Sahih Hadis Örnekleri - 1 (18+)

Wayder

Üye
Düşünce
Agnostik
Öne çıkan konu #41
17 yaş agnostik olmak için erken bir yaş,
Kadını erkeğin tarlası gibi gören, kan davalarını meşrulaştıran, kadına erkek kadar hak vermeyen, insanları sadece onu görmek istedi diye yıldırım çarptıran bir din ve tanrıyı reddetmek için çok geç bile kaldım.

Düşünce
Sünni
Kadını erkeğin tarlası gibi gören, kan davalarını meşrulaştıran, kadına erkek kadar hak vermeyen, insanları sadece onu görmek istedi diye yıldırım çarptıran bir din ve tanrıyı reddetmek için çok geç bile kaldım.
Bu sözler bilgisiz kişilerin sözleri, yeterli okuma yapmamışsınız, kendinizi geliştirip öyle inkar edin!

Wayder

Üye
Düşünce
Agnostik
Maide 7. ayet:

Diyanet İşleri: O, sana Kitab’ı indirendir. Onun (Kur’an’ın) bazı âyetleri muhkemdir, onlar kitabın anasıdır. Diğerleri de müteşabihtir. Kalplerinde bir eğrilik olanlar, fitne çıkarmak ve onun olmadık yorumlarını yapmak için müteşabih âyetlerinin ardına düşerler. Oysa onun gerçek manasını ancak Allah bilir. İlimde derinleşmiş olanlar, “Ona inandık, hepsi Rabbimiz katındandır” derler. (Bu inceliği) ancak akıl sahipleri düşünüp anlar.

Diyanet Vakfı: Sana Kitab'ı indiren O'dur. Onun (Kur'an'ın) bazı âyetleri muhkemdir ki, bunlar Kitab'ın esasıdır. Diğerleri de müteşâbihtir. Kalplerinde eğrilik olanlar, fitne çıkarmak ve onu tevil etmek için ondaki müteşâbih âyetlerin peşine düşerler. Halbuki Onun tevilini ancak Allah bilir. İlimde yüksek pâyeye erişenler ise: Ona inandık; hepsi Rabbimiz tarafındandır, derler. (Bu inceliği) ancak aklıselim sahipleri düşünüp anlar.

Mete Turan

☆☆☆☆☆
Divan Kurulu Üyesi
ÖDG Üyesi
Düşünce
Agnostik
:D:D:D:D:D:D:D:D ben anlamıyorum diye o açıklığından bir şey kaybetmez.
Niye kafan çalışmıyor mu? Halbuki apaçık bir şeyi herkes anlar. Ya apaçık değil. Ya da apaçık ve herkes anlar. Yoksa apaçık olmasının ne anlamı var?

Düşünce
Sünni
Mealden mi okudunuz? Bir şeyi asıl dilinden okumadığınız müddetçe tam olarak anlayamazsınız ya da o dilden anlayıp size anlatabilecek birsini bulun.

Düşünce
Sünni
Niye kafan çalışmıyor mu? Halbuki apaçık bir şeyi herkes anlar. Ya apaçık değil. Ya da apaçık ve herkes anlar. Yoksa apaçık olmasının ne anlamı var?
Kur'an-ı Kerim Arapçadır. Ben mükemmel şekilde Arapça bilmiyorum. ya da diğer ilimlere mükemmel şekilde vakıf değilim. Eğer tam bir ilim sahibi olsaydım bana da apaçık olurdu

Düşünce
Sünni
Biz yanlız kuranı okuyup değil bu konularla ilgili tarihi araştırma ve mitolojileri de öğrendik ve sen inkarın kolay sölüyorsun inkarın cehennem suçu olduğu bir dinde.
inkarın cehennem suçu olmasında ne var? Bir anne baba bile çocuğuna ceza verebilirken Yaratıcının cezasını mı sorguluyorsun

Düşünce
Sünni
Biz yanlız kuranı okuyup değil bu konularla ilgili tarihi araştırma ve mitolojileri de öğrendik ve sen inkarın kolay sölüyorsun inkarın cehennem suçu olduğu bir dinde.
inkarın cehennem suçu olmasında ne var? Bir anne baba bile çocuğuna ceza verebilirken Yaratıcının cezasını mı sorguluyorsun

Mete Turan

☆☆☆☆☆
Divan Kurulu Üyesi
ÖDG Üyesi
Düşünce
Agnostik
Mealden mi okudunuz? Bir şeyi asıl dilinden okumadığınız müddetçe tam olarak anlayamazsınız ya da o dilden anlayıp size anlatabilecek birsini bulun.
Bu bahane Müslümanların sıkışınca söyledikleri kıvırma yöntemidir. Tamam Arapça bilmek avantajdır buna itirazım yok tabiki. Ama Arapça bilen uzmanların çevirileri mevcut. kuranmeali.org sitesinde bütün mealleri karşılaştırma imkanı var mesela. Bu nedenle "Arapça bilmiyorsun öyleyse Kuran hakkında konuşma" bahanesi geçerli değil. İnternetin olmadığı dönemlerde insanları böyle kandırıyorlardı ama bu internet devrinde bu yöntem geçerli değil artık. Kandırmak için yöntem değiştirin bence. :)

Wayder

Üye
Düşünce
Agnostik
Evet hükümleri her zamana uygundur, hitap eder.
Diyanet İşleri: Yaptıklarına bir karşılık ve Allah’tan caydırıcı bir müeyyide olmak üzere hırsız erkek ile hırsız kadının ellerini kesin. Allah, mutlak güç sahibidir, hüküm ve hikmet sahibidir.
Diyanet Vakfı: Hırsızlık eden erkek ve kadının, yaptıklarına karşılık bir ceza ve Allah'tan bir ibret olmak üzere ellerini kesin. Allah izzet ve hikmet sahibidir.
hadi hapisteklrin yarısının ellerini keselim o zaman

Üst Alt