Resmen "İslam devleti" istediler!

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Temel: "Ula Hristo bak dinunuzun kıymetini bilun!" :kay:

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Bu statü de para karşılığı sağlanır. Bu parayı da elden küçülerek vermeleri istenir tevbe adı verilmiş bölüme göre. İnsanları aşağılamaktan küçük görmekten ne zevk alınır, nasıl bir aşağılık duygusudur orasını deşmiyorum. Yoruma açık.

Yani şimdi şeriat olsa zımmiler cizyeyi küçülerek veznede kuyruğa girip elden yatıracaklar. Öyle yok EFT filan! Küçülerek dizilecek, sırada bekleyeceksiniz sizi gidi küçük kafirler!

Ne yanından tutsan rezalet bunun, iler tutar bir tarafı olsa da orasından tutsak! Ele gelir dile alınır bak şurası doğru denir hiç bir tarafı yok! Ben hiç anlamıyorum, bu Arabın terellisinde ne özellik var? Bunun beğenilecek nesi var? Bunun savunulacak neresi var yahu? Döküm döşek diye bir tabir vardır, bu Arabın terelellisi böyle bir şey, her tarafı çürümüş dökülen, ne kaporta var ne yürür aksam ne döşeme bir hurda bu! Bunda bak şurası işe yarar diye ele alınacak bir şey yok!

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Bu muslimlerin bu şeriat gelirse şeriat gelirse sayıklamalarından iyice tiksindim. Bunlar benim artık midemi kaldırıyor, öğürüyorum. Bot yersek diyorlar gibi midem altüst oluyor. Bunlar nasıl bu kadar ilkel ve vahşiler aklım almıyor. Şimdi bunlar el kesip ayak kesip insan taşlayacak veya sopalayacaklar! İnsanda mide diye bir şey var be! Beyni geçtik, beyni boşver de mide var mide! İnsanı da tiksindirmeyin artık!

Lan şeriat ne yahu? Gökte asılı bekleyen şeriat mı var yere inecek? Şeriat dediğin de tüm insanlık ürünleri gibi o da bir takım geri yobaz vahşilerin zırvaladığı bir terelelli! Bunlara bakarsan sanki gökten uçan daire iniyor ışıklar saçarak! Bot mu olacak sanki şeriat olunca! Şeriat gelecekmiş! Lafa bak yahu! Sanki Andromeda galaksisinden uçan daireler iniyor!

Nasıl böyle andaval ve şaşkın olabiliyorlar bir aklım alsaydı! Şunu bir anlasaydım bunlar hangi türdür, gözüm açık gitmezdim. Ben bunların türünü tespit edemedim! Evrim her türü açıkladı, bir bu türü açıklayamadı!

Üst düzeylere tırmanmalarına şaşkın yığınların izin verdiği, mehdi bekleyen şeriat gelecek diye bekleşen türü belirlenememiş canlılar var! İnanılmaz ama gerçek! Bu herhalde kötü bir kabus olmalı, bunun gerçek olduğuna inanmak çok zor! Walking Dead içinde olduğunu rüyada görmek gibi bir şey bu!

kavak

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Yurdum memleketimdeki bu İslam devleti sevdalılarını staj yapmaları için İran´a, Suudi Arabistan´a, Yemen´e ve benzeri yerlere göndermek lazım. Turist gibi bir iki günlüğüne falan değil; en azından 1 seneliğine. Tabii tek başına da değil, tüm aile fertleri ile beraber.
Sizce oraya gidenlerin kaçta kaçı, geri gelmek ister? :ggsy:
Şimdi bu önerime fazla sürmeden gelecek olan "Ama oradaki gerçek İslam değiiil!" teranesini duyar gibiyim.

Yazarı tarafından düzenlendi:

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Ama tabii takiyye yapmamak, aynen burada ne kafayı yaşıyorsa orda da aynını yaşayıp saklamadan açıkça söylemek şartıyla. Bir haftaya kalmaz hepsi idamla yargılanmaya başlar. O da eğer linç edilmedilerse.

Ateistlere dokunamazsınız inanç özgürlüğü var dedikleri anda soluğu zindanda alırlar. Lan heriflerin tüm siyaseti ateistlere ölüm üzerine kurulu. Öyle laf mı ettirirler! Direk devlete dine Kurana hakaret!

kavak

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Ama tabii takiyye yapmamak, aynen burada ne kafayı yaşıyorsa orda da aynını yaşayıp saklamadan açıkça söylemek şartıyla. Bir haftaya kalmaz hepsi idamla yargılanmaya başlar. O da eğer linç edilmedilerse.

