Satanistlerde, şeytan nasıl bir tanrı ya da varlık?

Turanizhm

Süresiz Yasaklı
Düşünce
Bağımsız
Satanistler, şeytanı tanrı olarak görüyorsa; Şeytan onlara göre nasıl bir varlık, tanrı?

sef----

Çaylak
Düşünce
Bağımsız
Sana göre şeytan nasılsa onlara göre de öyledir herhalde bence.

Retrospective

lll ☆
Geliştirici
Düşünce
Ateist
Spiritüel Satanistleri en iyi @Shienki açıklar, kendisi de bir Satanist. Joy of Satan diye de geçer. Gene Spiritüel Satanist diye geçinen kitapçılardaysa, saçmalık diz boyu. 3 kitapları var, hepsi birbirinden saçma.

Ama Şeytan anlayışları, Allah'ta ne istiyorsan o var gibi düşün. Seks, şarap, haz, ayinlerde sevişme vs. Allah adam olsaydı nasıl olurdu gibi düşün yani, onu düşünüp öyle uydurmuş birileri.

Bizim ergenler de yutuyor. Ha gerçi ben Satanizm'i direkt saçma buluyorum, başta biraz ilgim vardı, hatta ben de bir süre kitapçılardandım. Sonra aklımız başımıza geldi. :)

Shienki

☆☆
Deneyimli
Düşünce
Satanist
All*h'ın bir enerji küpü olduğunu biliyoruz. All*h ne işite bilir, ne görebilir, ne duyabilir, ne bir şey yapabilir sadece negatif enerjilerden beslenen bir düşünce formudur.
Şeytan'ın nasıl biri olduğuna gelince. Çok uzun olur anlatmam. O yüzden 2-3 makale atayım, zaten sitede de uzun anlatmak yerine link atabilirsiniz yazıyor.

Turanizhm

Süresiz Yasaklı
Düşünce
Bağımsız
All*h'ın bir enerji küpü olduğunu biliyoruz. All*h ne işite bilir, ne görebilir, ne duyabilir, ne bir şey yapabilir sadece negatif enerjilerden beslenen bir düşünce formudur.
Şeytan'ın nasıl biri olduğuna gelince. Çok uzun olur anlatmam. O yüzden 2-3 makale atayım, zaten sitede de uzun anlatmak yerine link atabilirsiniz yazıyor.
Teşekkürler

DemoKratos

V ☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Satanizm din değildir. Pastafaryanizm ne kadar din ise satanizm de o kadar din ancak olabilir. Bunlar parodi ve ironik dinlerdir.

Satanizm söylemi, tanrı ile şeytanın maceralarının saçma sapan ne ipe gelir ne sapa uydurmalar olduğunun ifade biçimidir. Şeytan dibine kadar haklı arkadaşım! Ben olsam ben de aynısını yapardım dersin yani. Bununla bu saçma öykü bazında din uydurmanın ahmakça olduğunu vurgularsın. Yoksa gerçekten tanrı var ve var olan şeytana zulmetti demek istemezsin.

Ha, ama pastafaryan ve satanist, teistleri köşeye sıkıştırmak için elbette kendi dininin de ciddi ciddi din olarak görülmesini ısrarla talep edecektir. İroniyi sonuna kadar götürmek şart. Yani senin saçman din oluyor da benim senin saçmana göre daha mantıklı bile olan iddiam niye din olamayacakmış? Böyle köşeye sıkıştırırsın. Herruysa merru! Ama bu böyle diye kafasının içinde gerçekten pastafaryan veya satanist olmak gülünç olur.

Bu yani parodi oynayan bir oyuncuyu, parodide senaryo gereği katili oynadı diye tutuklamaya benzer!

Yazan tarafından düzenlendi:

Retrospective

lll ☆
Geliştirici
Düşünce
Ateist
Satanizm din değildir. Pastafaryanizm ne kadar din ise satanizm de o kadar din ancak olabilir. Bunlar parodi ve ironik dinlerdir.

Satanizm söylemi, tanrı ile şeytanın maceralarının saçma sapan ne ipe gelir ne sapa uydurmalar olduğunun ifade biçimidir. Şeytan dibine kadar haklı arkadaşım! Ben olsam ben de aynısını yapardım dersin yani. Bununla bu saçma öykü bazında din uydurmanın ahmakça olduğunu vurgularsın. Yoksa gerçekten tanrı var ve var olan şeytana zulmetti demek istemezsin.

Ha, ama pastafaryan ve satanist, teistleri köşeye sıkıştırmak için elbette kendi dininin de ciddi ciddi din olarak görülmesini ısrarla talep edecektir. İroniyi sonuna kadar götürmek şart. Yani senin saçman din oluyor da benim senin saçmana göre daha mantıklı bile olan iddiam niye din olamayacakmış? Böyle köşeye sıkıştırırsın. Herruysa merru! Ama bu böyle diye kafasının içinde gerçekten pastafaryan veya satanist olmak gülünç olur.

