Platformlara tepkiler

Ivar

Çaylak
Düşünce
Bağımsız
Ortada o kadar çok rivayet uçuşuyor ki
Arkadaşın yanlış anlamış. Şimdi ben seninle messenger üzerinden görüntülü görüşmek istesem. Aynı ileti gene çıkar. x; "Kamera ve mikrofonunuza erişmek istiyor" der. Buna izin vermezsen zaten arkadaşınla görüşemezsin. Ayrıca bu yeni bir olay değil ki, bütün internet tabanlı yazılımlar bu şekilde çalışıyor. Sen sözde yerli bipmip' e, rus' un(Rusya, Türkiye ile kişilerin verilerini- bilgilerini paylaşıyor) önerilen programına geçsen daha fazla risk altındasın. Elin amerkanya ve batılı ve asyalı şirketleri senin özel bilgilerini devletlerle paylaşamaz. Ama bipmip(gayrihukuki) bunu paylaşır. Amerika' da meclis basarlar bu adi vakadır. Sen basit bir elektrik zammı için toplansan, sosyal medya platfromlarında tepki göstersen(demokratik haklarını kullansan) terörist ilan edilmeyeceğinin garantisi yoktur.

Verilerim özel şirketlerce görülmesin, ele geçirilmesin diyen, hayatında hiç fotoğraf çekilmeyecek, internete girmeyecek. Akıllı telefon kullanmayacak. Bunun çözümü budur. Şirketler sizin fotoğraflarınızı, verilerinizi serverlarında tutabilir. Bunu kötü amaçlı kişiler buradan çalabilir. İnstangram, facebook, v.b. internet sosyal medya araçları kullanmana bile gerek yok. Tanımadığın, tanıdığın biri bile senin fotoğraflarını kendi hesabında paylaşabilir. Paylaşılmış bir şeyi artık yok etmek imkansızdır.

Yazan tarafından düzenlendi:

Ivar

Çaylak
Düşünce
Bağımsız
Hatta akılsız bile olsa tel. kullanmayacak. Banka kullanmayacak. 15 sene önce zorunlu hesap açtığım banka halen bana gereksiz sms gönderiyor. Alakasız alakasız yerlerden sms tacizleri alıyorum. Birileri tel. no' nuzu ele geçirmiş. Sms yollayıp, bişeyler satmak için arayıp duruyor.

DemoKratos

V ☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Arkadaşın yanlış anlamış.

Yok. Dedi ki kamera ve mikrofon kullanımı yetkisi vermezsem hizmet vermeyecekmiş. Ama sonra tekrar teyit ettirdim, mesajın vatsaptan gelmediğini söyledi. Birileri onu işletmiş! Vatsap herkesten kamera ve mikrofonu istediği zaman kullanma yetkisi almak istiyor diye uydurma asparagas yapmışlar!

Kıssadan hisse: Biri bir şey dedi diye hemen zıplamayın! 😀

Tamam bu kamera mikrofon konusunun böyle çıkacağı belliydi zaten de, asıl konu Facebook ile WhatSapp'ın kullanıcı verilerini paylaşmaları. Ben böyle bir şeye asla onay vermem. Derhal vatsapı siler atarım. Hiç sormayı denemezse iyi eder.

phecabres

Çaylak
Düşünce
Agnostik
Screenshot_20210111_194054.jpg

En güvenlisi signal. En güvensizi bipmiş. Bana en makul gelen de telegram.

Ivar

Çaylak
Düşünce
Bağımsız
İzi gidi votanhayinlerizi izi...🤣

Savunma Sanayii Başkanı Demir: WhatsApp konusu ulusal güvenlik sorunu​

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, WhatsApp'ın sözleşme güncellemesine ilişkin olarak "Bu konu bir ulusal güvenlik sorunu. Kurumlarla birlikte çalışmalıyız" dedi​

Savunma Sanayii Başkanı Demir: WhatsApp konusu ulusal güvenlik sorunu - F5Haber

Sanki yurtdışı patentli ulusalbekamıza tehtid düşmanülkelerin süperlüks araçlarına ben biniyom. Bi kitleseler o bindiğin aracı yurtdışı anamerkezden. elinde demirler çıkagelecek biri. Deneyecek deneyecek kıramayacak camı. Ölecen- kalacan yerli ve millin doktorcivanıma ulaşamadan!. 🤣

DemoKratos

V ☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Zaten bu bip bipe güven olmaz. Verilerim bizim hükümete gideceğine Zuckerberg'e gitsin daha iyi!