Ateistlere dokunamazsınız inanç özgürlüğü var dedikleri anda soluğu zindanda alırlar. Lan heriflerin tüm siyaseti ateistlere ölüm üzerine kurulu. Öyle laf mı ettirirler! Direk devlete dine Kurana hakaret!
Hah hah ha...
Sahi bu yönü de var, bu işin. :ggsy:
Burada daha önce dile getirmiştim...
Ben Avrupa´nın göbeğinde ulu orta kalabalık bir yerde "Tanrı yok, dinler yalan!" demiştim.
N´oldu dersiniz?
Bazıları galga geçti, bazıları güldü, bazıları alkışladı, bazıları da sessizce izledi.
Hepsi bu!
Şimdi böyle bir eylemi İslam ülkelerinde yapıp da sağ kalma olasılığı sıfıra doğrudur.
Türkiye´de de muhtemelen eşek sudan gelinceye kadar dayak yeme olasığı bir hayli yüksektir.

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
İslam ülkelerinde yapıp da sağ kalma olasılığı sıfıra doğrudur.
Türkiye´de de muhtemelen eşek sudan gelinceye kadar dayak yeme olasığı bir hayli yüksektir.
Hoparlörlerle alaaaakbaaaaar alaaaakbaaaar diye kulak zarına kasteden çığlık atma özgürlüğü ses düğmesinin sonuna dayanıncaya kadar vardır ama allah yok din yalan demenin cezası ölüme doğru gider. Ondan sonra da İslam barış diniymiş özgürlük diniymiş. Bu palavraları külahım zaten dinlemez, pabucumun da dinleme olasılığı yok da çorabıma anlatsalar acaba bir saniye dinler mi?

Lan caminin yanından geçmek cesaret ister yahu! Aman muslimlerin görünmez puta tapma saatleri gelmiş olmasın ses bombası patlamasın diye insan namaz vakitleri çizelgesi taşıyıp bakacak nerdeyse artık! Karambole gelip o anda caminin yakınında bulunup kulakların bekareti gitmesin diye!!!

Bir bu ezan sesi terörünün çözümsüz olduğu bu geriler diyarı insanlığa ne katkı yapabilir ki? Hiç. Sıfır! Zararı olmasa neyse! Ses de ses olsa bari! Balgamlı hırıltılı iğrenç bir ses! Sade kulak zarı gitmiyor, insanın midesi de kalkıyor! Herif haaak tuuu diyecek nerdeyse az kalmış vaziyette!

Bir şu kadar basit bir sorunun çözülmediği bir yerden bir bot olmaz. Bu kesin.

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Balgamlı hırıltılı iğrenç bir ses
apaçık sahtekarlıktır.
aptallığın dibi
Ne yanından tutsan rezalet
andaval ve şaşkın
İftiracının El Kitabı Madde 4 uygulanıyor:
"4-Unutmayın hedef toplumda zaten çok az sayıda olan fikir namusuna sahip ve kaynak sorgulayan bilinçli kesim değil. Bir şekilde işinize taş koyanlara denk gelirseniz önce kıvırdığını iddia edin. Sonra bol bol hakaret edip yıldırmaya çalışın. Alaya alıp insanlar nazarında kıymetten düşürmeye çalışın. Hele tuzağınıza düşüp onlar da hakaret etmeye başlarsa işiniz çok kolaylaşır. Müslümanların ne kadar kaba, yobaz, bilimsel tartışma kültüründen uzak, dogmatik düşünen, örümcek kafalı vs artık ağzınıza geleni saydırın. Ve bingo! Oluşturduğunuz tantana içinde İslamı reddetmeyi dogma haline getirmiş bol miktardaki tipler, sizi asla sorgulamadığı gibi her yazdığınıza destek olup delicesine alkışlar; çünkü onlar size inanmak için dünden razıdır. Buna ek olarak kaynak sorgulama ve gerçek kaynaklardan yazdıklarınızı teyit etme kültürü olmayan Müslümanların çoğunun da kafası karışacaktır. Artık zaferinizin tadını çıkarabilirsiniz..."

Her neye bakarsan kendi yüzündür,

Kimde ne görürsen kendi özündür.

