Ölmek İstemiyorum

DemoKratos

Vll ☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Para derdim olmazdı heyecanlı aksiyonlu bir yaşama akardım. :D Tabii çok travma yaşar insan ama küçüklükten beri alıştırıyorlar sadist herifler. Bilmiyorum ben de anlamıyorum Arap ganimetçileri neden yayılmak istedi? Bizim atalarımız ölseymiş keşke insan gibi doğru olanı yapsaymış hadi ölmek istemedin Müslüman oldun yahu çocuğuna diyemedin mi "İkiyüzlü ol oğlum bir süre Müslüman taklidi yap." ne bileyim...

E kolay o zaman işite katıl maceraya atıl! 😁 Cariyelere tecavüz serbest! Sonunda kuduz köpek itlaf eder gibi gebertecekler ama üç günün beyliği beyliktir.

Arap köleci yağmacı ganimetçileri, Vikinglerle aynı nedenlerle işgal için toplaşıp yağmacı ordusu kurdular. Tarım yok. Tarım yapacak arazi çok kısıtlı.

Vikinglerde de yağma sırasında öldürülen, kadın ve şarabın sınırsız olduğu Valhalla'ya gider. Aynısı. Yağmada öldürülmedikçe Valhalla'ya giremezsin.

DemoKratos

Vll ☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Tarih üretken toplumlarla üretilmiş hazırı zorla çalmaya çalışan yağmacılar arasındaki savaştan ibarettir.

RDMİ

Çaylak
Düşünce
Bağımsız
İçinizde belkide ölüme en yakın olan benim, 4. evre kanser hastasıyım ve günlerim sayılı, bu kadar çok üzülme sevgili kardeşim, zaten iki çiçek koklayacak , bir iki insan ve hayvan sevip göçüp gidecektik hayatın içinden, yaşadığın anın tadını çıkar ve keyif almaya bak hayattan :)
İçinizde belkide ölüme en yakın olan benim, 4. evre kanser hastasıyım ve günlerim sayılı, bu kadar çok üzülme sevgili kardeşim, zaten iki çiçek koklayacak , bir iki insan ve hayvan sevip göçüp gidecektik hayatın içinden, yaşadığın anın tadını çıkar ve keyif almaya bak hayattan :)
Her şeye gücü yeten, sonsuz kudret ve kuvvet sahibi olan Yaratıcımız, hiç şüphesiz ölümü de yok etmeye kadirdir. Ve zamanı geldiğinde, ölümü tamamen ortadan kaldıracaktır.

Tiglath

ll ☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Arap zihniyetini bir nebze anlayabiliyorum. Çalışıp üretmektense üretilene el koymak daha iyi bir fikir. Hele bir de arkana tanrıyı aldın mı tadından yenmiyor. Gavur diye erkeği kesiyor karısı, kızını kendine cariye yapıyorsun. Evindeki altını alıp ganimet biriktiriyorsun. Yani hem manevi hem maddi hem de hormonal tatmin sağlıyorsun. Öldükten sonra da dirilip ileri teknoloji hurilerle, en kalite şaraplarla sanal zevkin dibine vuruyorsun. Her şey dört dörtlük! Arapların bu yaratıcılığına imrenmemek mümkün değil. Sonsuz bir mutluluk!

Espri bir yana bu tamamen bir sömürü düzenidir! İnsanlar alın teriyle çalışmalı, hakkını almalı ve mutlu bir şekilde yok olmalıdır.

Yazan tarafından düzenlendi:
Düşünce
Ateist
Arap köleci yağmacı ganimetçileri, Vikinglerle aynı nedenlerle işgal için toplaşıp yağmacı ordusu kurdular. Tarım yok. Tarım yapacak arazi çok kısıtlı.

Vikinglerde de yağma sırasında öldürülen, kadın ve şarabın sınırsız olduğu Valhalla'ya gider. Aynısı. Yağmada öldürülmedikçe Valhalla'ya giremezsin.
Viking dizisi izlemekle ufkum açıldı. 🤣 Arasında fark var mı? Elbette yok. Valhalla garantili öldürüşmek. Bütün amaç gaye bu. Hatta gemileri(kayıkları) karadan yürüten bizden önce vikinglermiş. Bizde Fatih şöyle zeka, böyle deha diyip övünüp durduk safdirik niyetimizle.

