Öğrenciler okula sarıkla geldi, kadın öğretmeni dövmek istedi!

Entropyy

V ☆
Genel Kurul Üyesi
Mesajlar
3,148
Tepki puanı
2,192
Düşünce
Ateist
Aydın İmam Hatip Lisesi'nde görev yapan kadın öğretmen E. S, 15 Kasım günü, hafta sonları diğer öğrenciler gibi müfredat derslerini okulda gören açık imam hatip lisesi 9-C sınıfı öğrencilerinin, Arapça dersine girdi. Sınıftaki öğrencilerden 3'ünün şalvarlı-sarıklı sınıfta oturduğunu gören öğretmen, “Ortaöğretim Yönetmeliği'ne” göre, sarıklarını çıkarmalarını istedi. Öğrencilerden M.H.K, “Sen benim sarığımı çıkaramazsın. Kadın başına konuşma, zaten saçını başını açıp gelmişin, kadın-madın demem döverim” diyerek, öğretmenin üzerine yürüdü.

1605856107191.png


'Dedelerimizi astılar'​

Sözcü'den Sultan Açar'ın haberine göre öğretmenlerini korumak için diğer öğrenciler araya girdiğinde ise, “Eğer Müslüman iseniz karışmayın. Siz bunları bilmezsiniz, bunların dedeleri bizim dedelerimizi astı” diye bağırdı. Olaylar büyüyünce öğretmen E.S dilekçeyle durumu okul idaresine bildirdi. Okulun bulunduğu Efeler İlçe Milli Eğitim Müdürü Hakan Özcan, “Derhal gereğini yapın” talimatı verdi.

'Savcılığa suç duyurusu'​

Milli Eğitim, idari soruşturma başlatırken, öğretmen ayrıca avukatı Burak Özdemir aracılığıyla Cumhuriyet Savcılığı'na da suç duyurusunda bulundu. 46 öğretmenin görev yaptığı okulda, hafta içi 335 normal öğrenciye, hafta sonları ise açık imam hatip lisesi öğrencilerine ders veriliyor.

'Seni hoca olarak kabul etmiyorum'​

“Derse girdiğimde 3 öğrenci sarıkla oturuyordu. Öğrencilerin derste şapkayla oturmasına müsaade edilmediği için sarıkla oturmalarını da uygun görmedim. ‘Şapkalarınızı çıkarır mısınız?' dediğimde, M.H.K aniden kalkıp, el kol hareketleriyle, ‘Sen benim sarığımı çıkartamazsın. Okul beni böyle kabul ediyor. Sen kimsin ki?' diye bağırdı. ‘Sen' diyemeyeceğini hatırlatıp, edepli olması için uyardığımda, ‘Ben, seni hoca olarak kabul etmiyorum' dedi. ‘O zaman dersimden çık' dedim.

'Başın açık döverim'​

O da, ‘Sen benim olduğum sınıftan çık. Zaten saçını başını açıp gelmişin' diye karşılık verdi. Dersteki, öğrenciler çok rahatsız oldu ve bir öğrenci, susmasını söyledi. Bu kez o öğrenciye dönüp, ‘Sen bunları bilmezsin, bunların dedeleri bizim dedelerimizi astı. Eğer Müslüman isen sus karışma” dedi. Ardından benim üzerime yürüyüp, ‘Kadın başına konuşma sus. Kadın madın dinlemem, seni döverim' diye tehdit etti. ‘Kolaysa döv' dediğimde ‘O günler de gelecek, merak etme' diye tehdidini sürdürdü. Öğrenciler, sınıftan zorla çıkardı. Cezalandırılsın…”

'Bu uygulama tarikatlar için getirildi'​

Türkiye'deki 30 tarikat ve 400 kolu, 1 milyondan fazla çocuğa, kendi kurduğu “Medreselerde” dini eğitim veriyor. Medreselerin yasal statüsü olmadığı için tarikatlar, diploma veremiyor ve yetiştirdikleri öğrenciler de devlete atanamıyordu. Bunu aşmak için MEB ve YÖK, “Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi ve Açık Öğretim İlahiyat Lisans Tamamlama Programları açtı.

'Yurtta kalıyorlar'​

MEB'e bağlı açık öğretim imam hatip liselerinde halen 144 bin 610 öğrenci kayıtlı görünüyor. Kayıtları açık öğretimde görünse de, hafta sonları imam hatip liselerinde derse girip, not alıp, o okulun öğrencisi kabul ediliyorlar. Olaya karışan 3 öğrencinin de, yurtta kaldığı ve yurdun da bir tarikata ait olduğu ileri sürülüyor.

https://sol.org.tr/haber/imam-hatip-lisesinde-sarikli-ayaklanma-sacin-acik-doverim-19706

https://www.cumhuriyet.com.tr/haber...ip-gelmisin-kadin-madin-demem-doverim-1792400
 

FİLEozof

ll ☆☆☆
Yazar
Mesajlar
1,796
Tepki puanı
805
Düşünce
Panteist
Böyle sarıklı tipler çıktıkça, bu milletin kızları daha çok istismar edilecek. Bu millet nur diye döl yemeyi daha çok abartacak...
Ama artık bir şeyler yapmalıyız.
Yumurtanın tavuğun kıçına gelmesini bekliyorum, demeyin. Geldi zaten.
 

Ahlaksız

lll ☆☆☆☆
Yazar
Mesajlar
1,746
Tepki puanı
1,402
Düşünce
Ateist
Akp+Chp+Mhp+Hdp,ülkeyi Pakistan'a döndürdüler..
Yakında imam hatiplerde kırbaçlama/sopalama dersleri başlarsa,hiç şaşırmam..
 

boron

Yazar Adayı
Mesajlar
19
Tepki puanı
22
Düşünce
Ateist
İmam dediğin sarıklı olur. İmam okulunda kadın' ın işi ne(!) hem? :)
Kesin "provakötür" bu kadınlar... 🤣
 

kavak

Vll ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Mesajlar
6,597
Tepki puanı
3,558
Düşünce
Ateist
Ben burada aylardan beri bas bas bağırıyorum, bilhassa çocuklara ve gençler din misyonerliği ve din tebliği yapılmasın diye. Yapılınca işin nereye kadar gittiğinin çok güzel bir örneği olmuş aslında. Daha beteri de olabilirdi.
 

Son konular

Üst