Nisa 34'e göre eşlerimize penaltı çekebiliriz

Hannibal

Yazar Adayı
Düşünce
Agnostik
Dün gece YouTube'de dolaşırken ''Kur'an'da kadını dövmek emrediliyor'' adında bir video gördüm ve gözlerime inanamadım. Benim kutsal kitabım nasıl böyle bir şey emreder diye araştırmaya başladım ama nafile baktığım onlarca mealde ''ضرب'' fiilinin ''dövmek'' olarak geçtiğini gördüm.

Bu mealler yanlış olmalı bu kadar Arapça bilen alimler bir yanlışlık yapmıştır diye düşünüp başladım araştırmaya.
Yaptığım araştırmalar sonucunda orada ki ضرب fiilinin aslında penaltı çekmek manasında kullanıldığını gördüm. Verdiğim linkten de bunu kontrol edebilirsiniz.( https://www.almaany.com/tr/dict/ar-tr/ضرب/?page=2 )

Ama bu fiilin gerçek anlamını bulmak yetmiyordu elbette şimdi sırada bu fiilin yanına parantez içinde penaltının nasıl çekileceğini yazmam gerekiyordu ama bir türlü hangi penaltı vuruşunun caiz olduğunu bulamadım. Müslüman kardeşlerim bulmamda yardımcı olabilir misiniz?

kavak

Vll ☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Ortada bir penaltı varsa, demek ki ortada penaltıyı gerektirecek kocaman bir faul var. Yani tabii ki caiiiiz!
Kadınlar, otur dedin mi oturacak, kalk dedin mi kalkacak cinsten olmalılar. Ancak sana baş kaldırmasından endişe ediyorsanız, heeç tasalanmayın. Hemen kırmızı kartı gösteriyorsunuz. Baktınız buna rağmen yan yiziyor, işteee o zaman şaaak diye penaltıyı çekiyorsunuz.
Bir erkek olarak sizlere huysuz kadınlara karşı bir eylem yapmanız emrediliyor. Şimdi efendim, şaaak kelimesini daha bir detayl incelemek gerek diye düşünüyorum, çünkü bu kelimeyi binbir kılığa sokanlar var.😎
1. Beyaz mendil gösterek protesto.
2. Baş parmağınızı(☝️) göstererek göz dağı verme.
3. Misvakla hafiiiifçe okşama.
4. Görünecek iz bırakmayacak şekilde, profesyonelce bir güzel pataklama.
5. Yer misin yemez misin babında, iberi ălemlik bir mortartma.

Hasılı: Bu pasaj İslam´ın yüz karalarından birisidir ve bunu savunan erkeklere ben erkek demem.

Yazarı tarafından düzenlendi:

Science

☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Ateist
Dün gece YouTube'de dolaşırken ''Kur'an'da kadını dövmek emrediliyor'' adında bir video gördüm ve gözlerime inanamadım. Benim kutsal kitabım nasıl böyle bir şey emreder diye araştırmaya başladım ama nafile baktığım onlarca mealde ''ضرب'' fiilinin ''dövmek'' olarak geçtiğini gördüm.

Bu mealler yanlış olmalı bu kadar Arapça bilen alimler bir yanlışlık yapmıştır diye düşünüp başladım araştırmaya.
Yaptığım araştırmalar sonucunda orada ki ضرب fiilinin aslında penaltı çekmek manasında kullanıldığını gördüm. Verdiğim linkten de bunu kontrol edebilirsiniz.( https://www.almaany.com/tr/dict/ar-tr/ضرب/?page=2 )

Ama bu fiilin gerçek anlamını bulmak yetmiyordu elbette şimdi sırada bu fiilin yanına parantez içinde penaltının nasıl çekileceğini yazmam gerekiyordu ama bir türlü hangi penaltı vuruşunun caiz olduğunu bulamadım. Müslüman kardeşlerim bulmamda yardımcı olabilir misiniz?
Güzel ironik bir yazı olmuş müselmanların ayet bükme taktiğini anlatıyor :)

Volta

Yazar
Düşünce
Ateist

Bu konu çok açık. Başlık açmadan önce keşke forumda aratıp. İlgili başlık altına görüşlerinizi- yorumlarınızı iliştirseydiniz!.

Hype

☆☆
Yazar
Düşünce
Nihilist
Allah kadını onurlandırmıştır. Köpekleri ödül sistemi ile eğitirken kadınları ceza sistemi ile eğitmeyi emrederek kadını köpektan alçak pardon üstün kılmıştır.

kavak

Vll ☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Suudi Arabistan diktatoryası geçenlerde kadınlara bir lütufta(!) bulundu. Kadınların araba kullanmasına izin verdi ve böylece dünyada kadınların araba sürmesinin yasak olduğu ülke kalmadı. Güler misiniz, ağlar mısınız?
Ancaak kadınların gündelik hayatlarında yapmalarına izin verilmeyen daha bir çok şey var. Örneğin pasaport almak, yurt dışına seyahat etmek, banka hesabı açmak vb.