DemoKratos

Vll ☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Viking dizisi izlemekle ufkum açıldı. 🤣 Arasında fark var mı? Elbette yok. Valhalla garantili öldürüşmek. Bütün amaç gaye bu. Hatta gemileri(kayıkları) karadan yürüten bizden önce vikinglermiş. Bizde Fatih şöyle zeka, böyle deha diyip övünüp durduk safdirik niyetimizle.

Sadece o değil. Amerika'yı ilk keşfedenler de Vikingler. Bunlar önce Grönland'a ulaşıp orada üsler kurup erzak depoluyorlar. Yeterli erzak birikince ordan Kuzey Amerika. Aşağılara kadar inip Kızılderililerle temas da kuruyorlar. Yerlileri tavlamak için onların bilmediği mallar getiriyorlar. Yerliler bu gelen mallara hayran kalıyor. Tabii çok kalabalık gelemiyorlar, yolculuk o zaman için çok zor. Yerlilere karşı sürekli alttan alıp hediyeler veriyorlar, bir kalabalık gelebilseler talan edecekler ama sayıları az.

Yine de Kızılderililer bunlardan şüphelenip bunları defediyorlar. Bunlar da pabuç pahalı olunca bir daha gidemiyorlar. Gariban Kızılderililer ne bilsin asıl dalga sonra gelecek.

Şunu da söyleyeyim; bugünkü Rusların aslı çok büyük ölçüde Vikinglere dayanır. Konstantiniye'ye kadar gelip imparatorun özel muhafız birliği olmuşlardır.

Yani aynısı. Biri güneyden kum çölünden biri kuzeyden buz çölünden gelen iki yağmacı halk bu Araplarla Vikingler.

Tabii Moğollarla Türkleri de unutmamak lazım. Bunlar da step şartlarından yılıp bir Çin'e bir Avrupa'ya saldırdılar. Yani Türklerle Araplar arasında da benzeşme var.

İnsan türünde şartlar zorlaştıkça üreme dürtüsü de artıyor. Hatta Homo Sapiens'in Neandartallere üstün gelmesinin bir nedeni olarak da daha fazla üreme dürtüsüne sahip olması gösteriliyor. Zor şartlarda ve zayıf olunca var kalmanın en iyi yolu bu. Balıklara bakalım. Sürekli yem olan balıklar milyonlarca yumurta üretir. Ama köpekbalıkları sanki memeli gibi doğurur.

Bunlar şartlar zor, hayatta kalamazlar az çocuk yapalım demiyor, tam tersine yapabildikleri kadar yapıyorlar. Ölen ölsün kalan sağlar bizimdir anlayışı ile hareket ediyorlar. Türk adının 'türek' ten geldiği sanılıyor.

Çok üreyenler kaliteli seks mi yapar, hayır, tam tersine. Amaç üremek olduğu için son derece kalitesiz seks yaparlar. Olabildiğince fazla çiçeği ziyaret etmeye çalışırlar ve görevi hızlı tamamlarlar.

Fakat Neandatallerin aslında nesli tükenmedi. Torunlarının aramızda oldukları kesin biçimde kanıtlandı. Bu araştırma için harcanan emekleri bilseniz içiniz acır. İğneyle kuyu kazar gibi Neandartal proteini ve geni bulmak için yıllarca ince emekler harcandı. Sonunda Neandartal gen haritası tatmin edici ölçüde oluşturulabildi. Bakıldığında %2 oranında Neandartal genine sahibiz. Afrika'dan çıkmayanlar hariç. Onlarda Neandartal geni yok. Afrika'dan ikinci çıkışta çıkanların tümü ilk dalgada çıkan ve Neandartal olarak evrimleşen türle karşılaştı. Hiç çıkmayanlar Afrikan yerlisi olarak kaldı. Afrikanların diğer tüm ırklardan daha belirgin farklı olmasının nedeni bu.

%2 tabii düşük bir oran. Bilindiği kadarıyla böyle, tam bir Neandartal gen haritasına sahip değiliz. Bu düşük oran Neandartallerin neslinin tükenmediğini, torunlarının yaşadığını ama asimile olduklarını gösteriyor.

Neandartallerin mavi gözlü sarışın oldukları spekülasyonları hiç bir bulguya dayanmıyor. Bunu hiç bilemeyecek olmak üzücü. Keşke tanrı olsa da tüm gerçekleri gösterse. Niye istemeyeyim yani, ölümden sonra merak ettiğim her şeyi görmeyi niye istemeyeyim ki?

