Önceleri ateist bir kadın,şimdi ise Tanrı sözünü müjdeliyor

GökTanrıcılık18

☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Agnostik

rhynkar

☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Bu haberi de görünce Tanrının varlığına dair şüphe kalmadı.

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Eşşedü el laaaaa.... :D :D :p

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Fikir olarak karşıdakini çürütemeyen ateistler, alay ederek bunu kapatmaya çalışır. Fikir olarak yenilemediği için alay edilerek susturulmaya çalışılanların arasına hoş geldiniz

rhynkar

☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Sen ne kadar boş bir insansın. Sırf konuşmak için konuşuyorsun. Ortada fikir mi var? Attığın haberi okudun mu? Bomboş bir haber atmışsın. Çinli ateist kadın Tanrı sevgisiyle ilgili mesajı duyunca Hristiyan olmuş. Böyle boş bir haberde fikir nerede?

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Sen ne kadar boş bir insansın. Sırf konuşmak için konuşuyorsun. Ortada fikir mi var? Attığın haberi okudun mu? Bomboş bir haber atmışsın. Çinli ateist kadın Tanrı sevgisiyle ilgili mesajı duyunca Hristiyan olmuş. Böyle boş bir haberde fikir nerede?
Alay veya hakaret yerine "Ben haberde Tanrıya imanı gerektiren bir kanıt göremedim. Acaba kadının veya sizin iman etmenizi gerektiren şey nedir?" diye sormanız daha insani bir tepki olur

rhynkar

☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Ahlakı ve insani tepkiyi senin gibi ahlak kuralları yanlış olan birinden öğrenecek değilim.

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Ahlakı ve insani tepkiyi senin gibi ahlak kuralları yanlış olan birinden öğrenecek değilim.
Sizce "Ben haberde Tanrıya imanı gerektiren bir kanıt göremedim. Acaba kadının veya sizin iman etmenizi gerektiren şey nedir?" diye sormanız yerine alay veya hakaret daha mı insani bir tepki?

Ahlaksız

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Sizce "Ben haberde Tanrıya imanı gerektiren bir kanıt göremedim. Acaba kadının veya sizin iman etmenizi gerektiren şey nedir?" diye sormanız yerine alay veya hakaret daha mı insani bir tepki?
Sana 100 defa kanıt olmaz dedik ama sen aynı şeyleri tekrarlayıp duruyorsun..
İman ve kanıt bambaşka şeyler..
Sen ve ben gibi mesela :D

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Sana 100 defa kanıt olmaz dedik ama sen aynı şeyleri tekrarlayıp duruyorsun..
İman ve kanıt bambaşka şeyler..
Sen ve ben gibi mesela :D
Aynı molekülleri yanyana koyunca dağılıyorlar ama hücrede dağılmıyorlar. Bunları bir arada tutan hayat nedir? Nerden geliyor bu hayat?

rhynkar

☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Kendi hayal dünyasında bulunan kendi koyduğu kurallara göre her şeyin istediği gibi olmasını sağlıyor arkadaş.

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Aslında doğru söylüyorsunuz. Hristiyanlık dini de uydurmadır. Yani tüm dinler uydurmadır.
İnsanlarda duygusal ve fikirsel gelgitler olmasını yadırgamamak gerekiyor. Doğada tam düz bir çizgi izleyen hiç bir şey yoktur. Her şey dalgalanır.

Bir de teknik örnek vereyim: Diyelim Mars'a gidiyoruz. Yerden dimdik kalkıp dümdüz dimdirek Mars'a mı yöneliriz? Yani Dünya ile Mars arasını birleştiren en kısa yol olan düz hat boyunca mı Mars'a gideriz? Kesinlikle hayır. Sanki en kısa yoldan gitmemiz en doğrusu ve en kısa yol da iki noktayı birleştiren düz çizgi olduğuna göre dümdüz gitmemiz lazım gibi geliyor ama değil.

Öyle bir şey yapmaya kalkarsak o kadar çok yakıt harcarız ki gitmemiz olanaksız hale gelir. Yerden bile dümdüz yükselmeyiz. Roket kalktıktan sonra yay çizmeye başlar. Sürekli dimdik gideceğim diye çabalasa tüm yakıtını bitirir. Ya ne yapar, kavis çizerek dünya yörüngesine girer. Sonra çok az yakıt harcayarak yörüngesinin çapını artırmaya başlar. Belki elli belki yüz tur atar ve sonunda dünyadan kopar. Mars'a da dümdüz dimdirek inmeyiz. O zaman da hızı kesmek olanaksız olur. Önce yörüngesine girer, yine turlar ata ata yörünge çapını giderek azaltırız.

Bütün bunlarla ne anlatıyorum, manevralar, gelgitler normal. Kimse akşam muslim yatıp sabah aniden ateist olarak kalkmaz.

Ahlaksız

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Aslında doğru söylüyorsunuz. Hristiyanlık dini de uydurmadır. Yani tüm dinler uydurmadır.
Satürn'de doğmuş/büyümüş bir uzaylısın diyelim..Dünya'yı ziyaret etmeye geldin..Sana rehber Dünya'yı tanıtmaya başladı,din konusundan bahsetti biraz..Merak ettin ve din konusunda detaylı bilgi edindin..
Bu uzaylıyı,Dünya'daki bir ateist olarak görebilirsin..Yani ateist kişi,sadece kendi mensubu olduğu dini değil,din olgusunu okumuş/araştırmış/düşünmüş birisidir..Yani din konusuna tamamen dışarıdan bakmayı başarabilmiş kişidir..Bu dışarıdan bakmayı yapabilen herkes,eninde sonunda ateist olacaktır..Çünkü din,içeriğinde her türlü tanrı/tanrıça,her türlü ruh,her türlü inanç ögelerini barındırır..Din denilen olguyu anlayan birisinin ateist olmaması mümkün değildir..

Tabi burada,din denilen şeye maruz kalıp,sonradan ateist olanlardan bahsediyorum..Bazı insanlar din denilen şeye maruz kalmadıkları halde,kendilerini ateist diye tanımlayabilirler..Bunda da bir sakınca yok tabi ki..Yani ateist olmak için,illa birşeyler okumaya veya dine maruz kalmaya gerek yok..

Tüm dinlere karşı bakışımız aynı olunca da,yalan söyleme gibi bir şeye ihtiyacımız olmaz ki..Bir ateist niye yalan söylesin veya bir ateist dinler arasında neden ayrımcılık yapsın?Biz burada İslam aleyhine yazıyoruz diye,hristiyanlık lehine bir şeyler yapmış olmayız ki veya Budizm lehine..Burada Hristiyan olsa,onu da tokatlarız sonuçta:D
Şöyle bilgili bir Müslüman veya Hristiyan olsa da,tokatlasak onu..Yok ki böyle birisi..Azıcık bir şeyler bilen/anlayan otomatikman dinden çıkıyor zaten:D

Hristiyanlık konusunda bir kaç kitap tavsiye edeyim..Merak eden okuyabilir;