DemoKratos

Vll ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Penaltı çekme elbette doğru anlam. Araplar Arapçayı nerden bilsinler, cahil cahil darabaya dövmek demişler. Arapçayı sadece ayet bükücüler bilir. Bu gizli ilimdir. Ayet bükücülük herkese nasip olmayan çok gizli çok ince bir ilimdir.

Bu ayette mucize vardır. Gün gelip kadınların da futbol oynayacağını ve kadınlar futbol liginin kurulacağını mucizevi şekilde haber vermektedir.

Kadın futbolcular ceza sahası içinde dokuz kusurlu hareketten birini yaptıkları zaman ne olacak sorusuna asırlar öncesinden mucizevi bir şekilde işaret etmektedir. Yüce allah geleceği bildiği için geleceğin hakemlerine bu durumda penaltı vermelerini emir buyurmuştur.

Araplar Arapça bilmiyorsa ne konuşuyorlar diye akla gelebilir. Onlar Arapça değil Arpaca konuşuyorlar. Arapça allahın dilidir ve onu yalnızca meleklerle ayet bükücülere bildirmiştir. Başkası bilemez. Ayet bükücülük meleklerden üstündür. Cebrail bile taşıdığı vahiyleri hakkıyla anlamamıştır. Alla alla ne diyo burda diye möl möl bakmıştır. Hatta Muhammed de anlamamıştır. Kuran'ı bir tek ayet bükücüler allahın izniyle anlayabilmiştir. Yani ayet bükücüler peygamberden de üstündür.

Oldu olacak allahtan bile üstün olsunlar bari diye akla gelebilir. Elbette. Allahtan da üstündürler. Kendi ayetlerini allah bile bükemez! Ayet bükücüler büker. Allah şimdi kendi ayetlerimi kendim bükmeyeyim, her şeyi devle... pardon allahtan beklemeyin, imalat benden, bükmek sizden deyip ayet bükücüleri yaratmıştır.

Science

☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Ateist
Penaltı çekme elbette doğru anlam. Araplar Arapçayı nerden bilsinler, cahil cahil darabaya dövmek demişler. Arapçayı sadece ayet bükücüler bilir. Bu gizli ilimdir. Ayet bükücülük herkese nasip olmayan çok gizli çok ince bir ilimdir.

Bu ayette mucize vardır. Gün gelip kadınların da futbol oynayacağını ve kadınlar futbol liginin kurulacağını mucizevi şekilde haber vermektedir.

Kadın futbolcular ceza sahası içinde dokuz kusurlu hareketten birini yaptıkları zaman ne olacak sorusuna asırlar öncesinden mucizevi bir şekilde işaret etmektedir. Yüce allah geleceği bildiği için geleceğin hakemlerine bu durumda penaltı vermelerini emir buyurmuştur.

Araplar Arapça bilmiyorsa ne konuşuyorlar diye akla gelebilir. Onlar Arapça değil Arpaca konuşuyorlar. Arapça allahın dilidir ve onu yalnızca meleklerle ayet bükücülere bildirmiştir. Başkası bilemez. Ayet bükücülük meleklerden üstündür. Cebrail bile taşıdığı vahiyleri hakkıyla anlamamıştır. Alla alla ne diyo burda diye möl möl bakmıştır. Hatta Muhammed de anlamamıştır. Kuran'ı bir tek ayet bükücüler allahın izniyle anlayabilmiştir. Yani ayet bükücüler peygamberden de üstündür.

Oldu olacak allahtan bile üstün olsunlar bari diye akla gelebilir. Elbette. Allahtan da üstündürler. Kendi ayetlerini allah bile bükemez! Ayet bükücüler büker.
images (21).jpeg

Ahlaksız

lll ☆☆
Yazar
Düşünce
Ateist
Bu kadın konusu,İslam dininin en zayıf noktasıdır..Eğer bir müslümanla tartışacaksanız,bu kadın konusunda biraz bilgi sahibi olup,öyle karşısına geçin..Silindir gibi üstünden geçeceğinizin garantisini veririm size..

Nisa 34'de ''dövün'' yok mu?
Tamam da aynı surenin mesela 117.ayetine bakalım;
Onlar, Allah’ı bırakıp ancak dişilere tapıyorlar.Hâlbuki azgın bir şeytana tapmaktadırlar.
Bu ayette şeytanın dişi olduğu söylenmiyor mu?

DemoKratos

Vll ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Ayrıca peykamber ebemdimiz salla aleyhinde vesselam kadın futbolcuların rövöşata yapmalarını yasaklamıştır.

"Rövöşata çeken kadın futbolculara allah lanet etsin! Erkeklerin aklına getirdikleri şeyden ve gusül gerekip namazın kaçmasından allaha sığınırım. Şeytan mutlaka hava toplarında rövöşata çek rövöşata çek diye kadın futbolculara fitne verecektir! Siz o zamana ulaşırsanız kadın ligi maçlarına gitmeyin! Muhakkak ahir zamanda şeytan namazları kaçırtacak ve fitne her yeri saracaktır!"

Son konular

Son mesajlar