Belki gelecekte din saçmalıkları yok olur da farklı bir tanrı anlayışı gelişir. Neyse, sarışın mavi göz konusuna dönersek bunun eski değil, beş bin yıl kadar önce bugünkü Ukrayna bölgesinde gerçekleşen bir mutasyon sonucu ortaya çıktığı hesaplandı. Bu taş devrinin sonu. İnsanlar ok ve yay kullanmayı biliyorlar, öyle bir dönem. Henüz metal aletler ortada yok ama tunç keşfedilmek üzere veya keşfedildi, o aralar.

İnsan türü evriminin başında çok zayıf bir türdü. Hayatta kalmayı bir türlü başaramıyor ama tümüyle de yok olmuyordu. O kadar çok insan türünün nesli tükendi ki, tek bir tür zekası sayesinde hayatta kalabildi. Türümüz.

DemoKratos

Vll ☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Yeri geldi, bakın mutlaka ve mutlaka, bu teist tanrı inancının yok edilmesi şart. Böyle inanç ayrımcı, inancı cezalandıran filan tanrı ile insanlık hiç bir yere varamaz. Bu saçmalık bir an önce yok olursa çok iyi olur.

Ateizm adı üstünde teist tanrının olamayacağı için olmadığı bilincidir. Ateizm yani, adeizm değil. Deist tanrı anlayışına bir an önce geçilmelidir. Deizmin tanrısına ateizm olanaksız demez. Ona karşı argümanı, kanıt getirmeniz gerektiğidir.

Ama teist tanrısına karşı kanıt lazım bile demez. Olanaksız olduğu için zaten olmadığı kesin, kanıt manıt zaten olamaz.

Teizm meizm kalmazsa, tanrı inancı sadece deist tanrı anlayışı olursa ateizm yeni bir tavır almak zorunda kalır. Adeizm olmaz, çünkü bu kökten karşıtlık ifade eder. Ametal, metal olmayan. Yani tam karşıtı. Deizm ise dediğim gibi öyle değil. Kanıt bulursanız neden olmasın. Ancak antideizm olabilir adı. Bu tam bir kökten karşıtlık ifade etmiyor.

Pedronun Sol...

Deneyimli
Düşünce
Kur'ancı
Benden duymuş olma; aklı başında olan canlı öyle keyfine ölmek istemez. Doğamızda bu var ancak bugünleri göremeyen ve 1000 sene evvel yaşamış insanları düşünürsen, o kadar da üzülecek bir durum yok. Sen 50 sene diyorsun da, ben muhtemelen en fazla 20 sene sonra böceklere yem olacağım. Ben üzülüyor muyum? Üzülmem, çünkü bu dünyaya çivi çakmaya gelmedik. 😃
Kavak bugünde senin için yakacağım (Üzdün).

🚬

🚬.​

FSociety

Deneyimli
Düşünce
Agnostik
E kolay o zaman işite katıl maceraya atıl! 😁 Cariyelere tecavüz serbest! Sonunda kuduz köpek itlaf eder gibi gebertecekler ama üç günün beyliği beyliktir.

Ac Valhalla oynayarak adamların dinlerini öğrendim. :D Oyun metafizik olarak başlıyor ama sonlara doğru hepsi palavra çıkıyor. Halisünasyon görüyoruz. Odin aslında bizle hiç konuşmadı vesaire. Oysa oyunun başlarında cidden ben gerçek sanıyordum Odinle, Tanrıyla konuşmamızı. Hatta baş karakterimiz oyunun sonlarında "Ölümden sonra hiç olacağız kimse bize yardım edemeyecek." Tarzı bir şey diyor ve yanımızdaki hükümdar "Bu düşünceni herkese söyleme." Diyor. Oyunda büyücü/kehanetçi tayfaya güvenmiştim ama palavra çıktı. "X savaşına gitme X savaşına gidersen geldiğinde bu köyü bulamazsın." Diye kesin bir beyanda bulundu X savaşına gittim köy yerli yerindeydi. Çok ilginç bir oyun yapmışlar.

bilgelikyolunda

ll ☆☆
Yazar
Düşünce
Sünni
atalarımızın boğazına kılıcı basıp zorla muslim yapmışlar
Bizim atalarımız ölseymiş keşke insan gibi doğru olanı yapsaymış hadi ölmek istemedin Müslüman oldun yahu çocuğuna diyemedin mi "İkiyüzlü ol oğlum bir süre Müslüman taklidi yap." ne bileyim...
Belki de bu iddianın uydurma olduğundandır. :)
E kolay o zaman işite katıl maceraya atıl!
Hiçbir bilimsel ve tarihi kanıtı olmayan bilinçaltının yansıması iddialar...

Son konular