Şartlar ve Kurallar

Durum
Bu konu yeni cevaplara kapatıldı.

Goktug

Çaylak
Düşünce
Bağımsız
AntiDogmatik forumunun yeni şartları ve kuralları Sevr antlaşmasını aratmıyor.

Forum gibi sitelerin içerik üreticileri üyelerdir. Siteye yeni kullanıcı çeken konuları, tartışmaları oluşturan üyeler. Forumda bu üyelerden reklamlar aracılığıyla para kazanıyor. Buna rağmen son kurallara göre üyeler, yöneticinin insafına kalmış.
Bu konunun bile silinip silinmeyeceğinden emin değilim. Yönetici sınıfı ne derse o.

"Gönderilen herhangi bir içeriğinizi; herhangi bir zamanda, nedenli veya neden olmaksızın, bildirimde bulunarak veya bulunmayarak kaldırabilir veya değiştirebiliriz. İçeriğin kaldırılmasına veya değiştirilmesine ilişkin talepler, yalnızca kendi takdirimize bağlı olarak gerçekleştirilecektir."

"Bize, bu siteye kaydolarak; içeriğinizi kullanmak, yayınlamak veya yeniden yayınlamak için münhasır olmayan, kalıcı, geri alınamaz, sınırsız bir izin veriyorsunuz. "

Yani hem mesajımızı değiştirebilirler hem de bu mesajı bizim içeriğimizmiş gibi gösterebilirler. Şartlar yöneticiye bu hakkı tanıyor. Hem de bunu nedensiz olarak ve bize bildirmeden yapabilirler.

Mesajı değiştirip bizimmiş gibi gösterme izinlerine göz yumsak bile mesajların keyfe keder, bildirim yapılmadan değiştirilmesi veya kaldırılması muamma gösterilemez.

Türkiye'de düşünce özgürlüğünün olduğu ender yerlerden birisi de resmen kendini heba etti.

-Bu şartların hukuksal olduğunu bile sanmıyorum. Detaylı araştırmayı yapana dek hesabım açık duracak. -

unacceptable

ll ☆☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Panteist
Şahsen çok önemli olmayan ve gereksiz şeyler paylaştığımdan beni çok ırgalamıyor ama açıkçası böyle giderse sitede durma süremiz de kısalacak gibi. Bir süre daha kalıp gitmek gerekiyor anlaşılan.

Mete Turan

antidogmatik.com
Kurucu
Düşünce
Agnostik
Şartlar ve kuralları her üye kayıt olurken kabul ediyor zaten, yeni bir şey değil. Şimdi tekrar gönderdik. Çünkü bazı kişiler sitenin kurallarını okumadan "benim mesajım silinmiş", "şu üye bana hakaret ediyor niye onun mesajını silmiyorsunuz" vs. gibi serzenişlerde bulunuyor yönetime. Bu nedenle site kurallarını tekrar hatırlatmak için şartlar ve kuralları gönderdik. Yani bazı kişilere, site kurallarını kabul ederek geldiğini hatırlatmak ve kuralları tekrar okumasını sağlamak için gönderdik. Okuyunuz:

Ivar

Süresiz Yasaklı
Düşünce
Bağımsız
E hani bu sitede ifade hürriyeti serbestisi vardı? Yerseniz...

Süslişler anlaşılan mete turan' ı sıkıştırmış. Celp var mı, celp mete bey?

Mete Turan

antidogmatik.com
Kurucu
Düşünce
Agnostik
E hani bu sitede ifade hürriyeti serbestisi vardı? Yerseniz...

Süslişler anlaşılan mete turan' ı sıkıştırmış. Celp var mı, celp mete bey?
Bu durumun ifade hürriyeti ile ne alakası var? İfade hürriyeti zaten var.

