Ölümden Korkuyor Musun?

minerva

☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Agnostik
Aslında konunun daha önce açıldı mı diye bir baktım ve açılmış. Ama benim aklımda kalan bir şey vardı yani biraz bir şeyler ekleyerek soracağım.
Ölümden korkuyor musun?
Ölümden neden korkuyorsun?
Ölümden neden korkmuyorsun?
Eğer her halükarda öleceksek neden yaşıyoruz?
Şuan intihar etsem ne kaybedeceğim?
Yaptığım her şey ölünce hiçbir işe yaramayacak o zaman neden yaşayayım?
Her türlü düşünceye açığım istediğinizi yazın yani.

Efe

☆☆
Yazar
Düşünce
Kararsız
çok korkuyorum, bir daha gelmeyecek bana bu hayat, her şey bitecek.

minerva

☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Agnostik
çok korkuyorum, bir daha gelmeyecek bana bu hayat, her şey bitecek.
Bak kardeşim reenkarnasyon diye bir şey var ölünce aslında ölmüyorsun yeni bir başlangıç yapıyorsun. mesela şuan ki hayatın kötü mü?, endişelenme tekrar doğup tekrar denersin. belkide önceden cengiz han'dın.

Şaka bir yana ölüm korkunu asla yenemezsin ama azaltabilirsin. Sen sadece yaşadığın hayattan zevk almaya bak. Ölüm hele bir gelsin düşünürüz onu da. (Aslında hep yanı başında ama olsun)

• Beğen
Tepkiler: Efe

kavak

Vl ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Ben üç kere ölümle burun buruna geldim, hatta birincisinde şirin köyümde 6 yaşında iken, atın birisi bana tekmeyi vurduğunda, kafatasıma 10 dikiş atılmış vaziyette gözlerimi hastanede açmıştım. Az kalsın transit cenneti boyluyor muşum. Talihsizlik işte.
Ölümden korkmuyorum, hatta forumun dedesi olarak sizi ferahlatabilirim de. Yaşlandıkça ölüm korkusunun arttığı iddiası, şehir efsanesinden başka birşey değil.

minerva

☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Agnostik
Ben üç kere ölümle burun buruna geldim, hatta birincisinde şirin köyümde 6 yaşında iken, atın birisi bana tekmeyi vurduğunda, kafatasıma 10 dikiş atılmış vaziyette gözlerimi hastanede açmıştım. Az kalsın transit cenneti boyluyor muşum. Talihsizlik işte.
Ölümden korkmuyorum, hatta forumun dedesi olarak sizi ferahlatabilirim de. Yaşlandıkça ölüm korkusunun arttığı iddiası, şehir efsanesinden başka birşey değil.
Yaşlanınca ölüm daha mı anlamlı gelmeye başladı sana?
Şuan ölsen herhangi bir pişmanlığın olur mu? (gerçi ölünce pişman olmazsın çünkü zaten bilincin yok olacak)
Ölmekten neden korkmuyorsun?

unacceptable

ll ☆
Yazar
Düşünce
Panteist
Aslında konunun daha önce açıldı mı diye bir baktım ve açılmış. Ama benim aklımda kalan bir şey vardı yani biraz bir şeyler ekleyerek soracağım.
Ölümden korkuyor musun?
Ölümden neden korkuyorsun?
Ölümden neden korkmuyorsun?
Her türlü düşünceye açığım istediğinizi yazın yani.
Ölümden korkuyor musun? Ölümden neden korkuyorsun?
Evet. Çünkü bu dünyada yapmak istediklerim var ve bu istekler gerçekleştikten sonra onun hazzını iyice çıkarıp ölmek istiyorum.

Eğer her halükarda öleceksen neden yemek yiyorsun, neden okula gidiyorsun, neden spor yapıyorsun, neden merak ediyorsun. Burada bana karşı çıkacaklar olacaktır ama bu hayata isteyerek gelmedik evet ama geldiysek de neden ölmek için acele edelim. Bu hayatta var olduğumuz için hayat bize borçlu vermek zorunda bir şeyleri. İster bizi törpüleyerek isterse güzellikle verir ama verecek. Hem neden ölelim ki? Madem geldik neden bu hayatı istediğimiz gibi yaşamayalım? Geldiysek bari bir şey bırakalım dünyaya ve tadını çıkaralım hayatın. Yaşam sana verilmiş bir hediye ya da ceza. Hangisi olduğu senin bakış açına bağlı.

Çok şey kaybedersin. Kendi hayatımdan yola çıkarak şöyle söyleyeyim. Eğer o gün başarıp ölmüş olsaydım dileklerimin gerçekleştiğini göremeyecektim. Baba bildiğim komutanla, abi bildiğim bir başka komutanla, en iyi dostum dediğim insanla, abi dediğim bir başka insanla, arkadaşlarım dediğim insanlarla, hayal ettiğim şehirle karşılaşamayacaktım. En basitinden kendimi geliştirememiş bir zavallı olacaktım. Belki de bu kadar büyük hayallerimi gerçekleştirmek için uğraşmayacak ve depresyonu yenemeyecektim. Kendi dönüşümümü sağlayamayacak ve hayatımda bana yol gösteren bir özelliğimi keşfedememiş olacaktım. Hatta edebiyat yeteneğimin farkına bile varamayacaktım. Daha birsürü şey var. Kaybedeceklerin de kazanacakların da bir hayli fazla tabi bu sana bağlı.

