Satanistler Satanizm neden gerçek din

kavak

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Gereken lüzum üzerine yeniden...
Bu dünyanın kanunu bu...
A, B´den araklar...B, C´den araklar...bu böyle gider.
A, B ve C´ye sorsanız hepsi benimkisi orijinal der. :ggsy:

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Zaten Satanizm evrimi kabul ediyor ki.
Senin bu Satanizm çığırtkanlığın kabak tadı verdi. Deliye pekmez göstermişler pekmez pekmez pekmezden başka bir şey sayıklamaz olmuş hesabına döndün! İyi ki bir Satanizm diye bir şey duymuşsun ha!

Shienki

Üye
Düşünce
Tengrici
Senin bu Satanizm çığırtkanlığın kabak tadı verdi. Deliye pekmez göstermişler pekmez pekmez pekmezden başka bir şey sayıklamaz olmuş hesabına döndün! İyi ki bir Satanizm diye bir şey duymuşsun ha!
Sen devam et her gördüğüne inanmayı. Direkt Satanist sitelerden alıyorum ben kaynağı, ya sen?

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Alın. "Nesnel" olarak Sümer tabletlerinde kocaman şekilde "ADAPA"/"ADAPU" yazmasını bekliyorsunuz?
Yazının başında "şöyle şöyle olduğu DÜŞÜNÜLMEKTEDİR" yazının sonunda da kendi yazdıklarının "iddia" olduğu ifade edilmektedir. Daha önce de yazdım: Pek tabiî Sümer tabletlerindeki hikayeler gelen bir peygamberin anlattıklarının zamanla tahrif edilerek geldiği hal olabilir. Bu yüzden bu tarz YORUMlardan ziyade NESNEL kanıtınız olup olmadığını soruyorum.

fameraft

☆☆
Üye
Düşünce
Muvahhid
Kanka zaten onlar da Pagandı. Quetzalcoatl, Amerikan beyaz tanrısı aslında Lord Thoth.
Paganlık din değil, bir din kümesi. Mısır yerel dini de pagan, yunan yerel dini de. Ancak farklı dinler.
Araplar da pagandı islam dan önce. Her bokun tanrısı vardı. Bunun nedeni çok basit aslında, adamlar su ile havanın farklı hareket ettiğini görüyorlar ve diyorlar ki bunlar farklı o zaman bunları kontrol eden tanrı farklı. Şuan fiziğin temel işleyişini kavradık ve yasaları onlardan çok daha derinlemesini anladık. Hatta bilim adamlarını neredeyse hepsinde "tek yasa" gini bir düşünce hakim. Bu durumda pagan olmak oldukça saçma. Evrende 1 tane yasa olması 1 tane Allah olduunun ispatıdır.

Shienki

Üye
Düşünce
Tengrici
Paganlık din değil, bir din kümesi. Mısır yerel dini de pagan, yunan yerel dini de. Ancak farklı dinler.
Araplar da pagandı islam dan önce. Her bokun tanrısı vardı. Bunun nedeni çok basit aslında, adamlar su ile havanın farklı hareket ettiğini görüyorlar ve diyorlar ki bunlar farklı o zaman bunları kontrol eden tanrı farklı. Şuan fiziğin temel işleyişini kavradık ve yasaları onlardan çok daha derinlemesini anladık. Hatta bilim adamlarını neredeyse hepsinde "tek yasa" gini bir düşünce hakim. Bu durumda pagan olmak oldukça saçma. Evrende 1 tane yasa olması 1 tane Allah olduunun ispatıdır.
Evet.
"Cahiliye dönemi" aslında Pagan dönemi idi. Fakat dediklerine dair hiçbir kaynak yok. Araplar astronomide çok gelişmişlerdi.
Pagan Arabistan'ına dönecek olursam Allah ismi de Al-İlah'tan gelmektedir.

Shienki

Üye
Düşünce
Tengrici
Yazının başında "şöyle şöyle olduğu DÜŞÜNÜLMEKTEDİR" yazının sonunda da kendi yazdıklarının "iddia" olduğu ifade edilmektedir. Daha önce de yazdım: Pek tabiî Sümer tabletlerindeki hikayeler gelen bir peygamberin anlattıklarının zamanla tahrif edilerek geldiği hal olabilir. Bu yüzden bu tarz YORUMlardan ziyade NESNEL kanıtınız olup olmadığını soruyorum.
"Tahrif" edilmedi, kanıt sun.

bilgelikyolunda

☆☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
"Tahrif" edilmedi, kanıt sun.
Anlaşıldı sizin elinizde kanıt yok.

Kuran’ın Allah kelamı olduğuna dair her kanıt aynı zamanda içinde yazanların da doğruluğuna kanıttır.

Kurandaki insan gücünü aşan mucizevi yönler Kuranın Allah kelamı olduğuna delildir.

Gelecekten NET TARİH VEREREK bildirilen haberlerin TAMAMI doğru çıkan ikinci bir örnek yok
Bu şekilde binlerce tevafuk olan ikinci bir kitap örneği yok
Kuranın belagatini aşmayı bırakın yetişebilen ikinci bir örnek yok

Shienki

Üye
Düşünce
Tengrici
Anlaşıldı sizin elinizde kanıt yok.

Kuran’ın Allah kelamı olduğuna dair her kanıt aynı zamanda içinde yazanların da doğruluğuna kanıttır.

Kurandaki insan gücünü aşan mucizevi yönler Kuranın Allah kelamı olduğuna delildir.

Gelecekten NET TARİH VEREREK bildirilen haberlerin TAMAMI doğru çıkan ikinci bir örnek yok
Bu şekilde binlerce tevafuk olan ikinci bir kitap örneği yok
Kuranın belagatini aşmayı bırakın yetişebilen ikinci bir örnek yok
Adapu'dan "gelecekten haber verenlere" geldik. Ohooo.