Ölmek İstemiyorum

barney.stinson

☆☆
Deneyimli
Düşünce
Agnostik
Evet bu isteğim dinlerin doğmasına sebep oldu. Ama benim ölmek istememem ölmek istemememden değil. Daha çok öldükten sonra olacakları görememekten. Sümerlilerin zamanında yaşamak isterdim. Ama olmadı. Farklı bir ülkede, farklı bir zamanda yaşamak isterdim. 1940 lı yıllarda New York veya Londra'da yaşamak isterdim. Olmadı. Gelecekte yaşamak istiyorum ama. Şu an Mars'a araç yolladık hatta orada helikopter uçurduk. Ben 50 yıl sonra öleceğim muhtemelen. 100 yıl, 200 yıl sonraki gelişmeleri kaçıracağım. Tıpkı 1990 yılında ölen Necdet adındaki gencin, VR gözlüğü, bilgisayar oyunlarını kaçırdığı gibi. İşte bu yüzden ölmek istemiyorum. Ama öldüğümde bir üzüntü ve pişmanlık duymayacağım için de mutluyum. Reenkarnasyona inanmayı çok isterdim ama inanç bilinçsiz gelişiyor. Ne yapalım. :(

kavak

Vl ☆☆
Denetmen
Düşünce
Ateist
Evet bu isteğim dinlerin doğmasına sebep oldu. Ama benim ölmek istememem ölmek istemememden değil. Daha çok öldükten sonra olacakları görememekten. Sümerlilerin zamanında yaşamak isterdim. Ama olmadı. Farklı bir ülkede, farklı bir zamanda yaşamak isterdim. 1940 lı yıllarda New York veya Londra'da yaşamak isterdim. Olmadı. Gelecekte yaşamak istiyorum ama. Şu an Mars'a araç yolladık hatta orada helikopter uçurduk. Ben 50 yıl sonra öleceğim muhtemelen. 100 yıl, 200 yıl sonraki gelişmeleri kaçıracağım. Tıpkı 1990 yılında ölen Necdet adındaki gencin, VR gözlüğü, bilgisayar oyunlarını kaçırdığı gibi. İşte bu yüzden ölmek istemiyorum. Ama öldüğümde bir üzüntü ve pişmanlık duymayacağım için de mutluyum. Reenkarnasyona inanmayı çok isterdim ama inanç bilinçsiz gelişiyor. Ne yapalım. :(
Benden duymuş olma; aklı başında olan canlı öyle keyfine ölmek istemez. Doğamızda bu var ancak bugünleri göremeyen ve 1000 sene evvel yaşamış insanları düşünürsen, o kadar da üzülecek bir durum yok. Sen 50 sene diyorsun da, ben muhtemelen en fazla 20 sene sonra böceklere yem olacağım. Ben üzülüyor muyum? Üzülmem, çünkü bu dünyaya çivi çakmaya gelmedik. 😃

barney.stinson

☆☆
Deneyimli
Düşünce
Agnostik
Bu beni de çok üzüyor.
En çok ta karadeliklerin olayını bilememek üzüyor. Gerçi onu öğrensem sonrasında var olan bir bilinmez için üzülecektim. İnsanoğlu doymaz. Uno hayali olur. Uno alırsın, Fiesta ister. Fiesta alırsın, Focus hayali kurar. Utanmaz. Focus alsan Mustang hayali kurar. Ferrari, Lamborghini, Bugatti, Özel Jet, Mars'a gitmek, Galaksiyi gezmek. Hiç sonu gelemez. Hani bugün milyonları olan insanlar var ya. Bazen diyorum. Benim o kadar param olsa otururum. Gezerim. Eğlenirim. Keyfime bakarım. Dünyayı dolaşırım. İstediğimi yaparım. Ama o durumdaki adamların başka hayalleri oluyor. Vizyonu değişiyor. Dünyanın en zengini olmak istiyorlar. Amazon'un sahibi keltoş en zengini ama "tamam dayı yeter" demiyor. Reklamlara devam. Bu zirvede kalmaya çabalıyor. İnsan tanrı olmak bile ister. Hatta ötesini de ister. O yüzden birazcık rahatlık var.

