Sahih Hadis Örnekleri - 1 (18+)

NickelBack

☆☆
Üye
Düşünce
Agnostik
Öne çıkan konu #81
Suudi Arabistanda bir yığın eIi ayağı hırsızlıktan ve gasptan kesilmiş dilenciler vardır. 1400 yıldır belkide dahada eski bir uygulama ama bu suçlar var ki uygulanıyor.
Hayır bu suçları caydırıcı olsa ne olur yöntem bu mudur, el, kol, kafa kesme benim aklım almıyor..

Düşünce
Sünni
yukarıdaki hadislerin içinde Kuranın eksik yazıldığına dair çokça hadis var. müslümanlar bunu nasıl açıklıyor acaba :D
maalesef hadislerin çoğunun tartışılırlığı yüksek fakat bu hepsi yanlış anlamına gelmiyor. Hadisleri bazı insanlar çıkar için kullanabiliyor.

Düşünce
Sünni
Hani bazı insanlar ne dediği anlaşılmıyor diyor ya burda onlara sesleniliyor

NoTThingLosE

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Gerçekten çok cahilsiniz, çok iğrençsiniz. :@ Sağdan soldan uydurma şeylerinizi burda yazarak cidden gülünç duruma düşüyorsunuz.

Mete Turan

☆☆☆☆☆
Divan Kurulu Üyesi
ÖDG Üyesi
Düşünce
Agnostik
Gerçekten çok cahilsiniz, çok iğrençsiniz. :@ Sağdan soldan uydurma şeylerinizi burda yazarak cidden gülünç duruma düşüyorsunuz.
Cahilliği ve iğreçliği sana iade ediyorum. Klasik yobaz belirtileri gösterme lütfen. Adam gibi konuş.
Ayrıca uydurma olan ne onu da söylersen sevinirim.

RedOneTheDiver

☆☆☆
Üye
Düşünce
Agnostik
Sadece sizi aklınızı kullanmaya davet amaçlı siteye üye oldum. O sıralananları tek tek araştırmanızı öneriyorum. KENDİ AKLINIZI KULLANIN, BAŞKALARININKİNİ DEĞİL!
Siz üçünüz yani @yeniçeri @NickelBack @a.ş üç inanan silahşörler olarak oturup tek bir dinde anlaşabilirseniz sonra biz ateistleri çağırın. Kavga etmeyin kuzum, kardeş kardeş oynayın. Hadi kib

yeniçeri

☆☆☆☆☆
ÖDG Üyesi
Düşünce
Ateist
Ulan inanmış olsam inanıyorum derdim. Senin gibi g... b....dan mı çekineceğim!

NickelBack

☆☆
Üye
Düşünce
Agnostik
Siz üçünüz yani @yeniçeri @NickelBack @a.ş üç inanan silahşörler olarak oturup tek bir dinde anlaşabilirseniz sonra biz ateistleri çağırın. Kavga etmeyin kuzum, kardeş kardeş oynayın. Hadi kib
İnsanlarla kavga edebilmek için durduk yere bulaşıyorsun. Şu sitede kimseyle kavga etmedim. Önceki yazılarına nazaran da söylüyorum sen de edip durma bence çok gereksiz. Alt tarafı herkesin özgürce düşüncelerini yazabildiği forum sitesindeyiz. Tabi bu biraz da tarz meselesi, ruh halini yansıtıyorsun yazılarında. Anlıyorum seni he bu arada sürekli insanlara acıyıp durma herkes gayet iyi düşünceleriyle memnun. Aynı düşüncede değilsen katılmıyorum dersin acımak da neyin nesi..

RedOneTheDiver

☆☆☆
Üye
Düşünce
Agnostik
İnsanlarla kavga edebilmek için durduk yere bulaşıyorsun. Şu sitede kimseyle kavga etmedim. Önceki yazılarına nazaran da söylüyorum sen de edip durma bence çok gereksiz. Alt tarafı herkesin özgürce düşüncelerini yazabildiği forum sitesindeyiz. Tabi bu biraz da tarz meselesi, ruh halini yansıtıyorsun yazılarında. Anlıyorum seni he bu arada sürekli insanlara acıyıp durma herkes gayet iyi düşünceleriyle memnun. Aynı düşüncede değilsen katılmıyorum dersin acımak da neyin nesi..
Üçünüz neye inandığınız konusunda anlaşın dedim. İroni yaptım. Tabi anlama kapasitesi meselesi ama olmayınca olmuyor neyse... Acıdığım kişi direkt isim vereyim @yeniçeri . Sebebine gelince cahil okuluna gitmemiş bir Suriyeli bir Türk ten daha iyi Türkçe bildiğini iddia ederse ona acırız. Arkadaşla öyle bir konuşuyor ki Arapçayı bir Araptan daha iyi bildiğini iddia ediyor. Ne yapacağız, bi adama gülüp geçeceğiz. Ben de öyle yapıyorum. Traji-komik bir durum. Dahası kavga nerede? Neye inandığınız konusunda anlaşın demenin neresi sataşma? Kime sorsan evrensel bir dine inandığınızı iddia eden sizsiniz ben de madem evrensel öyleyse birleşin bize anlatın diyorum. Ama siz anlaşamadığınızı bildiğiniz için bir "öteki" ye ihtiyaç duyuyorsunuz daha doğrusu sizin öfkenizi kusabileceğiniz sizi birleştirecek bir düşman yaratmak istiyorsunuz. Doğru yerdesiniz beyler bayanlar. İşte buldunuz ateisti. Vurun abalıya!

yeniçeri

☆☆☆☆☆
ÖDG Üyesi
Düşünce
Ateist
Üçünüz neye inandığınız konusunda anlaşın dedim. İroni yaptım. Tabi anlama kapasitesi meselesi ama olmayınca olmuyor neyse... Acıdığım kişi direkt isim vereyim @yeniçeri . Sebebine gelince cahil okuluna gitmemiş bir Suriyeli bir Türk ten daha iyi Türkçe bildiğini iddia ederse ona acırız. Arkadaşla öyle bir konuşuyor ki Arapçayı bir Araptan daha iyi bildiğini iddia ediyor. Ne yapacağız, bi adama gülüp geçeceğiz. Ben de öyle yapıyorum. Traji-komik bir durum. Dahası kavga nerede? Neye inandığınız konusunda anlaşın demenin neresi sataşma? Kime sorsan evrensel bir dine inandığınızı iddia eden sizsiniz ben de madem evrensel öyleyse birleşin bize anlatın diyorum. Ama siz anlaşamadığınızı bildiğiniz için bir "öteki" ye ihtiyaç duyuyorsunuz daha doğrusu sizin öfkenizi kusabileceğiniz sizi birleştirecek bir düşman yaratmak istiyorsunuz. Doğru yerdesiniz beyler bayanlar. İşte buldunuz ateisti. Vurun abalıya!
Evladım benim öyle bir iddiam olmadı. G.tünden uydurma. Ama meal bir metnin yorumunu yaparım. Yorumumdur o benim! ister katılır ister katılmazsın. Sataşmaları yapan sensin. Seni ikaz da ettim. Zor durumda olup da yardım isteyene acınır. Önce Türkçe öğren. Hadi yavrum başka kapıyı yaylan.

NickelBack

☆☆
Üye
Düşünce
Agnostik
öfkenizi kusabileceğiniz sizi birleştirecek bir düşman yaratmak istiyorsunuz
What? Biz mi, çok komiksin kendi kendine yazan sensin. :D Ama bak bazı şeyleri kafanda kurup ona inanıyorsun öfke kusmak falan asla benim tarzım değil. Kendi halinde pamuk gibi bir hatunum ben. Ya kolay kolay da sinirlenmem. O sebeple çok da sert eleştirmem belki bu sebeple o gruba koymuşsun beni. Hadi anladım da Yavuz abi ne alaka ya. O baya baya dibine kadar eleştirir neyse senin düşüncene saygı duyuyorum. Sivil hayatta kimse birbirini tanımadığı için bu yazdıklarımızdan sadece yorum yazmak çok da doğru olmuyor..

Heretik

☆☆☆☆☆
ÖDG Üyesi
Düşünce
Ateist
Ya şu hakaret yağdırmaya göz yummayın bence. Cidden buranın kalitesi düşüyor.
@NickelBack bu arada sözümü geri aldım, arkadaşta ergenlik sezdim :D

Üst Alt