Papa'nın Eşcinsel Birliktelikleri Onaylaması

Sirius

Yazar
Mesajlar
138
Tepki puanı
89
Düşünce
Agnostik
Katolik Kilisesi lideri Papa Francesco'nun geçen ay Vatikan'da görüştüğü bir adama "Eşcinsel olup olmaman mühim değil. Tanrı seni böyle yaratmış ve seni olduğun gibi seviyor" dediği ortaya çıktı.

İspanyol El Pais gazetesine konuşan Juan Carlos Cruz, kendisine istismarda bulunan Fernando Karadima isimli din adamını şikayet ettiğinde eşcinsel olması nedeniyle bazı Şilili din adamlarının kendisini "sapkın" gibi göstermeye ve cinsel taciz iddialarını bu gerekçeyi de öne sürerek geçiştirmeye çalıştığını söyledi.
Cruz, bu konuda Papa ile aralarında geçen konuşmayı şöyle aktardı:
"Papa'ya benim kötü biri olduğum söylenmişti. Bense, bir aziz olmadığımı ama kötü bir insan da olmadığımı, kimseyi incitmemeye gayret ettiğimi anlattım. Papa bana şöyle dedi: 'Juan Carlos, eşcinsel olup olmaman mühim değil. Tanrı seni böyle yaratmış ve seni olduğun gibi seviyor. Benim için de bunun bir önemi yok. Papa seni böyle seviyor. Olduğun gibi olmaktan mutlu olmalısın'."

Juan Carlus Cruz, Papa'nın kendisinden af dilediğini de söyledi. Cruz'un anlatımına göre Papa Francesco, "Papa adına ve kilise adına, yaşadıkların için özür diliyorum" dedi.
Papa Francesco'nun "Tanrı seni böyle yaratmış ve böyle seviyor" şeklindeki sözleri, 2013 yılındaki "Ben kimim ki eşcinselleri yargılayayım" açılımından bile daha ileri bir adım olarak görülüyor.
Papa, 2013'teki açıklamasında "Bir kişi eşcinselse ve Tanrı'yı arıyorsa, iyi niyetliyse, ben kimim ki onu yargılayayım" demişti.

kaynak; https://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-44191589
 

Sirius

Yazar
Mesajlar
138
Tepki puanı
89
Düşünce
Agnostik
İslam ve Hristiyan gruplar ilerleyen bilim ve toplumun yanında en fazla 30 yıllarının kaldığını fark etmiş olmalılar ki topluma ve bilime ayak uydurmaya başladılar. bknz; https://dio.onedio.com/baslik/nihat...iyordu-aciklamasi-1014294?t=popular&f=all&p=1

Normalinde 'haramdır, gençlerimiz kötü yoldalardır, aileler, akrabalar..' diye yakınması gereken adam neler söylüyor;
Beni tanıdılar ve dördü birden biralarını sakladılar. Mahcup bir gülümseme ile "Hocamız geçiyor çocuklar" dediklerini işittim. Daha var. Edep, saygı elbet var.
 

Son konular

Son mesajlar

Üst