Bu yani parodi oynayan bir oyuncuyu, parodide senaryo gereği katili oynadı diye tutuklamaya benzer!
Evet şöyle yere basan bir din görmedim. Hepsi bir süre sonra uçuyor, lan buna inanmak istesem bile inanamam diyorsun. :D

DemoKratos

V ☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Parodi din çıkarmada sınır olmayabilir. Bu eğer çoğalırsa teistler duman olur, farkında değiller. Dua etsinler de milletin aklına parodi din çıkarmak gelmesin! Perişan olurlar. Ama tabii işte bunun için tam özgür laik ortam şart. Yoksa parodi din çıkaranı mürted diye müşrik diye idam ediverirler.

Bu açıdan bakarsak aslında tarikatlar da parodi dinlerdir. Adam çıkar ben tanrıyım arkadaş, bana ibadet de aletimi öpmekle olur der. Maksat parodi değil mi, din ise madem bu da din?!?! Ben badelemeden cennete kimse giremez, karınızı kızınızı da lan hatta oğlunuzu da getirin lan anasını satiyim, getirip badeleteceksiniz ki ailece cennete girin der.

Bakar bakalım hangi salaklar tapınmak için aletini öpecek?! Görünmeyen bir puta yere yatmak ibadetse, görünen puta ibadet de aletini öpmek arkadaş? Sen ne din çıkaracağını kime sorup çıkardın da ben kime soracağım?

Shienki

☆☆
Deneyimli
Düşünce
Satanist
Satanizm din değildir.
Satanizm'in din olmadığını nereden uydurdun bilmiyorum da, az uydurmayı ver ya. 😆
Tengri, Şiva, Buda vs.. Tanrıların aslında Şeytan olduğunu biliyorsunuzdur.

Sanātana[ḥ/m//ā] = Kadim/Ebedi/Sürekli/Baki/Kalıcı

http://spokensanskrit.org/index.php?mode=3&script=hk&tran_input=Sanatana&direct=se

“Ben vardım, şimdi de varım ve hiçbir zaman sonum olmayacak.” – Şeytan, Kitab-ı Celve’den

Dharmaḥ = Doğa/Usül/Yasa

http://spokensanskrit.org/index.php?mode=3&script=hk&tran_input=dharma&direct=se

Sanātan[aḥ] Dharmaḥ = Hinduizmin kadim yazıtlardaki öz tanımı. Ebedi, kadim dharma’dır.

“-ya/-yae”, “gitmek” anlamına gelen “yāti” fiiline aittir.

http://spokensanskrit.org/index.php?tran_input=yAti&script=hk&direct=se&link=didse&mode=3
Alıntı : https://spirituelsatanizm.org/seytan-gercektir/

DemoKratos

V ☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Eski ayları kırpıp yıldız yaptıkları gibi 😁 eski tanrıları da melekler ve cinler yaptıkları doğru. Ama dinler tarihinde şeytan diye daha doğrusu şeytan genel bir ad da özel ismiyle İblis diye bir tanrı yok, ben duymadım.

Bir Zerdüşt dininde kötü büyük tanrı var, onun adı da Ehriman. Öbür küçük kötü tanrılar sayılmaz, onlar cinler, kötü cinler iseler şeytanlar yapıldılar. Kadroları orda.

Cinlere tapma diye bir şey var mı, vardı deniyor ama yani önemsiz...

bilgelikyolunda

ll ☆
Yazar
Düşünce
Sünni
Satanizm ne ya peh. Makarnaya inanın daha iyi.
İnsanların inançlarıyla bu şekilde dalga geçmek ve inançlarını aşağılamak, en temel insan haklarından biri olan din ve vicdan özgürlüğüne aykırı.

Söz konusu din olunca özgürlük vs maskesini indirip nasıl insan haklarını hiçe saymaya başladığınızı herkes görsün, aynen devam edin.

Entropyy

lll ☆☆☆☆
Denetmen
Düşünce
Ateist
İnsanların inançlarıyla bu şekilde dalga geçmek ve inançlarını aşağılamak, en temel insan haklarından biri olan din ve vicdan özgürlüğüne aykırı.

Söz konusu din olunca özgürlük vs maskesini indirip nasıl insan haklarını hiçe saymaya başladığınızı herkes görsün, aynen devam edin.

Saygı duyuyormusun cahillik yolunda :)

kavak

V ☆
Denetmen
Düşünce
Ateist
Git kitabına bak bakalım, orada kendinden olmayanlara neler söylenmiş. Ha eeevettt, onlar hakaret ve aşağılama falan değildi, diiiii mi?!

İnanç özgürlüğü varsa, fikir özgürlüğü hay hay vardır ve fikir özgürlüğü daha önce gelir. Yoksa bu dünya yaşanmaz bir yer olurdu. Aradaki farkı çakın mı?!
Zannetmem!

Son konular