Sahih Hadis Örnekleri - 1 (18+)

NoTThingLosE

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Size allahınız sıfat ekleyip. Size tanrıyı kim yarattı diye sorulduğunda allah ezelidir ebedidir vs diyip duruyorsunuz. Ancak kendi kafanızdan metafiziksel bir kavrama eklediğiniz sıfatlar sizin kutsal kitabınızda veya hadislerinizde yazıyor diye doğru ve geçerli olmuyor. Dolayısıyla tanrıyı kim yarattı sorusuna verdiğiniz cevaplar tamamen koca bir 0 !!
Tanrıyı kim yarattı sorusuna koca bir ''0'' olabilir ama, Allah'ı kim yarattı sorusuna koca bir ''100''dür :).

Charles Dawkins

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Kendi yarattığınız puta diyorsun. Buna bir kanıtın yok dostum? Haşa Allah'ı insanlar yarattıysa sen sıfatlarının neyini tartışıyorsun o zaman. Bu senin düşüncen kesinlik değil. Eğer haşa Allah sallamadır diyorsan ne işin var o zaman sıfatlarıyla. Allah'ın sıfatları bir tanrıya verilebilecek en düzgün ve uygun sıfatlardır. Bilimle alakası yok bu işin. Bilim hiçbir zaman tanrının ne varlığını ne yokluğunu kanıtlayabilir. Ben Müslüman olduğum için bu benim için kesin ve net bir cevaptır. Senin için ise düşüncedir. Bir kesinliği yoktur.
Anlamıyorsun bir metafiziksel tanıma her türlü ekleme yapılabilir. Ve zaten metafiziksel bir kavrama sizin eklediğiniz bir özelliğim olmadığını kanıtlamak imkansızdır.

Garajimdaki ejder muhabbeti tam da bu dediklerinize yöneliktir

NoTThingLosE

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Anlamıyorsun bir metafiziksel tanıma her türlü ekleme yapılabilir. Ve zaten metafiziksel bir kavrama sizin eklediğiniz bir özelliğim olmadığını kanıtlamak imkansızdır.

Garajimdaki ejder muhabbeti tam da bu dediklerinize yöneliktir
Biz bir ekleme yapmıyoruz dostum. Sende bunu anlamıyorsun. Ben sana Kuran'da ne yazıyorsa ordan söylüyorum.

Charles Dawkins

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Kendi kafamızdan uydurduğumuza dair 1 tane bile kanıtın yok :).
Benim bir süper putumun gerçek olmadığıma dair kanıtın nedir?

Bu süper put uçabiliyor ve benim görünmez sadık bir dostum ve ben bunda bir sürü özellik var diyorum.

Gerçek olmadığına dair kanıtın nedir?

Moderatör tarafından düzenlendi:

NoTThingLosE

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Benim bir süper putumun gerçek olmadığıma dair kanıtın nedir?

Bu süper put uçabiliyor ve benim görünmez sadık bir dostum ve ben bunda bir sürü özellik var diyorum.

Gerçek olmadığına dair kanıtın nedir?
Ciddiye alarak cevaplicam. Yoktur bir kanıt. Aynı şekilde senin de yoktur. Kapiş?

Charles Dawkins

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Ciddiye alarak cevaplicam. Yoktur bir kanıt. Aynı şekilde senin de yoktur. Kapiş?
Ve yaniii

Bu durumda benim ve senin aramızda hiçbir farkı yok. İkimizde kafamıza göre varlığa özellik yüklüyoruz. Ben kafamdan sen ise kuran dan. Ve ikimizde bir tanıma sıfat belirtirken HİÇBİR GEREKÇE göstermiyoruz. Hadi ama anla artık. :)

NoTThingLosE

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Ve yaniii

Bu durumda benim ve senin aramızda hiçbir farkı yok. İkimizde kafamıza göre varlığa özellik yüklüyoruz. Ben kafamdan sen ise kuran dan. Ve ikimizde bir tanıma sıfat belirtirken HİÇBİR GEREKÇE göstermiyoruz. Hadi ama anla artık. :)
İşte bu inançla alakalı. Bir kanıtımız olsaydı tek din olurdu değil mi? İnsanlar kanıtı olmayan bir din yerine kanıtlanmış bir dini seçerlerdi. İslam'da olduğu gibi imtihan olmazdı. O yüzden herkes kendi mantıklı bulduğuna yönelir. O yüzden ''inanç'' diyoruz. Kapiş? :).

Charles Dawkins

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
İşte bu inançla alakalı. Bir kanıtımız olsaydı tek din olurdu değil mi? İnsanlar kanıtı olmayan bir din yerine kanıtlanmış bir dini seçerlerdi. İslam'da olduğu gibi imtihan olmazdı. O yüzden herkes kendi mantıklı bulduğuna yönelir. O yüzden ''inanç'' diyoruz. Kapiş? :).
Ve işte bu yüzden dinler tamamen inanca dayalı ve hiçbir gerekçe olmayan ideolojilerdir. Ve elimizde bilim gibi bir müessese bulunduğu için bilimi tercih etmeliyiz.
Seni de dinsizliğe davet ediyorum @NoTThingLosE bir şeyi anlayarak beni şaşırttın :)

NoTThingLosE

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Ve işte bu yüzden dinler tamamen inanca dayalı ve hiçbir gerekçe olmayan ideolojilerdir. Ve elimizde bilim gibi bir müessese bulunduğu için bilimi tercih etmeliyiz.
Seni de dinsizliğe davet ediyorum @NoTThingLosE bir şeyi anlayarak beni şaşırttın :)
Bilimin olması dinimi engellemez. Ben dinimden gayet memnunum. Dinsiz olmayı da tercih edeceğimi hiç zannetmiyorum. Bilim ve dinim arasında bir çelişki göremedim henüz. Ayrıca bu konuyu anlayan ben değil sensin. Asıl sen beni şaşırttın :).

Charles Dawkins

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Bilimin olması dinimi engellemez. Ben dinimden gayet memnunum. Dinsiz olmayı da tercih edeceğimi hiç zannetmiyorum. Bilim ve dinim arasında bir çelişki göremedim henüz. Ayrıca bu konuyu anlayan ben değil sensin. Asıl sen beni şaşırttın :).
Ahahahh insan kendi görmek istediklerini görür. Bir gün huri hayalinden vazgeçersen gerçekleri görecek kadar o subjektif olmaktan vazgeçersen dinsiz olacaksın. Yahu bu dinde neden duruyorsun anlamıyorum. Bu dinin iddia ettiği bütün mucize iddiaları palavra. Nasıl inanmak geliyor içinden ??

Şarlo

☆☆☆
ÖDG Üyesi
Düşünce
Agnostik
ama senin mantıklı bulduğunu bulmayan ateşlerde yanar. Aşağılıktır, kalbi kirlidir, hayvanlar gibidir, yalancıdır, sapkındır, aptaldır. Mantıklı bulduğun o inancın artık mantıklı olmadığını anladığın zaman öldürülürsün. İslam güzel şey ya :(

Düşünce
Agnostik
Aslında kendimi tanıtmadım. Kendimi tanıtıyım şimdi;

Aslında ben İslama inanan Müslüman biriyimdir. Ateist olan kişileri beğenmiyorum, nefret ediyorum. Müslüman olmaya devam edecek biriyimdir.

NoTThingLosE

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Ahahahh insan kendi görmek istediklerini görür. Bir gün huri hayalinden vazgeçersen gerçekleri görecek kadar o subjektif olmaktan vazgeçersen dinsiz olacaksın. Yahu bu dinde neden duruyorsun anlamıyorum. Bu dinin iddia ettiği bütün mucize iddiaları palavra. Nasıl inanmak geliyor içinden ??
Çok şükür kafam huri de nuri de değil. Dinsizlik en mantıksız bulduğum şey. İlk önce diğer büyük dinleri falan araştırdım. Sonunda tekrar İslam'ı seçtim. Bu forumda gördüklerim de çok şükür beni dinden döndürmedi.
ama senin mantıklı bulduğunu bulmayan ateşlerde yanar. Aşağılıktır, kalbi kirlidir, hayvanlar gibidir, yalancıdır, sapkındır, aptaldır. Mantıklı bulduğun o inancın artık mantıklı olmadığını anladığın zaman öldürülürsün. İslam güzel şey ya :(
Bak hep böyle konuşmanızın sebebi tek taraflı bakmanız. Bunu bir görev gibi düşün tamammı? Eğer mantıklı bulursan ve iman edersen görevi tamamlayıp cennet ile ödüllendirilirsin. Eğer mantıklı bulmaz, iman etmezsen bu sefer görevi bitiremeyip cehenneme gidersin. Bu yanma mevzusu tamamen adalettir. Düşün ki iman eden bir kimsesin, iman etmeyen adam da cennete gitse nasıl olur? Sen namaz kılıcaksın, oruç tutucaksın cennete, o bunların hiç birini yapmadan hoop oda cennete. Ne kadar adil olurdu? Allah'ın verdiği cezalara değil biraz da ödüllere bakın. Eğer Allah sizin düşündüğünüz gibi sadist v.s olsaydı; İnsanlara ne kitap yollardı, ne (rivayetlere göre) 124000 peygamber yollardı ki bizi bilinçlendirsin.

NoTThingLosE

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Aslında kendimi tanıtmadım. Kendimi tanıtıyım şimdi;

Aslında ben İslama inanan Müslüman biriyimdir. Ateist olan kişileri beğenmiyorum, nefret ediyorum. Müslüman olmaya devam edecek biriyimdir.
Nefret etmene gerek yok. Müslüman olmaya devam etmen gayet güzel bir davranış :). Umarım şeytanın çelmesine takılmazsın.

Charles Dawkins

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Çok şükür kafam huri de nuri de değil. Dinsizlik en mantıksız bulduğum şey. İlk önce diğer büyük dinleri falan araştırdım. Sonunda tekrar İslam'ı seçtim. Bu forumda gördüklerim de çok şükür beni döndürmedi.
Problemin şurada

Objektif baktığın için forumdaki şeyleri görmüyorsun. Ama bu süreç isteyen şeylerdir. İleride kafan açılır diye ümit ediyorum.

NoTThingLosE

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Güzel tercih kadın ayarlayan tanrı kolay bulunmaz. Yaşın kaç acaba?
Bak az önce diğer arkadaş ta dedi. Müslüman olmamızın amacı huri nuri değil. Eğer burda s*kine sahip çıkarsan, cennette Allah sana yardımcı olacağını söylüyor. Bu kadın ayarlama falan değil. İnsanları tacizden, tecavüzden, azgınlıktan uzak tutmak için verilen bir ödül.

Üst Alt