Nereden biliyorsun yaramayacağını? Vahiyle mi bildirildi? Evet belki milyar yıl sonra burada bir şey kalmayacak ama milyar yıl sonrayı mı düşünmek mantıklı yoksa yarını mı? İşe yarayıp yaramayacağını bilemezsin. Sadece attığın bir bakış bile bir insanda dönüşüm başlatabilir.

Kıssadan hisse ergenlik döneminde böyle hisler gayet normal. Ayrıca bilmediğin yaşamadığın o kadar şey var ki tahmin bile edemezsin. Onları öğrenmek için bile hayatta kalınır.

unacceptable

ll ☆
Yazar
Düşünce
Panteist
Sana da geçmiş olsun kavak. Umarım daha iyi bir hayatın olur :D

iksaruman

ll ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Nihilist
Bence yaşlanınca ölümden korkma durumu şehir efsanesi değil.
Bazıları yaşlandıkça ölümden daha çok korkuyor olabilir.
Ancak benim bildiğim yaşlıların çoğu "bir an önce ölsem de kurtulsam" kıvamında.

minerva

☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Agnostik
Ancak benim bildiğim yaşlıların çoğu "bir an önce ölsem de kurtulsam" kıvamında.
Onlar daha çok hayattan çektiğini çekmiş ve artık intihar etmek isteyen kişiler.(bence)

unacceptable

ll ☆
Yazar
Düşünce
Panteist
Yaşlandıkça genelde durumu kabul ediyorlar. Kadınlarda tık yokken gerçekten erkekler ağlıyor bu konuda yaşlandım diye. Nedeni sanırım erkeklerin hep çocuk olması.

kavak

Vl ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Sen hele benim yaşıma gel, benim yaşadıklarımı yaşa.
Sonra buraya bir not bırak!

Entropyy

lV ☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Yaşlanınca ölüm daha mı anlamlı gelmeye başladı sana?
Şuan ölsen herhangi bir pişmanlığın olur mu? (gerçi ölünce pişman olmazsın çünkü zaten bilincin yok olacak)
Ölmekten neden korkmuyorsun?
Kendini önemsersen yaptığın ve karşılaştığın her şey sana eşsiz gelir. Sanki her şey senin için hazırlanmış sanırsın bir türlü gitmek istemezsin.

Ama yaşama elverişli bir gezegende evrilen bir primat türü olduğunu bilirsen sadece şanslı olduğunu hissedip mutlu olur ve mutlu ölürsün korkmadan.

Yazarı tarafından düzenlendi:

minerva

☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Agnostik
Evet. Çünkü bu dünyada yapmak istediklerim var ve bu istekler gerçekleştikten sonra onun hazzını iyice çıkarıp ölmek istiyorum.
Yani sadece beynimi tatmin etmek için mi yaşamalıyım?
O zaman uyuşturucu kullanırım yapacağım çoğu şeyden bana daha çok haz ve dopamin verecek hem de mutlu bir şekilde ölürüm.( Çok fazla uyuşturucu alıp zevkini çıkartırken ölmekten bahsediyorum)

kavak

Vl ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Yaşlanınca ölüm daha mı anlamlı gelmeye başladı sana? Hayır
Şuan ölsen herhangi bir pişmanlığın olur mu? Olmaz
Ölmekten neden korkmuyorsun? Neden, korkayım?

Dipnot: @Mete Turan , yeni editor berbat. Bir alıntı nasıl parçalara bölünüyor?
Bence eskisi daha bir kullanışlı idi.

minerva

☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Agnostik
Kurduğun her arkadaşlıklar, sevdiğin insan, çocuğun ve inşaa ettiğin her şey ölüm denilen şey tarafından elinden alınacak. Yaptığın şeylerin hiçbir önemi yok çünkü ölüm gelip senden hepsini alacak.

unacceptable

ll ☆
Yazar
Düşünce
Panteist
Yani sadece beynimi tatmin etmek için mi yaşamalıyım?
O zaman uyuşturucu kullanırım yapacağım çoğu şeyden bana daha çok haz ve dopamin verecek hem de mutlu bir şekilde ölürüm.( Çok fazla uyuşturucu alıp zevkini çıkartırken ölmekten bahsediyorum)
Eğer çözüm o olsaydı ben yapardım inan. Çözüm o değil senin içindeki canavarı yenmen. Ayrıca sahte hazlara yönelmek seni mutlu etmez. Dediklerimin tamamını iyi düşün. 28 sene kimse tarafından kabul görmemiş sevgi nedir bilmeyen biriyim. Eee neden yaşıyorum? Olaya nasıl baktığınla ilgili. İleride demek istediklerimi daha iyi anlayacaksın.

Son konular