Düşünce
Deist
Evet bu isteğim dinlerin doğmasına sebep oldu. Ama benim ölmek istememem ölmek istemememden değil. Daha çok öldükten sonra olacakları görememekten. Sümerlilerin zamanında yaşamak isterdim. Ama olmadı. Farklı bir ülkede, farklı bir zamanda yaşamak isterdim. 1940 lı yıllarda New York veya Londra'da yaşamak isterdim. Olmadı. Gelecekte yaşamak istiyorum ama. Şu an Mars'a araç yolladık hatta orada helikopter uçurduk. Ben 50 yıl sonra öleceğim muhtemelen. 100 yıl, 200 yıl sonraki gelişmeleri kaçıracağım. Tıpkı 1990 yılında ölen Necdet adındaki gencin, VR gözlüğü, bilgisayar oyunlarını kaçırdığı gibi. İşte bu yüzden ölmek istemiyorum. Ama öldüğümde bir üzüntü ve pişmanlık duymayacağım için de mutluyum. Reenkarnasyona inanmayı çok isterdim ama inanç bilinçsiz gelişiyor. Ne yapalım
İçinizde belkide ölüme en yakın olan benim, 4. evre kanser hastasıyım ve günlerim sayılı, bu kadar çok üzülme sevgili kardeşim, zaten iki çiçek koklayacak , bir iki insan ve hayvan sevip göçüp gidecektik hayatın içinden, yaşadığın anın tadını çıkar ve keyif almaya bak hayattan :)

Retrospective

lV ☆☆
Geliştirici
Düşünce
Ateist
Hayat tamamen koca bir şaka gibi. Hiçbir zaman istediğini alamazsın.

Rahatlatıcı yalanlar ve teselli edebiyatları...

İnsanlık sadece bundan ibaret!

Düşünce
Bağımsız
Bende özellikle fizik alanındaki gelişmeleri aşırı merak ediyorum sicim teorisi falan o kadar ilginç bilgi dolu ki evren! Yani heralde cennete gitsem allah a bunları nasıl yaptın diye sorardım. 😞
Reenkarnasyon bencede iyi olurdu. 😌

Moderatör tarafından düzenlendi:

ndestt

Çaylak
Düşünce
Deist
Sen milyon kuyruklu arasından ite kaka illa ben tutunacağım diye koş, tutun, çık, bas çığlığı... yapmayacaktık, o koşuya hiç katılmayacak ya da geride kalacaktık ama oldu bir kere! Şimdiki aklım olsa en geride kalan olmayı tercih ederdim;) hayat, doğa, canlılar ve soluk almak çok güzel... bir de insanlar zorlaştırmasa...

FSociety

Deneyimli
Düşünce
Agnostik
Sen milyon kuyruklu arasından ite kaka illa ben tutunacağım diye koş, tutun, çık, bas çığlığı... yapmayacaktık, o koşuya hiç katılmayacak ya da geride kalacaktık ama oldu bir kere! Şimdiki aklım olsa en geride kalan olmayı tercih ederdim;) hayat, doğa, canlılar ve soluk almak çok güzel... bir de insanlar zorlaştırmasa...
Türkiye üzerinde doğacağımı bilsem şerefsizim en sonuncu olmak için elimden geleni yapardım. :D

FİLEozof

lll ☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Panteist
Cahit Sıtkı oku. 35 yaş. :D Profilimde var:

Yazan tarafından düzenlendi:

DemoKratos

Vll ☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Evet evrimin insana attığı en büyük kazık. Bir havuza hapsedilmiş bir balina gibiyiz. Ereklerimiz sonsuza uzanıyor ama olanaklarımız aşırı kısa.

Sıkıntı yok, çoklu evrenleri düşünün, hatta paralel evrenlere de inanabilirsiniz. Her bir evrende başka bir çağda yaşayacaksınız.

