır açtılar, bağırdık ve mahalleden herkes uyarmaya çalıştı. Yan apartmanda bir akrabamız soğan mı ne atmış. Ardından in aşağı falan deyip silah çektirler. Biz de hemen içeri kaçtık annem ve kardeşimle ve polise haber verdik. Tabi iki üç el sıktılar mahallede biz içerideyken. Sonra da gittiler ve polis geldi. Aramalara başladı ve o ....... tekrar gelip polisi görünce topuklamışlar. Kardeşimin araba bilgisi markayı vermemizi de sağladı. Yan komşu da sanırım silah çekmiş onlara.

Biz iyiyiz, bir şeyimiz yok çok şükür.

Son konular