Ölümden Korkuyor Musun?

minerva

☆☆
Üye
Düşünce
Kararsız
28 sene kimse tarafından kabul görmemiş sevgi nedir bilmeyen biriyim. Eee neden yaşıyorum?
Evet, neden yaşıyorsun?
Dediğine göre 28 sene mutsuz yaşamışsın, hayat sadece seni üzmüş o halde neden hala yaşıyorsun?
Seni yaşama tutunduran ip nedir?
Ya da yaşama isteğini nereden alıyorsun?

Yazarı tarafından düzenlendi:

kavak

Vl ☆
Üye
Düşünce
Ateist
Kurduğun her arkadaşlıklar, sevdiğin insan, çocuğun ve inşaa ettiğin her şey ölüm denilen şey tarafından elinden alınacak. Yaptığın şeylerin hiçbir önemi yok çünkü ölüm gelip senden hepsini alacak.
Alınsınlar, gitsinler.
Yahu, küçük çocuklar gibi ona buna sahiplenmesiniz olmaz değil mi?
Önemli olan ne, biliyor musun?
Anı yaşamak. Yani şimdi şu an, sen benimle keyifli bir şekilde muhabbet ediyorsun. Şimdinin keyfini çıkar, çünkü yarın aynı zevki alacağın şüpheli.

unacceptable

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Kararsız
Yukarıda açıklamıştım tamamını okursan göreceksin. Sadece merak benimki. Şu an istesem hayatıma son veririm ama hayatta ne yapabileceğimi merak ediyorum. En dibi gördüm şimdi sıra en yüksekte. Nihilizme kapılmaya hiç niyetim yok. Hee bir de çok inatçıyım. Göreceğim illaki o en yükseği ve hayatın bana neler katacağını.

Hayat mucizelerle dolu. Neden o mucizeleri bulmayayım ki?

minerva

☆☆
Üye
Düşünce
Kararsız
Alınsınlar, gitsinler.
Yahu, küçük çocuklar gibi ona buna sahiplenmesiniz olmaz değil mi?
Önemli olan ne, biliyor musun?
Anı yaşamak. Yani şimdi şu an, sen benimle keyifli bir şekilde muhabbet ediyorsun. Şimdinin keyfini çıkar, çünkü yarın aynı zevki alacağın şüpheli.
Keyfini çıkardığım yok sadece aklımdaki soruların dinmesini istiyorum o kadar.

minerva

☆☆
Üye
Düşünce
Kararsız
Yukarıda açıklamıştım tamamını okursan göreceksin. Sadece merak benimki. Şu an istesem hayatıma son veririm ama hayatta ne yapabileceğimi merak ediyorum. En dibi gördüm şimdi sıra en yüksekte. Nihilizme kapılmaya hiç niyetim yok. Hee bir de çok inatçıyım. Göreceğim illaki o en yükseği ve hayatın bana neler katacağını.

Hayat mucizelerle dolu. Neden o mucizeleri bulmayayım ki?
Buraya yazdığın her şeyi okudum merak etme.
Bence senin yaşama tutan şey sadece hayatta kalma içgüdüsü. Aslında herkesi tutan o, bazılarımız hariç.

unacceptable

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Kararsız
O soruları dindirebilmek için yaşaman gerekiyor. Sana bir tüyo vereyim. Asla dinmeyecek. Ne yazık ki dinmiyor ama soruların ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. Şu videoyu müsait bir vaktinde izle.

kavak

Vl ☆
Üye
Düşünce
Ateist
Haddime değil ancak sen en son ne zaman mutlu/mesut bir anı yaşadın? 😁
Yaşamadıysan, yaşamayacağından emin misin?
Yaşadıysan, onların tekrarını ya da benzerlerini tekrar yaşamak istemez misin?

unacceptable

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Kararsız
buraya yazdığın her şeyi okudum merak etme.
Buraya yazdığın her şeyi okudum merak etme. Bence senin yaşama tutan şey sadece hayatta kalma içgüdüsü. Aslında herkesi tutan o, bazılarımız hariç.
O içgüdü sen fark etmesen de var sende de. Vücudun seni yaşatmaya çalışıyor. Düşünsene yıllarca sağlıksız beslenen ve sigara, alkol tüketen insanlar bile 50 yaşını devirebiliyor. Vücudun çok güçlü sandığından da çok.

Yaşama içgüdüsü mü? ::D Ben ve yaşama içgüdüsü. Bende her şey bitti maalesef. Sadece merak ediyorum ve bakalım nereye gidebileceğim. Hem zaten öleceğim yav neden acele edeyim? :D

kavak

Vl ☆
Üye
Düşünce
Ateist
O soruları dindirebilmek için yaşaman gerekiyor. Sana bir tüyo vereyim. Asla dinmeyecek. Ne yazık ki dinmiyor ama soruların ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. Şu videoyu müsait bir vaktinde izle.