Neden çoklu evrenlerle paralel evrenleri ayrı tutuyorum, çünkü çoklu evrende her şey olabilirsiniz. Böcek de, taş da. Ama paralel evrenler, ki bu aynen din gibi fakat felsefi bir inanç sistemidir, her evrende her şey farklılıklarla birlikte aşağı yukarı benzerdir. İnsansan paralel evrende de insansındır. Ama yaşadığın koşullar her evrende farklıdır. Hiç bir zaman ölmezsin, evrenlerin bazılarında ölmen hiç bir şeyi değiştirmez.

Bu bana pek inandırıcı gelmiyor. Ben çoklu evrenciyim. Böcek de olabilirim, üç gün böcek olmaktan ne çıkar da? Belki böcek olmak aslında belki de oldukça zevklidir.

Paralel evren inancı çok güçlüdür. Hugh Everett paralel evrenciydi. Öldüğümde beni çöpe atın, bu evrende ölmemin hiç bir en küçük anlamı yok dedi. Karısı bunun yasal olarak mümkün olmadığını öğrenince onu yaktırıp küllerini çöpe attı. Kızı intihar etti. Babamın olmadığı bir evrende nefes alamıyorum başka bir evrende babama kavuşmaya gidiyorum diye not bıraktı. Oğlu bir müzisyen oldu, duygularını ancak müzikle ifade edebildiğini söylüyor. Duygularımı sözlerle anlatamıyorum diyor.

Aslında benim çoklu evrenlerle paralel evrenleri sentezleyen kendi özel kuramım var. Paralel evrenlere inanmıyordum ama çoklu evrenlerden paralel evrenlere geçmenin bir yolunu buldum. Sır, karadeliklerde saklı olabilir.

DemoKratos

Vll ☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Türkiye üzerinde doğacağımı bilsem şerefsizim en sonuncu olmak için elimden geleni yapardım. :D

Ya Afganistan'da dünyaya gelip Taliban okuluna molla olmaya gönderilseydin?

Benim anlamadığım şu: Ülen bu köküne kibrit suyu dökülesi Arap yağmacıları taaa buralara kadar gelmişler atalarımızın boğazına kılıcı basıp zorla muslim yapmışlar, tamam da biz ne bok yiyoruz nasıl demiyorlar yahu? Ben en çok buna şaşıyorum.

FSociety

Deneyimli
Düşünce
Agnostik
Cahit Sıtkı oku. 35 yaş. :D Profilimde var:
Hey yabancı, yolun yarısı 35 der Sıtkı Tarancı
Korkarım beş sene sonra saracak içimi derin sancı

Üstad o zamanlar İslamcı olduğu için sözlerin yarısından çoğu İslamcılık içeriyor maalesef ama o kısımları çıkarırsanız çok güzel bir şarkı. :D (Üstad 2014 yılında Edip Yüksel adlı kişinin izinden gidip hadisleri inkar etti 2017-2018 yıllarında ateist oldu)

FSociety

Deneyimli
Düşünce
Agnostik
Ya Afganistan'da dünyaya gelip Taliban okuluna molla olmaya gönderilseydin?

Benim anlamadığım şu: Ülen bu köküne kibrit suyu dökülesi Arap yağmacıları taaa buralara kadar gelmişler atalarımızın boğazına kılıcı basıp zorla muslim yapmışlar, tamam da biz ne bok yiyoruz nasıl demiyorlar yahu? Ben en çok buna şaşıyorum.
Para derdim olmazdı heyecanlı aksiyonlu bir yaşama akardım. :D Tabii çok travma yaşar insan ama küçüklükten beri alıştırıyorlar sadist herifler. Bilmiyorum ben de anlamıyorum Arap ganimetçileri neden yayılmak istedi? Bizim atalarımız ölseymiş keşke insan gibi doğru olanı yapsaymış hadi ölmek istemedin Müslüman oldun yahu çocuğuna diyemedin mi "İkiyüzlü ol oğlum bir süre Müslüman taklidi yap." ne bileyim...

RDMİ

Çaylak
Düşünce
Bağımsız
Öldükten sonra tekrar dirilip, yaşamaya devam edeceksiniz merak etmeyin (Allah ikinci kes yaşama hakkı tanıyacak insanlara)