Sahih Hadis Örnekleri - 1 (18+)

İbn'iAhit

Üye
Düşünce
Ateist
hadisleri; 1 Kuran'ın süzgeçinden, 2 mantığın süzgeçinden, 3 kendi iç tutarlığına bakmamız lazım ki sahihliğine dair bir bilgi verelim. 38 tane muhabbetini de nerden çıkarttın :D.
38(sayı pek önemli değil az olduğunu anlatıyorum) hadisin kesin doğru olduğunu dersimize giren hadis hocası söyledi. Bir de mantık diye bir şey yok inançta bu arada çünkü her şey soyut ise akıldan söz edilir mi?

Düşünce
Deist
Misal olarak,MEHDİ konusu...KUR'AN-I KERİM de apaçık bir şekilde yazar...ama sahtekarlar bunu kendilerine çevirirler....hadisler yoluyla bizlere gelmiş gerçek sanılan yalanlardan bir tanesi ve en revaçta olan yalandır bana göre...ki çevremi bayağı kaplamış durumda bu yalan...bakın yemin ediyorum ben rüylarımda öyle güzel yerler gördüm ki.....bir seferinde rahmetli Necmettin Erbakan ,bana yada içinde bulunduğum bir gruba elindeki KUR'AN-I KERİM i göstererk sesleniyor ve ''Diğerlerini bırakın bunu okuyun'' diyordu...yani bu KUR'AN-I KERİM demiyordu ama ben emindim o kitabın KUR'AN-I KERİM olduğuna...Bir seferinde de öyle bir mekanda açtım ki gözlerimi yemin ediyorum bana o kadar huzur verdiki orası...belki bana deli diyeceksiniz ama ben oranın ALLAH katı olduğuna inandım.....yada çok ilahi bir kat...çünkü bir koridorun sonundan müthiş bir ışık yansıyordu...ve sanki uzayda yıldızların arasında bir mekandı...yani şeffaftı duvarları ve yıldızlar görünüyordu.....ve sol tarafımda da benim yüzüm vardı.....ve o inanılmaz ışığa bakıyordu..fakat ben o ışığın tam merkezini göremiyordum..
AMA BEN MEHDİYİM DİYE ÇIKMIYORUM..BEYNİNE MOK SIÇRAMIŞ AHMAKLARDAN BİR TANESİ EĞER Kİ BU RÜYAYI GÖRSEYDİLER...UHUUUUU HH...MELEK BİLE SANABİLİRLERDİ KENDİNLERİNİ.....
Yani diyeceğim KUR'AN-I KERİM okuyan aydınlanır....yaa işte bu da böyle bir anektod arkadaşlar

sapiens

Üye
Düşünce
Agnostik
99. Hadisi ne yapacağız benim ismim muhammed ve konuş amacıda bu=ben cennetliğim8-)
El Cevap: Değilsiniz maalesef Muhammed Bey. :) Tam aksine şirke batmış bir müşrik olmanız dahi mümkün Allah muhafaza eyleye... :)))
Şöyle ki : "El hamdu lillahi rabbil alemin" Fatha/2
Anlamı da: Hamd alemlerin rabbi olan Allah'a dır.
Muhammed sözcüğü de hamdedilen, hamd sahibi demektir.
Tavsiyem yarından tezi yok isminizi değiştirip tevbe etmeniz; ömr-ü hayatınızın geri kalanını da mümkünse camiden çlkmayarak af, mağrifet ve inayet için dua, namaz ve niyazla geçirmenizdir
Yehdina ve yehdinakümüllah aziz kardeşim.:D