Öteki Gündem

RedOneTheDiver

☆☆☆
Kıdemli Üye
Düşünce
Agnostik
Nuh tufanı. Bi prof ilahıyatçı bence fideist açıdan makul biri diğeri de itü de denizcilik fakültesinden bir yrd doç. Yrd doç dedi ki beb arapça bilmem meale de güvenmem diyince ortalık karıştı. Reklam arası verip -Herhalde- ilk defa programı erken bitirmek zorunda kaldı. Dini bilimsellikle kendi kafasına göre anlamaya anlatmaya çalışanlara bu programı tavsiye ederim. Ben çok eğlendim.

Macit

Kıdemli Üye
Düşünce
Agnostik
Fırsat bulursam bakayım. Yandaş kanalda sansür devreye girmiş yine. :)

RedOneTheDiver

☆☆☆
Kıdemli Üye
Düşünce
Agnostik
Bundan 50 yıl sonrasını nuh tufanı için editlemek istiyorum.
1) Tufan, bölgesel değil hatta dünyasal hiç değil. Tamamen ayrı bir galakside oldu. Aslında evrenseldi.
2) Gemi, uzay gemisiydi. Hızı, ışık hızına yakındı.
3) Galaksi içine çöküp patladı. Evrende büyük bir meteor yağmuru oldu çünkü.
4) Cudi; aslında bereketli, samanlı, yeşilliği bol yer demek, nuhun gemisi samanyolu galaksisine oturdu.
5) Kuşlar, dinazorun evrimindendir. Nuh gemiden önce dinazor saldı.

Kemal

☆☆☆
Yönetici
Düşünce
Agnostik
Bundan 50 yıl sonrasını nuh tufanı için editlemek istiyorum.
1) Tufan, bölgesel değil hatta dünyasal hiç değil. Tamamen ayrı bir galakside oldu. Aslında evrenseldi.
2) Gemi, uzay gemisiydi. Hızı, ışık hızına yakındı.
3) Galaksi içine çöküp patladı. Evrende büyük bir meteor yağmuru oldu çünkü.
4) Cudi; aslında bereketli, samanlı, yeşilliği bol yer demek, nuhun gemisi samanyolu galaksisine oturdu.
5) Kuşlar, dinazorun evrimindendir. Nuh gemiden önce dinazor saldı.
Süper ironi olmuş. :D Durum aynen anlattığın gibi. İslamcıların zihin yapısı bu işte. Dinlerini mevcut dönemin şartlarıyla açıklıyorlar. A be akıl yokmu sizde. Bi de siz çıkında batıdan önce bişeyler bulun ve dininizi bu bulduklarınızla açıklayın. Ama nerde... Batı bulacak bunlarda o buluşlarla nuh tufanını açıklayacak. :)

Üst Alt