Anket Olay

soru aşağıda beaaaaa

• dava aç

Oy: 8 80.0%
  • boşver

Oy: 2 20.0%

• Tüm seçmenler
    10
  • Anket kapandı: .

Science

☆☆☆☆
Ayrıldı
Düşünce
Ateist
Dava açsın, @Science dayak atmaktan ve diğerleri silah çekmekten ceza yesinler.
Ez azından caydırıcı yanı olur.
Bu silahla sorunları çözeceklerini zannedenleri başka türlü yola getirmek mümkün değil. Dava açılsın ki bi dahaki sefere iki kere düşünsünler.
ben en fazla para cezası alırım oda 500 lira falan o ise direkt hapse girer. Ki dava açmayın birbirimizi görmezden geliriz olur biter diye yalvarıyorlar arayıp arayıp( çünkü kaybedecek lerini biliyorlar). :D

Yazan tarafından düzenlendi:

kavak

Vl ☆
Denetmen
Düşünce
Ateist
ben en fazla para cezası alırım oda 500 lira falan i ise direkt hapse girer. Ki dava açmayın diye yalvarıyorlar arayıp arayıp. :D
Evet, çünkü sen de suçsuz sayılmazsın. Peşlerini bırakma ve dava aç.
Yoksa yaptıklarını başkalarına yapmaya kalkacaklar ve birisi ya ağır yaralanacak ya da hayatını kaybedecek.
Bakalım o silah ruhsatlı mıydı?

Science

☆☆☆☆
Ayrıldı
Düşünce
Ateist
Bakalım o silah ruhsatlı mıydı
Bence değildi zaten az çok tanırım o aileyi kafası gidik bi aile daha önce birini öldürmüşlerdi ama hapse girmedi şerefsizler yeterli kanıt yok diye...

ama şimdi bu olaydan sonra artık yüzlerce kanıt var kaçarları yok.
Öldürdükleri kişide benim bi arkadaşımdı sırf deist diye öldürdü şerefsizler...
Onlara dava açarak arkadaşımın intikamını alacağım.

kavak

Vl ☆
Denetmen
Düşünce
Ateist
Anladığım kadarı ile bu mevzu ălenen meydana geliyor. Görenler de var.
Peki, o görenler neden polise şikayet etmemişler?
Düşünsenize, sokak ortasına silahlı saldırıya uğruyorsunuz ve görgü şahitleri de körleri/şaşıları oynuyor.
Halbuki bu tür adi vakalar, herkesin başına gelebilir. O nedenle her zaman polise sikayet edilmeli.

Düşünce
Ateist
Hukukun en önemli misyonu kişilere haklarını şiddete başvurmadan alabilme imkanı tanımasıdır benim gözümde. Günümüzü orta çağın karanlığından ayıran olguların başında da hukuk güvenliğine sahip olmak gelir kanımca. Umarım hukuki güvenliğe sahip olduğumuz zamanlara kavuşuruz.

Science

☆☆☆☆
Ayrıldı
Düşünce
Ateist
Düşünsenize, sokak ortasına silahlı saldırıya uğruyorsunuz ve görgü şahitleri de körleri/şaşıları oynuyor.
Halbuki bu tür adi vakalar, herkesin başına gelebilir. O nedenle polise sikayet edilmeli.
Görenlerle birlikte toplandık onlarda açacak zaten ama hazırlık yapıyorlar.

Science

☆☆☆☆
Ayrıldı
Düşünce
Ateist
Halbuki bu tür adi vakalar, herkesin başına gelebilir. O nedenle her zaman polise sikayet edilmeli.
Tam olarak silahlı saldırı denemez elinde tabancayla geldi halı sahada kiler benim yanıma gelince korkudan çaktırmadan tabancayı tarlaya attı ama hakem videoya çektiği için yaptığı bütün pisliklerin kanıtı var. Ve tabancayı attığı an gözüküyor videoyu durdurunca tabanca olduğu belli oluyor.

kavak

Vl ☆
Denetmen
Düşünce
Ateist
Anlamadım. Şahitlerin dava açmasına gerek yok ki. Polis eldeki verilere, şahitlerin ifadelerine ve kanıtlara bakar ve durumu savcılığa iletir. Savcı karar verir, dava açılıp açılmayacağına. Benim diyarda hukuk böyle işliyor.
Sizin oradakini bilemem.🤣

Science

☆☆☆☆
Ayrıldı
Düşünce
Ateist
Anlamadım. Şahitlerin dava açmasına gerek yok ki. Polis eldeki verilere, şahitlerin ifadelerine ve kanıtlara bakar ve durumu savcılığa iletir. Savcı karar verir, dava açılıp açılmayacağına. Benim diyarda, hukuk böyle işliyor.
Sizin oradakini bilemem.🤣
aramızda anlaştık birkaçımız dava açacak geri kalanlar şahit.
Yoksa anca böyle hapse girer bunlar.
Buralar farklı biraz.😁

NisaGökçe

Ayrıldı
Düşünce
Agnostik
derdini s..... Deme hakkınız saklıdır.

