Richard Dawkins, Atatürk ve Adnan Oktar Hakkında

yeniçeri

☆☆☆☆☆
Kıdemli Üye
Düşünce
Ateist
Bu adam ve şürekası psikolojiye konu olmalıdır. Çünkü felsefe tahsilini dahi yarım bırakmış bir insanın etrafına elit ve tahsilli bir topluluğu toplayıp onların gözlerinin içine baka baka onları mal yerine koyup onların hem etinden hemde sütünden yararlanarak sömürmesi gerçekten de incelenecek bir vahim durum.

Kemal

☆☆☆
Yönetici
Düşünce
Agnostik
Adnan Oktarın maddi gücünün nereden geldiğini merak ediyorum gerçekten. Bu adamın arkasında çok sağlam güçler var.

Coolumsu

Üye
Düşünce
Muvahhid
Adnan Oktar, evrim düşmanlığını bir dogma olarak müslümanlara dayatan birisidir. Haklı veya değil onu tartışmayacağım ama ben şuna dikkat çekmek istiyorum.

Aslında Adnan Oktar'ın yayınladığı kitapların çoğu ona ait değildir. Birçok yabancı kitabı ,evrimi reddeden, tercüme edip kendi ismi ile yayımlatıyor. Bu da çok etik bir davranış olmasa gerek. Batıda evrim karşıtı yayınlar, kilise nedeniyle daha yaygındır.

İnsanlar bir fikre inanabilir ya da inanmayabilir saygım var. Dayatma olmaz. Ancak bırakın da şu evrim konusunu, ateist-dindar eksenin değil, bilim-biyoloji-tıp eksenin de tartışılsın.

Evrimin ne olduğunu bilmeyip, reddedenler de, kabul edenler de ve bunun üzerinden insanları kategorileri ayıranlar da aynı cehaletin farklı yansımalarıdır.. :)

Bırakın her şeyi o alanda uzman olanlar tartışsın.. :)