Neden Yaşıyoruz

Kemal

☆☆
Yazar
Düşünce
Agnostik
İraden dışında dünyaya geliyorsun. Dünyada çalışıyorsun, didiniyorsun, yıllar geçiriyorsun. Belli bir yaşa gelince de ölüp gidiyorsun. Peki dünyada ne için yaşıyorsun?

Macit

Yazar
Düşünce
Agnostik
Dediğin gibi dünyaya irademiz dışında geliyoruz. Benim dünyadaki amacım mutlu olmak, aileme ve tanıdıklarıma yardımcı olmak, vatanıma milletime faydalı olmak... Bunlar gibi nedenler sayabilirim. Tabi bunlardan en önemlisi insanın mutlu olmasıdır. Mutlu ve huzurlu olmayan bir insanın hiç kimseye faydası olmaz. Kendi de buna dahildir. Benim düşüncelerim bu yönde.

RedOneTheDiver

Yazar
Düşünce
Agnostik
Hayatın bir anlamı var mı? Meşhur soru. Fazlası da var. Bir anlamı olmalı mı? Eğer bir anlamı varsa bu herkese göre değişir mi? Benim hayatıma kattığım anlam ile senin hayatına verdiğin anlam birbiri ile örtüşmek zorunda mı? Daha da önemlisi anlam olmayan bir yerde anlam aramak düşünsel mastürbasyondan mı ibaret? Belki de soru anlamsızdır, kim bilir! Bu başlığı sabote etmek için yazmadım bu soruları, sakın yanlış anlaşılmasın.

RedOneTheDiver

Yazar
Düşünce
Agnostik
Kainat ve tabiat neden var? Var olduğu için.
Çok doyurucu oldu. Kainatın sonsuz işareti ile açıklanması gibi oldu. Başladığı yere geri dönüyor bu soru ve verdiğiniz cevap. Neden var? Çünkü var. Tamam da neden var? Var olmak için var. Var var var kelimelerini yalnızca görüyorum bu konuşmadan. Sormuyayım diyorum ama nereden anladınız var olduğunu kainatın? deneyiniz ve kanıtınız ne? yoksa sezgisel mi bu çözümleme? Evrensel Rasyonel bir açıklamanız var mı?

yeniçeri

ll ☆
Yazar
Düşünce
Ateist
Nedenini aramayın çünkü sedece var. :) Neden aramak sizi teizme götürür. Kainat içinde yaşadığımız dünya gezegenler yıldızlar galaksiler yok mu şimdi bunlar? :)

yeniçeri

ll ☆
Yazar
Düşünce
Ateist
Sonsuz bir bütün ve de o bütünün bir parçası olan biz insanlar varız. Bizi yaratan bir üst akıl yok. O zaman neden varız diye sorarsanız var olduğumuz için varız. Diyelim ki bir üst akıl var. O zaman ben size sorayım neden var?

yeniçeri

ll ☆
Yazar
Düşünce
Ateist
Düşüncesiz kainat vücudunun beyniyiz. Bence yaşam amacımız bu vücuda daha çok hakim olabilmek olmalı.

yeniçeri

ll ☆
Yazar
Düşünce
Ateist
Ki öylede yapıyoruz. Bilimsel buluşlar süratle ilerliyor. Kişisel çalışmaların yerini gurupsal çalışmalar alıyor.
IQ su düşük olan çobanın soyundan bir bakıyorsunuz çok zeki dahiler çıkıyor. Tıpkı akılsız evrenin akıllı insanı ortaya çıkarması gibi.

Yusuf İslam

Yazar
Düşünce
Sünni
Bi ton yazı yazmışsınız. Neden yaşıyoruz? sorusuna adam gibi cevap verebilen yok. Ateizmin bittiği an. :)

Son konular

Son mesajlar