Ben konu sahibine moral vermeye çalışırken, sen de onu depresyona sokmaya niyetlisin galiba.

unacceptable

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Kararsız
Hep intihar eden insanları düşünüyorum. Acaba kaçıyla arkadaş olabilirdik, kaçı bana bir şeyler öğretebilirdi, kaçını ben etkileyebilirdim? Açıkçası bu insanları düşündükçe aslında biraz da gelecekteki o insanların haklarını yediklerini düşünüyorum. Belki de intihar etmeselerdi birçok insanın hayatını değiştirebilirlerdi. Kendim için de aynı şeyi düşünüyorum. Eğer başarılı olsaydım bugün acaba kimin hayatını bir yönden etkilememiş olurdum? Aklıma hemen iki kişi geldi bile. Bu insanların hayatları ben girdim diye güzelleşmedi ama bir yönden etkiledim bu insanları ve en azından karşılarında aradıkları yönde bir insan olduğunu bilerek hayatlarına devam ediyorlar. Zaten yeterince sıkıntı çektim ve çekmeye devam edeceğim. Neden bunu kendi avantajıma kullanmayayım?

unacceptable

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Kararsız
Ben konu sahibine moral vermeye çalışken, sen de onu depresyona sokmaya niyetlisin galiba.
Yav bir izleyin ve sonra gelin yorum yapın ::D Bu sorunun bir anlamı var. Ayrıca neden depresyona girecekmiş? O kadar felsefeyle ilgilendim zamanında ve depresyona beni sokan bu olmadı. Aksine kamçıladı.

minerva

☆☆
Üye
Düşünce
Kararsız
Haddime değil ancak sen en son ne zaman mutlu/mesut bir anı yaşadın? 😁
Yaşamadıysan, yaşamayacağından emin misin?
Yaşadıysan, onları tekrarını ya da benzerlerini tekrar yaşamak istemez misin?
''Haddime değil'' bunları demene gerek yok bana istediğin soruyu sor.

Mutlu yaşadığım an yani sürekli olarak dersen herhalde çocukluk zamanlarım. Bir şey bilmediğim yani. Bildikçe de mutsuz olmaya başladım zaten.

''şu an seni mutlu eden bir şey var mı?'' dersen evet var ama bunlar küçük mutluluklar. Arkadaşlarımla muhabbet etmek, şarkı dinlemek(şarkı dinlemek hem beni mutlu ediyor hem de hüzünlendiriyor. bir şarkı ben de bir etki yaratmadığı sürece sevmem, sevsem de çok çok nadir dinlerim. ben de etki bırakan şarkılar hem kişiliğimi etkileyen hem de bu tür soruları sormama sebep olan şarkılar) bunlar küçük mutluluklar verse de spor yapmak beni asıl tutan şey. Spor yapınca yaşadığımı hissediyorum, yaşama içgüdüm ateşleniyor, motivasyonum artıyor.

''Yaşadıysan, onları tekrarını ya da benzerlerini tekrar yaşamak istemez misin?''

Evet, isterim fakat pek mümkün gibi durmuyor.

kavak

Vl ☆
Üye
Düşünce
Ateist
Yav bir izleyin ve sonra gelin yorum yapın ::D Bu sorunun bir anlamı var. Ayrıca neden depresyona girecekmiş? O kadar felsefeyle ilgilendim zamanında ve depresyona beni sokan bu olmadı. Aksine kamçıladı.
Yahu sizlerin yaşı ne ki, sizler ne yaşadınız ha?
Ona bakarsan, doğa hiçbirimizi iplemez. Arkadaşlıkmış, dostlukmuş, depresyonmuş...
...intihar düşünceleri imiş, kararsızlıkmış...geçin bunları.
Öldüğünüz zaman, 1 sene bilemedin 2 sene sonra kimse sizleri anmaz. Zaman herşeyi silip süpürür.
Önce bu noktayı kanıksayın hepiniz, çünkü en önemlisi bu nokta.
Zaten bu nedenle hep derim...anı yaşayın ve keyfini çıkarmaya çalışın.

unacceptable

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Kararsız

Mutlu yaşadığım an yani sürekli olarak dersen herhalde çocukluk zamanlarım. Bir şey bilmediğim yani. Bildikçe de mutsuz olmaya başladım zaten.

''şu an seni mutlu eden bir şey var mı?'' dersen evet var ama bunlar küçük mutluluklar. Arkadaşlarımla muhabbet etmek, şarkı dinlemek(şarkı dinlemek hem beni mutlu ediyor hem de hüzünlendiriyor. bir şarkı ben de bir etki yaratmadığı sürece sevmem, sevsem de çok çok nadir dinlerim. ben de etki bırakan şarkılar hem kişiliğimi etkileyen hem de bu tür soruları sormama sebep olan şarkılar) bunlar küçük mutluluklar verse de spor yapmak beni asıl tutan şey. Spor yapınca yaşadığımı hissediyorum, yaşama içgüdüm ateşleniyor, motivasyonum artıyor.

''Yaşadıysan, onları tekrarını ya da benzerlerini tekrar yaşamak istemez misin?''