Ivar

Süresiz Yasaklı
Düşünce
Bağımsız
Bu durumun ifade hürriyeti ile ne alakası var? İfade hürriyeti zaten var.
Mete beğ, şöyle ki,

Şimdi siz o kabul etmeden siteye üye olarak girilemeyen bildirinizi buraya tekrar iliştirin tartışalım.

Mete Turan

antidogmatik.com
Kurucu
Düşünce
Agnostik
Mete beğ, şöyle ki,

Şimdi siz o kabul etmeden siteye üye olarak girilemeyen bildirinizi buraya tekrar iliştirin tartışalım.
Tartışmaya gerek yok. Başkalarıyla tartışabilirsin. Buraya gelen üyeler sitenin kurallarını kabul edip geliyorlar. Onun için mesaj silmelerine falan kuralları iyi okuduktan sonra itiraz etsinler. Bu nedenle yayınlandı.

Mete Turan

antidogmatik.com
Kurucu
Düşünce
Agnostik
Bildiri ile bu ifadeniz çelişiyor diye düşünmekteyim. Saygılar.
Birden fazla hesap açılmaması için ara ara IP sorgulaması yapıyoruz. IP sorgulaması yaptığımız yerler IP'yi görüyor tabiki. IP vermemekten kastımız ise hükumet ve türevlerine vermemek. Herhangi bir problem yok ama bu yönde bir problem olduğunu düşünüyorsan hesabını kapatabiliriz.

Ivar

Süresiz Yasaklı
Düşünce
Bağımsız
Tartışmaya gerek yok. Başkalarıyla tartışabilirsin. Buraya gelen üyeler sitenin kurallarını kabul edip geliyorlar. Onun için mesaj silmelerine falan kuralları iyi okuduktan sonra itiraz etsinler. Bu nedenle yayınlandı.
Ne dediğiniz net anlaşılmıyor.
Bilgilendirme onay yazısını buraya yapıştırırmısınız. Alakalımı alakasız mı hep beraber irdeleyelim.
Öyle ya, iddia sahibi sizsiniz.

Ben evrensel hukuk kurallarına uygun paylaşımda bulunuyorum. Sizin nereyle ne paylaşacağınız çokta umurum olmamakla birlikte. Ergenlerin bir çok paylaşımının malum ülke sözde hukukcularınca suç unsuru barındırıyor diye soruşturma dosyası açabileceğinden de adım gibi eminim.

Burada hedef olan veya yarası olup gocunan ben değilim. Ben bir gerçeğe dikkat çekmek istiyorum.

Ve bir daha sorgulayalım dogmatik inanç sahiplerinin bu forumda işi nedir? Pislik, hayvandan aşağı, öldürülmesi gerek dogma inancında, gayri hukuki olanların zeytinyağı gibi bir de üste çıkarak vay efenim bizim inancımıza, kutsallarımıza sövdüler demesi neyin fesidir? Diğerlerine hakaret eden bir inanç, hukuk dışı hareket eden diğer resmi/gayri resmi oluşumlar kutsallığını nereden alır? Onun kutsallığı ancak 1,5 milyarla sınırlıdır. Diğerlerine bunu kimse dayayamaz. Hakaret edip, içerisinde suç olgu emirler barındırıp. Başkalarınında buna saygı duyması beklenemez. Birisi size pislik diyor, kadın döv emri barındırıyor, buna inanılıyor ve bu ibadet diye zırvalanabiliyorsa. Buna bilmukabelede bulunmak, eleştiri elbet bir haktır.

Saygı karşılıklı olur. Sen inek kesip saygısızlık yaparken iyi. Başkası sadece söz(düşünce/ifade) ile eleştiri getirince bu saygısızlık ve hakaret. Yok öyle bir kendine göre dünya.

İfade hürriyetinin sınırlarını evrensel normlara riayet eden doktrinler belirler. Ben kutsadım dokunulmaz(eleştirilmez) oldu. Diye bir şey ol(a)maz.

Durum
Bu konu yeni cevaplara kapatıldı.

Son konular