Yunus Emre

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Yani bir müzik çalsan desibel ölçümü diye bir şey ve sınırı, yasağı vardır. Desibeli aştın mı ceza gelir. Ama gel gör ki ezanın desibelini ölçmeye kimse yanaşmaz. Diplomat gibi dokunulmazlığı var!!! Buna da işte tabu deniyor, tabu! Tabunun tam tipik örneği! Bu da ilkelliğin şaşmaz ölçütüdür.

kavak

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Yani bir müzik çalsan desibel ölçümü diye bir şey ve sınırı, yasağı vardır. Desibeli aştın mı ceza gelir. Ama gel gör ki ezanın desibelini ölçmeye kimse yanaşmaz. Diplomat gibi dokunulmazlığı var!!! Buna da işte tabu deniyor, tabu! Tabunun tam tipik örneği! Bu da ilkelliğin şaşmaz ölçütüdür.
Evet, benim de çok merak ettiğim konulardan birisi de bu.
Türkiye genelinde düzenli bir denetleme yapılıyor mu, yapılmıyor mu?
Bir de güzel sesli olacakmış, iyi mi?! :ggsy:
Güya ses sınırı getirilmiş...miş...
Haber 2017 senesinden:

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Güya ses sınırı getirilmiş...miş...
Bunlar bir işin lafını geveleyip geveleyip geveleyip sonra kıçlarının üstüne oturmaları ile ün salmışlar. Bunların allah var dediğine inanılmıyor, ses sınırı getireceklerine mi inanılacak? :kay:

kavak

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Bunlar bir işin lafını geveleyip geveleyip geveleyip sonra kıçlarının üstüne oturmaları ile ün salmışlar. Bunların allah var dediğine inanılmıyor, ses sınırı getireceklerine mi inanılacak? :kay:
Bu uluorta hergün 5 kere bangır bangır kafa şişirmenin mantığını anlamış değilim.
Hele bu devirde...
Herkeste smartphone var, hatta dedeler neneler bile smartphone´siz dolaşmıyorlar.
Ayarlarsın Ezan App´ini...kulağının dibinde al sana o biçim gözeeel sesli ezan! :)
En azından yatsı ve sabah ezanları tamamen kısılsa, muhtemelen bir çok müslüman duacı olacaktır.

Diğer yandan, Avrupa bu noktayı çoktan aşmış durumda; orada sadece pazar günleri çan seslerini duymak mümkün.
Ne diyelim...darısı bizim müslüman kardeşlerimizin başına!

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
sadece pazar günleri çan seslerini duymak mümkün.
Sahi, merak ediyordum, sorayım. Bu çanı saat kaçta çalıyorlar? Ne kadar sürüyor? Bayağı bir çınlatıyor mu ortalığı, zor mu duyuluyor?

Muslimlerden bir tek Hilmi Işık hoparlörle ezan bidattır demişti, onu da kimse dinlemedi. Onun da doğru söylediği bir bu vardı zaten.

kavak

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Sahi, merak ediyordum, sorayım. Bu çanı saat kaçta çalıyorlar? Ne kadar sürüyor? Bayağı bir çınlatıyor mu ortalığı, zor mu duyuluyor?

Muslimlerden bir tek Hilmi Işık hoparlörle ezan bidattır demişti, onu da kimse dinlemedi. Onun da doğru söylediği bir bu vardı zaten.
Cemaaten cemaate, şehirden şehire farklı uygulamalar var.
Küçük kasaba ve köylerde hafta arası da çan sesini duymanız mümkün, ancak büyük kentlerde çoğunlukla sadece Pazar günleri bu uygulama var.
Yasak olduğundan falan değil, insanları pek fazla rahatsız etmek istemiyorlar.
Pazar günleri bilhassa öğleyin tam saat 12:00´de çan sesleri başlar.
Çan sesi de bir hayli sesli ve süresi ortalama 1-2 dakika sürüyor.

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Sadece Pazar, öğlen ve 1 2 dakika... Eh, zararı yokmuş fazla.

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni

kavak

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Herhes gider mersine, bizim müslümanlar gider tersine.:ggsy:

kavak

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Avrupa´lılar çan seslerini azaltmaya çalışıyorlar, bizim müslüman sevdalıları da hălă ezan derdindeler.
Ellerine geçse, muhtemelen her mahalleye camiyi ve minareyi dikerler.
Bunu da yeterli bulmazlar; bir de bangır bangır ezan sesi ile milletin kafasını ütülerler.
Ben neredeyse 50 senedir Avrupa´dayım...
30 sene evveline kadar hergün çan sesi duyulurdu, şimdilerde çoğu yerde sadece Pazar günleri öğle civarı duymak mümkün.
O da sadece bazı mahallelerde.
Dedik ya herkes mersine, bizimkiler tersine...:kay:
İbadet etmek başka, milletin kafasını şişirmek başka!

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Her gün bile olsa sadece öğlenleri bir kez yahu!

Temel: "Ula Hristo kardaşum, bak dinunuzun kiymetini bilun haaa!"

Üstelik Hristiyanlar gecenin karanlığında davul çalacak kadar embesil de değiller! E daha da ne olsun! Yani Avrupa'da olsa o davulcuyu yaylım ateşine tutarlar her halde!!! :kay: