Sahih Hadis Örnekleri - 1 (18+)

Charles Dawkins

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Aslında kendimi tanıtmadım. Kendimi tanıtıyım şimdi;

Aslında ben İslama inanan Müslüman biriyimdir. Ateist olan kişileri beğenmiyorum, nefret ediyorum. Müslüman olmaya devam edecek biriyimdir.
Hiçbir görüştekiler nefret edilmeyi hak etmez. (GERÇEK MUSLİMLER HARİÇ)
Ve bu forumda da neyse ki gerçek bir müslim yok. Türkiye de de oldukça azdır. Ancak ortadoğu nun diğer ülkelerinde çokça var bu yüzden ben de ortadoğudaki halkın çoğunu sevmiyorum.

Charles Dawkins

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Bak az önce diğer arkadaş ta dedi. Müslüman olmamızın amacı huri nuri değil. Eğer burda s*kine sahip çıkarsan, cennette Allah sana yardımcı olacağını söylüyor. Bu kadın ayarlama falan değil. İnsanları tacizden, tecavüzden, azgınlıktan uzak tutmak için verilen bir ödül.
Yani sen dinden çıksan tecavüzcülük yapıcaksın. Bunu engelleyen tek şey cennetteki huriler. Ancak senin için bu dünya da bir yol daha var. Cihat yaparak da bolca cariye ele geçirebilirsin. Sonuçta size helaldir. :D

Moderatör tarafından düzenlendi:

NoTThingLosE

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Yani sen dinden çıksan tecavüzcülük yapıcaksın. Bunu engelleyen tek şey cennetteki huriler. Ancak senin için bu dünya da bir yol daha var. Cihat yaparak da bolca cariye ele geçirebilirsin. Sonuçta size helaldir. :D
Bunu engelleyen tek şey cennetteki huriler değil. Bu sadece nefsine sahip çıkman için bir destek. Cihat mevzusunu sana 50 kere anlattım. Bidaha uzatmaya gerek yok :).

Şarlo

☆☆☆
ÖDG Üyesi
Düşünce
Agnostik
Çok şükür kafam huri de nuri de değil. Dinsizlik en mantıksız bulduğum şey. İlk önce diğer büyük dinleri falan araştırdım. Sonunda tekrar İslam'ı seçtim. Bu forumda gördüklerim de çok şükür beni dinden döndürmedi.

Bak hep böyle konuşmanızın sebebi tek taraflı bakmanız. Bunu bir görev gibi düşün tamammı? Eğer mantıklı bulursan ve iman edersen görevi tamamlayıp cennet ile ödüllendirilirsin. Eğer mantıklı bulmaz, iman etmezsen bu sefer görevi bitiremeyip cehenneme gidersin. Bu yanma mevzusu tamamen adalettir. Düşün ki iman eden bir kimsesin, iman etmeyen adam da cennete gitse nasıl olur? Sen namaz kılıcaksın, oruç tutucaksın cennete, o bunların hiç birini yapmadan hoop oda cennete. Ne kadar adil olurdu? Allah'ın verdiği cezalara değil biraz da ödüllere bakın. Eğer Allah sizin düşündüğünüz gibi sadist v.s olsaydı; İnsanlara ne kitap yollardı, ne (rivayetlere göre) 124000 peygamber yollardı ki bizi bilinçlendirsin.
Sen, başka dinleri araştırmama gerek yok inandığım dinin doğru olduğunu bildikten sonra gerisi kendiliğinden elenir dememiş miydin? :)

Yahu inananı alsın cennetine inanmayanı da silsin gitsin niye işkence yani. ctrl+a, shift+delete yapacak alt tarafı.

NoTThingLosE

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Sen, başka dinleri araştırmama gerek yok inandığım dinin doğru olduğunu bildikten sonra gerisi kendiliğinden elenir dememiş miydin? :)

Yahu inananı alsın cennetine inanmayanı da silsin gitsin niye işkence yani. ctrl+a, shift+delete yapacak alt tarafı.
Bu işkence değil. Bu senin kendine verdiğin ceza. Bak şu anda aklı başında bir bireysin. Müslüman olmasan da eğer Allah'a iman etmez isen cehennem'de yanabileceğini biliyorsun. Hala iman etmiyerek bu cezayı kendine sen hazırlıyorsun. Allah diyor ki ben en merhametlilerin merhametlisiyim. Şirk'ten sonra ki en büyük günahı bile, bir insan canına kıymayı bile affederim diyor Allah. Yeter ki sen gerçekten pişman ol, içinden tövbe et.

Düşünce
Agnostik
Hiçbir görüştekiler nefret edilmeyi hak etmez. (GERÇEK MUSLİMLER HARİÇ)
Ve bu forumda da neyse ki gerçek bir müslim yok. Türkiye de de oldukça azdır. Ancak ortadoğu nun diğer ülkelerinde çokça var bu yüzden ben de ortadoğudaki halkın çoğunu sevmiyorum.
Ben gerçekten bir Müslümanım. Türkiye'de bulunan ateistlik gittikçe arttığını görüyorum. Ama Müslüman olmayı hala devam edeceğim ve durmayacağım. Ama şunu düşünüyorum ki, kötülük her yerde bulunsa bile bir yerde hala iyilik olabilir.

Charles Dawkins

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Ben gerçekten bir Müslümanım. Türkiye'de bulunan ateistlik gittikçe arttığını görüyorum. Ama Müslüman olmayı hala devam edeceğim ve durmayacağım. Ama şunu düşünüyorum ki, kötülük her yerde bulunsa bile bir yerde hala iyilik olabilir.
Gerçek bir müslim misin? Sana bir müslimlik testi yapacağım bu sorulara cevap ver.

1 - Herhangi bir islam terör örgüte üye misin?

2 - Fiziksel cihat yaptınız mı hiç?

3 - Kaç mürted öldürdünüz?

Moderatör tarafından düzenlendi:

Charles Dawkins

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Bilime kötülük demek nasıl oluyor anlamıyorum?

Şarlo

☆☆☆
ÖDG Üyesi
Düşünce
Agnostik
Bu işkence değil. Bu senin kendine verdiğin ceza. Bak şu anda aklı başında bir bireysin. Müslüman olmasan da eğer Allah'a iman etmez isen cehennem'de yanabileceğini biliyorsun. Hala iman etmiyerek bu cezayı kendine sen hazırlıyorsun. Allah diyor ki ben en merhametlilerin merhametlisiyim. Şirk'ten sonra ki en büyük günahı bile, bir insan canına kıymayı bile affederim diyor Allah. Yeter ki sen gerçekten pişman ol, içinden tövbe et.
:D Ben Allah'ın olmadığını biliyorum. İnancın içindeki mantıksızlığı göstermek için varmış gibi ifade ediyorum. Şakacıktan yani :D

Üst Alt