Soru Netflix'de yayınlanan "ölümden sonra hayat" belgeseli hakkında ne düşünüyorsunuz?

sirakuza

Çaylak
Düşünce
Panenteist
Merakıma yenik düşüp lanet belgeseli izledim, pişman olmak isteyen izlesin. Neden mi pişmanım? Bu yapım doğaüstü her türlü fenomeni reddeden zihinsel konforumuza saldırıyor. Yani ruhlar, reenkarnasyon, ölüme yakın deneyim, beyni bir fanusun içinde iken kendi ameliyatını izleyen bilinç, 30 dk oksijensiz kalıp en ufak beyin hasarı almadan hayata dönen üstelik öte dünya ile iletişim kuran kazazedeler, polaroid makina ile görüntülenen ruhlar ve bu makina vasıtasıyla onlarla diyalog kurmak...Ektoplazma diye şey duydum lan ben ilk kez ? Bu gece uykumun kaçmasından bu belgeseli sorumlu tutuyorum, neydi lan o gecenin 3'ünde duyduğum garip ses , oda kokusu spreyinin fıslaması gibi bir şeydi, 2 kez duydum.

Belgeselin kusuru medyum denen şarlatanları, istismarcıları fazla ön plana çıkarmasıydı, ulan burada da mı ruhban sınıfına ihtiyaç var be ? Hele o sesini değiştiren Hollandalı medyum karı, sen berbat bir oyuncusun yavrum. Belgeselin mottosu şu: İnananın kanıta ihtiyacı yoktur, şüpheci içinse kanıt yoktur. Doğaüstü alemi toptan reddediyorsanız bütün anlatılanlar sizin için en adisinden kolpa hikaye , yok eğer kapılarınızı ve algıarınızı tümüyle metafiziğe kapamadıysanız bu tekinsiz dünyanın uykularınızı kaçıracağınızdan emin olabilirsiniz. Materyalist adam gecenin bi yarısı duyduğu herhangi bir tuhaf sesi fizikle açıklar fakat bir kez doğaüstü iddialara "acaba" diyerek kapı aralarsanız hapı yuttunuz birader,evet matrix'in mavi hapını yutan biri için nasıl ki hiç bir şey eskisi gibi olmayacak idiyse bu hapta aynı endikasyonlara sahip.

John Ahmet

Süresiz Yasaklı
Düşünce
Agnostik
Paylaşımını okuduktan sonra katı iflah olmaz bir materyalist olmandan çok bu konularda kontrollü deney vb. daha fazla bilgi toplamak istediğini düşündüm. Yanılmıyorsam bu konuda çok katı fikirleri olanlara tüm bu konuları bir buket gibi özenle hazırlayıp sunmak gerekiyor. İşte bu, bu forumdaki hep yapmak isteyip ertelediğim bir konu, malum biliyorsunuz bana arsızca sataşıyorlar ve tüm isteğim bir anda kayboluyor. Senin gibi ve @Ahlaksız @mad hatter gibi kişilerin sayısı artarsa okumaktan zevk alacağınız paylaşımlar yapmaya başlayacağım. Üç kişi oldunuz ve stalklamaya devam ediyorum. Şöyle 9-10 kişi olursanız hemen paylaşımlara başlayabilirim.

Burada kriterim mert, olgun, zeki insan bulmak! Ergen hater bebelerle muhatap olmak gibi fobilerimi aşmama biraz yardım edin.

Yazan tarafından düzenlendi:

Retrospective

lll ☆☆☆☆☆
Geliştirici
Düşünce
Ateist
Paylaşımını okuduktan sonra katı iflah olmaz bir materyalist olmandan çok bu konularda kontrollü deney vb. daha fazla bilgi toplamak istediğini düşündüm. Yanılmıyorsam bu konuda çok katı fikirleri olanlara tüm bu konuları bir buket gibi özenle hazırlayıp sunmak gerekiyor. İşte bu, bu forumdaki hep yapmak isteyip ertelediğim bir konu, malum biliyorsunuz bana arsızca sataşıyorlar ve tüm isteğim bir anda kayboluyor. Senin gibi ve @Ahlaksız @mad hatter gibi kişilerin sayısı artarsa okumaktan zevk alacağınız paylaşımlar yapmaya başlayacağım. Üç kişi oldunuz ve stalklamaya devam ediyorum. Şöyle 9-10 kişi olursanız hemen paylaşımlara başlayabilirim.

Burada kriterim mert, olgun, zeki insan bulmak! Ergen hater bebelerle muhatap olmak gibi fobilerimi aşmama biraz yardım edin.
Paylaş paylaş. TV'deki adama telepati yapıyordun onun detaylarını öğrenmek isterim.

John Ahmet

Süresiz Yasaklı
Düşünce
Agnostik
Yapacağın paylaşımlar birinci elden tanıklıklar mı yoksa araştırmalar neticesinde elde ettiğin veriler mi? Daha çok hangi konulara ilgi duyuyorsunuz?