Yaklaşık 1_2 hafta önce Facebook'ta profil resmi 30_40 yaşlarında olan biri tarafından tehdit edildim adres adres diye ağlamaya başladı sinirlenip adresimi verdim sıkıysa sende ver dedim vermedi
Görüntülü aradım açmadı ertesi gün cam açıkken bir kağıt uçak atıldı kağıt uçakta tehdit vardı.
1_2 saat sonra görüntülü aradım uzun uğraş sonunda açtı birde ne göreyim 30_40 yaşlarında bı adam değil benimle yaşıt veya 1_2 yaş küçük biri sonra sinirlendim aramada baya bi fırça attım vb sonra ertesi gün o kişiyi halı sahada gördüm ve kardeşimle kavga ediyordu sonra kardeşime bıçak çekince halı sahada kiler ayırdı sonra koşa koşa halı sahaya gittim çocuğu bir kenara çektim (1_2 ay öncesine kadar kanser hastasıyım ya ondan önce karatede kahverengi kuşağa gelip kanser yüzünden bırakmıştım) elindeki bıçağı elinden alıp uzaklara fırlattım ve sonra dövmeye başladım. Kendini karatede ki taktiklerle savunuyordu kendisi sonradan öğrendiğim kadarıyla yeşil kuşak mış. Sonra feci bir şekilde dövmemden sonra pes etti ( yıllardır karate yapmadığım için biraz zor oldu)
Sonra evin nerde diye sordum lütfen beni dövme dedi dövmeyeceğim nerde diye sordum söyledi sonra annene ve babana seslen dedim seslendi anne ve babası balkona geldi sonra anne ve babasına bakın şimdi dedim ve onu anne ve babasının gözü önünde dövüp evine yolladım yaklaşık yarım saat sonra babası elinde bıçakla geldi. Bir arkadaşım adamda bıçak var diye bağırınca halı sahada kiler koşa koşa geldi ve adam korkudan bıçağını attı adamla bir süre tartıştık sonra adam uzaklaştı. Belki adamın elindeki bıçak değildir diye attığı yere baktık bıçak değil tabanca çıktı! o sırada halı sahada mahalleler arası maç vardı ve benim bir arkadaşım hakemdi maçında videoya çekiyordu yani onları dava etsek kanıt var ben onları dava edip etmemekte kararsızım sizce ediyimmi?
Bence dava açmalısın.

Fzpğcüwqkrlub

ll ☆☆☆☆
Ayrıldı
Düşünce
Bağımsız
Madem fikir beyan ediyoruz, şıklarda olmasa da "öldür" diyorum.
Öldürme taraftarı değilsen, birisini öldürünce çok şey kaybedeceğini düşünüyorsan yada kıyamıyorsan diğer seçeneklere yönel.

Diğer 2 seçeneğe bakalım.
Boş vermek yerine dava açabilirsin.
Boş ver seçeneğini seçmeni tavsiye etmem çünkü çözülmemiş sorunlar tekerrür eder.

Ben öldürücü tehditleri yok etme taraftarıyım. Beni ölümle tehdit ediyorsa onu öldürürüm.
Eğer öldürücü bir tehdit olmasaydı tabii ki öldür demezdim.

shepard

☆☆
Deneyimli
Düşünce
Ateist
Madem fikir beyan ediyoruz, şıklarda olmasa da "öldür" diyorum.
Öldürme taraftarı değilsen, birisini öldürünce çok şey kaybedeceğini düşünüyorsan yada kıyamıyorsan diğer seçeneklere yönel.

Diğer 2 seçeneğe bakalım.
Boş vermek yerine dava açabilirsin.
Boş ver seçeneğini seçmeni tavsiye etmem çünkü çözülmemiş sorunlar tekerrür eder.

Ben öldürücü tehditleri yok etme taraftarıyım. Beni ölümle tehdit ediyorsa onu öldürürüm.
Eğer öldürücü bir tehdit olmasaydı tabii ki öldür demezdim.
Hangi dünyada yaşıyorsun acaba gerçekten merak ediyorum. O zaman herkes eline silahı alsın tehdit olarak gördüğü kişiyi öldürsün. Bu nasıl bir öneri yahu? Yıl 2020 her ne kadar düzgün işlemese de kanun var nizam var. Herkes eline silahı alır birilerini öldürürse oooo...

shepard

☆☆
Deneyimli
Düşünce
Ateist
Şunu okumadın mı akıldan yoksun vatandaş;
Neden direk hakaret etmeye, saldırmaya başlıyorsun ki acaba öğrenebilir miyim? Gerçi seni tehdit eden birini direk öldür diyen birinden beklenecek hareket doğru.
Eğer öldürücü bir tehdit olmasaydı tabii ki öldür demezdim
Seni her ölümle tehdit edeni öldürmen gerekmez. Bunun doğru olduğunu savunuyorsan asıl akılsız sensin. Her derken hiçbirini öldürmemelisin onu da ekleyeyim. Birini öldürmek sadece ve sadece hayat kurtarmak ile haklı görülebilir bir şeydir nefsi müdafaa vs. gibi. Yaşadığımız çağ da herkes birbirini öldürmekle tehdit ediyor. Birini öldürmekle tehdit etmek kadar kolay bir şey yok. "şunu yaparsan seni öldürürüm" gibi cümleler kurmak kadar kolay bir şey yok. Bu cümleleri duyan herkes eline alsın silahı vursun insanları o zaman senin dediğin bu ve utanmadan bunu savunuyorsun hakaret ederek. Senin her ne kadar bazı konularda beğenmediğim görüşlerin olsa da tartışılabilir, konuşulabilir iyi bir arkadaş olduğunu düşünüyordum yanılmışım. Forumda "yoksay" butonunu kullanmayacağım ama bundan sonra seni direk yok sayıyorum. Bir daha beni alıntılama lütfen.

Son konular

Son mesajlar