Hiç merak etme daha büyükleri seni bekliyor. Depresyonu tam kabullendim ve kurtulamayacağımı anladığımda bitti. İzlediğim bir belgesel ve kafamda dolaşan bir isim bunu sağladı. Bir de çok inatçıyım ondan herhalde. Ama kim derdi ki o kalbimdeki duvarlar parçalanacak.

minerva

☆☆
Üye
Düşünce
Kararsız
Hiç merak etme daha büyükleri seni bekliyor. Depresyonu tam kabullendim ve kurtulamayacağımı anladığımda bitti. İzlediğim bir belgesel ve kafamda dolaşan bir isim bunu sağladı. Bir de çok inatçıyım ondan herhalde. Ama kim derdi ki o kalbimdeki duvarlar parçalanacak.
Depresyonda falan değilim sadece hayatımın ne gibi anlamı olduğu ve neden yaşamamın gerekli olduğunu sorguluyorum. 7 milyar insan var benim düşündüğümü düşünen bir sürü insan. Ne anlamı var o zaman beni varlığımın. Zaten daha önceden bu konuyu bu yüzden açmıştım.

https://antidogmatik.com/konular/bir-seyi-icat-eden-insanlar-hic-var-olmasaydi-ne-olurdu.3502/
Üstteki konuyu Şu an açtığım konuya hazırlık olarak düşünebilirsin.

kavak

Vl ☆
Üye
Düşünce
Ateist
Mutlu olmak için en azından iki şey var elinde; muzik ve spor.
Hayatını bu ikisinin üzerine inşa etmeye çalış.

kavak

Vl ☆
Üye
Düşünce
Ateist
Depresyonda falan değilim sadece hayatımın ne gibi anlamı olduğu ve neden yaşamamın gerekli olduğunu sorguluyorum. 7 milyar insan var benim düşündüğümü düşünen bir sürü insan. Ne anlamı var o zaman beni varlığımın. Zaten daha önceden bu konuyu bu yüzden açmıştım.
https://antidogmatik.com/konular/bir-seyi-icat-eden-insanlar-hic-var-olmasaydi-ne-olurdu.3502/
Üstteki konuyu Şu an açtığım konuya hazırlık olarak düşünebilirsin.
Feci yanılıyorsun, çünkü o 7 milyar insan içinde, senin konumundan daha kötü olanlar var, senin olanaklarına sahip olmayanlar var. Yahu muzik ve spor yüzü görmeyenler var.
Bir da bu açıdan bak.

unacceptable

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Kararsız
Yahu sizlerin yaşı ne ki, sizler ne yaşadınız ha?
Ona bakarsan, doğa hiçbirimizi iplemez. Arkadaşlıkmış, dostlukmuş, depresyonmuş...
...intihar düşünceleri imiş, kararsızlıkmış...geçin bunları.
Öldüğünüz zaman, 1 sene bilemedin 2 sene sonra kimse sizleri anmaz. Zaman herşeyi silip süpürür.
Önce bu noktayı kanıksayın hepiniz, çünkü en önemlisi bu nokta.
Zaten bu nedenle hep derim...anı yaşayın ve keyfini çıkarmaya çalışın.
Şu laftan nefret ediyorum he. Ne yaşadınız ki? Anlatayım. Anne baba tarafından görülen değersizlik, sevgisizlik, eğitimimin berbat olması, hiçbir şekilde seni seven sana değer veren insan olmaması...
Bulimia nervoza, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu... Zannettiğin kadar kolay hastalıklar değiller.
Fiziksel olarak kilo sorunum var bir de. Çok şükür solunum dışında sıkıntı yok.
Toplumda ne yapacağımı, ne söyleyeceğimi bilmiyrum, bir insan bana bağırdığında hak etmiş olduğumu düşünüyorum. Hala en ufak kavga çıksın kalbim yerinden çıkıyor.

Peki bunlar beni nasıl etkiledi? Söyleyeyim. Asla biriyle birlikte olamayacağım, belki de aşkı hiç tadamayacağım. İstediklerimi yapamayacağım çünkü o değersizlik hissi çok güçlü. Bir insana asla tam anlamıyla güven duyamayacağım. Hee kadın olduğum için yaşadığım tacizler ve tecavüz denemelerini saymıyorum bile. Hayallerim mi? Tahminimden bile uzakta.

Bende istiyorum hayatımı yaşayayım ama o kadar korkunç bir tablo var ki önümde sana anlatamam. Okul bittiğinde ne yapacağımı bilmiyorum. Çünkü iş yok. Ben bu riske bilerek girdim kesinlikle.

Tabi bunlar sadece şu an aklıma gelenler...

Kusura bakma kızdım biraz. Çünkü gerçekten her şey o çocukluğumdaki lanet hayattan kaynaklanıyor. Ölmek istesem şu an beni kimse tutamaz. Birçok kişinin gördüğü o güleryüzlü kız sadece. Ama içte öyle değil. Duygularımı bile ifade edemiyorum. Beni anlayan yok. Gerçekten yok. Annemle babamın dövüşlerini anlatmadım bile. Kısacası burada nasıl görünüyorum bilmiyorum ama kalbim artık yok diyebilirim. Sadece bir et parçası olarak kan dolaşımını sağlıyor.

En son konular

En son mesajlar