Sadece Sana Helal Kıldık (Ahzap 50)

Mete Turan

☆☆☆☆☆
Yönetici
Mesajlar
1,766
Tepki puanı
1,030
Düşünce
Agnostik
Ahzap Suresi 50. ayette;
1) Aşağıda mor renkle gösterilen bölümde bir sürü kadınlar Muhammed'e helal kılınıyor.
2) Aşağıda kırmızı renkle gösterilen bölümde Allah bazı kadınları diğer inananlara değil sadece Muhammed'e helal kılıyor. Yani Allah sadece Muhammed'e çalışıyor anlaşılan. Muhammed'inki can da diğer insanlarınki patlıcan mı? :D

İşte Ahzap 50 aşağıda. Kendiniz okuyun, kendiniz görün.

Ahzap Suresi 50. Ayet:

Ey Peygamber! Mehirlerini verdiğin hanımlarını, Allah'ın sana ganimet olarak verdiği ve elinin altında bulunan cariyeleri, amcanın, halanın, dayının ve teyzenin seninle beraber göç eden kızlarını sana helâl kıldık. Bir de Peygamber kendisiyle evlenmek istediği takdirde, kendisini peygambere hibe eden mümin kadını, diğer müminlere değil, sırf sana mahsus olmak üzere (helâl kıldık). Kuşkusuz biz, hanımları ve ellerinin altında bulunan cariyeleri hakkında müminlere neyi farz kıldığımızı biliriz. (Bu hususta ne yapmaları lâzım geldiğini onlara açıkladık) ki, sana bir zorluk olmasın. Allah bağışlayandır, merhamet edendir.
 
Yazarı tarafından düzenlendi:

Sedat Ben

Üye
Mesajlar
54
Tepki puanı
53
Düşünce
Ateist
Bir peygamberin hayatından çok bi kabile şefinin hayatı anlatılır Kuran'da. Şu koca evreni yaratmış tanrının işi midir karıları helallemek.
 
Mesajlar
34
Tepki puanı
26
Düşünce
Ateist
Böyle sapık peygamber mi olur amk. Bu sapıklıkları bugün biri yapsa onu idam ederler ama yapan peygamber olunca müslümanlardan ses çıkmıyor. Gerçi bunlardan müslümanların haberi yok ki. Müslümanlar kendi dinlerinden ve kaynaklarından habersiz. Çünkü okuma alışkanlığı sıfır.
 

Nagarjuna

Üye
Mesajlar
40
Tepki puanı
18
Düşünce
Agnostik
Eğer bu ayet kılıfına uydurulabiliyorsa her türlü ayet kılıfına uydurulabilir.
 
Üst