Yazdıklarım arsızca ve gereksiz bir nefretle sabote edilince insanların gözünde küçüle küçüle nokta kadar kalabiliyorsunuz. Malum böyle bir şark toplumunda mertçe, dürüstçe, en samimi duygularla anlattıklarınız hemen fark edilir ve karşılık bulacağı yerde arsızca linç edilir. İşte sonucun bu olduğu durumları minizmize etmek hatta yok etmek adına zeki ama gerçekten zeki, mert ve kendisine aynı samimiyet ve içtenlikle en az bir iki cevap bulabileceğinden emin olma halini arıyorum.

Evet bizzat deneyimlediğim kendimce kontrollü deneyler ve daha fazla şüphe oluşturabilecek daha fazla deney gözlem vb.

Başta telepati, sonra serbest çağrışımlarınızda beliren zeki ve sizin düşünceleriniz olmayan bilinçli varlıkların farkındalığı ki -- buna çoğu kişi şizofreni deyip kestirip atıyor evet olabilir ama bu konu sandığınız gibi değil demekten fazla bilgi vermek de istiyorum-- yazılarıma devam ettikçe linç yemedikten sonra aynı samimiyetle yazmaya devam edebilirim.

Daha sonrasında yoğun isteğin kaosunyardımıyla gerçekleşmesi gibi daha ileri seviye konuları anlamlandırma çabaları ve neticede bilincin ve istencin fiziksel gerçeklikle olan doğrudan bağlantısını temsil eden diğer bir çok örneği buna ilave edip uygun konu başlıklarında paylaşmak istiyorum.

Telepati, Telekinezi, Ölüme yakın deneyimler, Zihin kontrolü, ileri seviye nörobilimsel akademik makaleler vb. Örneğin Sinan Canan'ın "Bilmeden bilmek" isimli TEDX konferansı örnek olarak verilebilir. Bu konularda son zamanlarda özellikle de akademik olanlarında çok hızlı bir artış görüyorum. Bilim bu konuları irdelemeye tenezzül etmeye başladı ki doğru olan da zaten budur.

John Ahmet

Süresiz Yasaklı
Düşünce
Agnostik
Bu konularda açıklama vermenin ve gerçek akademik makaleleri paylaşmanın zorluğu da bu konu ile ilgilidir. Bu konuya dikkat çekip silinen mesajlarımın hesabını soruyorum. Zaten bu konu hakkında forumda benden fazla yazan yok, şu yukarıdaki yazanlar hiç utanmadan, sıkılmadan bana yazılabiliyorsa öncelikle forumda açılmayan, açılamayan konuların neden açılamadığı sorgulanmalı ve forumun IQ sunun neden bu kadar düşük olduğu sorgulandıktan sonra bilimde hâlâ cevap bulamamış bu türden konuların neden anlaşılamadığı daha detaylı ele alınıp tüm bunlara sebep olanın ergen bir denetmen olduğu anlaşılırsa forumdaşlarımın adına söylüyorum, herkes daha mutlu olur.

@Mete Turan bu konuyu iyi değerlendir çünkü her gün kredin tükeniyor. Forumun bir çöplüğe dönüşmeden önce şu kişileri görevden alman gerek.

Yazan tarafından düzenlendi:

Ahlaksız

lll ☆☆
Yazar
Düşünce
Ateist

Yazdıklarım arsızca ve gereksiz bir nefretle sabote edilince insanların gözünde küçüle küçüle nokta kadar kalabiliyorsunuz. Malum böyle bir şark toplumunda mertçe, dürüstçe, en samimi duygularla anlattıklarınız hemen fark edilir ve karşılık bulacağı yerde arsızca linç edilir. İşte sonucun bu olduğu durumları minizmize etmek hatta yok etmek adına zeki ama gerçekten zeki, mert ve kendisine aynı samimiyet ve içtenlikle en az bir iki cevap bulabileceğinden emin olma halini arıyorum.

Evet bizzat deneyimlediğim kendimce kontrollü deneyler ve daha fazla şüphe oluşturabilecek daha fazla deney gözlem vb.

Başta telepati, sonra serbest çağrışımlarınızda beliren zeki ve sizin düşünceleriniz olmayan bilinçli varlıkların farkındalığı ki -- buna çoğu kişi şizofreni deyip kestirip atıyor evet olabilir ama bu konu sandığınız gibi değil demekten fazla bilgi vermek de istiyorum-- yazılarıma devam ettikçe linç yemedikten sonra aynı samimiyetle yazmaya devam edebilirim.

Daha sonrasında yoğun isteğin kaosunyardımıyla gerçekleşmesi gibi daha ileri seviye konuları anlamlandırma çabaları ve neticede bilincin ve istencin fiziksel gerçeklikle olan doğrudan bağlantısını temsil eden diğer bir çok örneği buna ilave edip uygun konu başlıklarında paylaşmak istiyorum.