Doğru. Zückerberg en fazla zücker insanları. Fuckecek hali yok. Faşistlerin ise ne planladıklarını şeytana sorsan bilmez. Şeytan zaten çoktaaaan emekliliğini istedi, allağam gördüğün gibi bana hiiiiiiç ihtiyaç kalmadı kıdem tazminatımı da kırpma bak ama dedi.

Biiiipilmeye ise hele o tavsiye de olunca hiç gerek yok. Söylenecek laf ona sen kendini biiip.

DemoKratos

V ☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
WhatSapp'tan beklenen açıklama geldi. Politika güncellemesinde geri adım yok. Fakat bu önemli değil. Önemli olan şu:

Gizlilik ilkelerinin AB ülkelerinde ve Türkiye'de farklı uygulanması konusuna hiç değinilmiyor. Bu bir iddia olmakta kalıyorsa bile Türkiyeli kullanıcılarının endişelerini umursamıyorlar demek bu.

Facebook ile veri paylaşımı konusuna da hiç bir değinme göremedim. Halbuki bunlar Türkiye'de gündem oluşturuyor. Vurguladıkları, konuşmalarınızı kimse dinleyemez, mesajlarınızı kimse okuyamaz, konumunuzu kimse göremez. Sürekli bunu vurguluyorlar. Gerisini niye düşünüyorsunuz da demeye getiriyorlar.

İki milyar kullanıcımız var diyorlar. Başka servise giderseniz de güle güle, biz doymuşuz zaten umrumuzda değil demeye getiriyorlar. 8 Şubata kadar ya yeni gizlilik politikasını onaylayın ya güle güle! Dedikleri bu!

DemoKratos

V ☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
İnsanlar endişelerinde haklı. Telefon numarası artık IBAN ve kimlik numarası yerine geçebilecek önemli bir kişisel bilgi. Whatsapp da telefon numarası bazlı bir sistem. Bunların veri alışverişi demek telefon numaran bilgisinin bir yerlere gitmesi demek.

WhatSapp'a güle güle. Ben çıkarım. Hiç bir şey onaylamam. Ananız mı güzel lan?!

DemoKratos

V ☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Üstelik nette hiç bir şeye de hiç bir onay vermeyeceğim bundan sonra. Bilinmeyen numara arayıp açınca tanımadığım birinin adımla hitap etmesi ve şunu satalım şunu verelim demesi hiç hoş olmuyor. Lan istemiyorum arkadaş, niye rahatsız ediyorsun? Benim ağzım yok mu, ihtiyacım olsa açıp şunu gönderin diyemiyor muyum?

Lan açmıyorum kayıtsız numaraları, belli olmuyor ki tanıdığın ama kendi telefonundan aramıyor bazen oluyor. İnsanlar da mesaj özürlü mü ne? Açmayınca mesaj atsana yahu! E aradım açmadın! Haydaaaa! Lan işim olur açamam yahu! Yav çattık bu telefonu icat ettiler belaya be!

Hayır sanki ben elimde telefon, kim arayacak diye bakıp bekliyorum! Neymiş aramayı görünce ben dönecekmişim! Yok ya? İnsanlarda öyle bir hava var ki, aradı mı aradığı hoplasın istiyor. Ne bu önemsenme kaygısı yahu?! Bıktırdı arkadaşım, bu telefon denen meret bıktırdı! Kelepçe şeklinde bileğimize taksınlar bunu, çıkmasın oldu olacak!

Ivar

Çaylak
Düşünce
Bağımsız

Son konular