Telepati, Telekinezi, Ölüme yakın deneyimler, Zihin kontrolü, ileri seviye nörobilimsel akademik makaleler vb. Örneğin Sinan Canan'ın "Bilmeden bilmek" isimli TEDX konferansı örnek olarak verilebilir. Bu konularda son zamanlarda özellikle de akademik olanlarında çok hızlı bir artış görüyorum. Bilim bu konuları irdelemeye tenezzül etmeye başladı ki doğru olan da zaten budur.
Zeki insan, başkalarının ne dedikleri ile ilgilenmez.
Başkalarına göre tavır alıp, onu yazmayacağım veya bunu yazacağım diyorsanız; hiç yazmayın bence.
Başkalarını boşverin ve ne diyeceksiniz, buyrun, meydan sizin.
Yalnız Sinan Canan'la filan olmaz bu işler. 😁

John Ahmet

Süresiz Yasaklı
Düşünce
Agnostik
Zeki insan, başkalarının ne dedikleri ile ilgilenmez.

Çirkinlikleri kişiselleştirip daha mide bulandırıcı olmadıktan sonra bu söylediğini şiddetle kınıyorum. Çünkü aslında zeki insanlar başkalarının ne dediğini umursar, önemser! İyi veya kötü şeklinde bir sonuca varmadan daha fazla detay öğrenmek ister. Sizler böyle değilseniz gerçekten hiç yazmayayım daha iyi...

Bu konuda o kadar birikmişim var ki buradan konuyla en çok bağlantısı olanından detay vermeye başlayabilirim ama hiç soru sormayacaksınız ve yine ergen bebelere kalacağım diye korkuyorum.

John Ahmet

Süresiz Yasaklı
Düşünce
Agnostik
O halde en çok merak ettiklerinizi sorun da beni şu bebelerle yüzgöz olmaktan koruyun ve böylece konu hakkında bir şeyler duymayı hak edin hem cesaretinizi de görmüş olayım. Sorun gerçekten, daha önce yazdıklarımı okuduysanız herhangi bir yerden başlayın ve sorun.

John Ahmet

Süresiz Yasaklı
Düşünce
Agnostik
Tamam o halde konuyu başlatan arkadaşın odakladığı yerden sorular sorarak ben katkı sağlayayım ama bahsedilen belgeseli izlememiştim hemen izleyip geri döneyim. Siz de bunu izlediyseniz fakat yukarıda bahsettiğim TED konferansını izlemediyseniz buyurun bunu izleyin!

Ahlaksız

lll ☆☆
Yazar
Düşünce
Ateist
Çirkinlikleri kişiselleştirip daha mide bulandırıcı olmadıktan sonra bu söylediğini şiddetle kınıyorum. Çünkü aslında zeki insanlar başkalarının ne dediğini umursar, önemser! İyi veya kötü şeklinde bir sonuca varmadan daha fazla detay öğrenmek ister. Sizler böyle değilseniz gerçekten hiç yazmayayım daha iyi...

Bu konuda o kadar birikmişim var ki buradan konuyla en çok bağlantısı olanından detay vermeye başlayabilirim ama hiç soru sormayacaksınız ve yine ergen bebelere kalacağım diye korkuyorum.
Yanılıyorsun. Zeki insanlar, insanları umursamaz.
O halde en çok merak ettiklerinizi sorun da beni şu bebelerle yüzgöz olmaktan koruyun ve böylece konu hakkında bir şeyler duymayı hak edin hem cesaretinizi de görmüş olayım. Sorun gerçekten, daha önce yazdıklarımı okuduysanız herhangi bir yerden başlayın ve sorun.
Soruyorum; ''Öldükten sonra ne olacak?''
Bu soruya, öldükten sonrasını deneyimlemiş birisi olmadığı için, nasıl cevap verilebilir?
Sen bu soruya nasıl cevap vereceksin?

John Ahmet

Süresiz Yasaklı
Düşünce
Agnostik
Yanılıyorsun. Zeki insanlar, insanları umursamaz.

İnsanlardan çok insanların fikirlerini ve daha derin düşüncelerini önemser ve daha fazlasını anlatabilecekleri gözünden tanır ve soru sorar. Hater olmaktan bir tık yukarı çıkamayanları da bilir ve onlardan uzak durur. Zaten aksini düşünmenin daha yüksek ihtimal olduğu bu türden konularda görüş bildirmek insanı deli durumuna düşürdüğü için bu zorlukları aşmamıza yardım etmek yerine anlatılacakların kalitesinden korkup sabote etme motivasyonları en tanıdık olanı, daha fazlasını yazamayacağınızı bilmek üzücü!

kavak

V ☆☆☆☆☆
Denetmen
Düşünce
Ateist
Soruyorum; ''Öldükten sonra ne olacak?''
Bu soruya, öldükten sonrasını deneyimlemiş birisi olmadığı için, nasıl cevap verilebilir?
Sen bu soruya nasıl cevap vereceksin?
Bu soruya yanıt verebilenin veya vereceğini iddia edenin alnını karışlarım, çünkü her hălükărda temelsiz uyduracaktır.

Son konular