SATANİZM

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Satanizm dogma mıdır? Neden?
Aslında yeniden düşündüm de... Satanizm hiç de dogma olmayabilir. Nasıl mı?

Pastafaryanizm gibi. Tıpkı onun gibi satanizm de ince bir ironi içeren zekice bir taşlama olabilir aslında.

Ama bu incelik ve zekayı kavrayamayan kendine satanist deyip saçma sapan işler yapanlar olduğu sürece satanizm anlaşılamayacaktır.

Ya da Mefisto Faust gibi. Bu da tabii inceden inceye bir taşlama, gerçekliği iddia edilen bir öykü değil elbette.

Pastafaryanizmi gerçek olarak algılarsak tabii ki olmayacak saçma sapan bir şey olur. Ama ironi bazında, taşlama olarak ele aldığımızda ne kadar anlamlı ve incelikli. Biraz zeki insanlarımız olsa Pastafaryanizmi kullanarak dincilere gına getirtebilirdik. Böyle bir zeka kullanacak bir toplum maalesef değiliz.

Satanizm yerinde argümanlarla pekala Pastafaryanizm kadar iş çıkarma kapasitesi olan bir düşünce olabilir. Ama skull çetesi ergenlerin elinde kalırsa bir iş görmez.

Ahlaksız

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Yazdıklarımın tamamını çürütmeden zırva diye iddia etmeniz trajikomik
Dünya'da şu an sanırım 3000-4000 civarında din veya inanç var..İslam sadece bunlardan birisi..!
Yani sana özel ilgi göstermemizin bir nedeni yok..Kendini binlerce dinin içindeki bir dini savunmaya adamış özel bir avukat gibi hissedebilirsin ama seni bir ateistin ciddiye alma ihtimali yok..

bilgelikyolunda

☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Dünya'da şu an sanırım 3000-4000 civarında din veya inanç var..İslam sadece bunlardan birisi..!
Yani sana özel ilgi göstermemizin bir nedeni yok..Kendini binlerce dinin içindeki bir dini savunmaya adamış özel bir avukat gibi hissedebilirsin ama seni bir ateistin ciddiye alma ihtimali yok..
Bahsettiğiniz binlerce dinin tamamını yazdıklarımızla çürüttük ve neden İslamı seçmemiz gerektiğini ispat ettik. Yazdıklarımın tamamını çürütmeden hiç kimse yanlış olduğunu iddia edemez. Yaratıcının varlığını inkarı doğma haline getirmemiş insanlar bunu yapar. Dogma batağına saplananlar kendi gibi düşünmeyenlerin yazıp söylediklerini ciddiye almaz. Tercih sizin

Ahlaksız

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Bahsettiğiniz binlerce dinin tamamını yazdıklarımda çürüttük ve neden İslamı seçmemiz gerektiğini ispat ettik. Yazdıklarımın tamamını çürütmeden hiç kimse yanlış olduğunu iddia edemez. Yaratıcının varlığını inkarı doğma haline getirmemiş insanlar bunu yapar. Dogma batağına saplananlar kendi gibi düşünmeyenlerin yazıp söylediklerini ciddiye almaz. Tercih sizin
Dogma batağına saplanan ben miyim yani :o
Binlerce dini çürüttün yani..Şahanesin..:D
Bugün de tebliğ görevini yaptın,10 huri kaptın:D

bilgelikyolunda

☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Dogma batağına saplanan ben miyim yani :o
Binlerce dini çürüttün yani..Şahanesin..:D
Bugün de tebliğ görevini yaptın,10 huri kaptın:D
Yazdıklarımın hepsini çürütebilen çıkmadığına göre, demek ki evet binlerce dini çürüttüm.
Dogma batağına saplananların özelliğini söylüyorum, ben miyim diyorsunuz. Bu bir itiraf mı :)

Yazarı tarafından düzenlendi:

Ahlaksız

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Yazdıklarımın hepsini çürütebilen çıkmadığına göre, demek ki evet binlerce dini çürüttüm.
Dogma batağına saplananların özelliğini söylüyorum, ben miyim diyorsunuz. Bu bir itiraf mı :)
He len benim :D
Sen ne süper bir Müslümansın böyle..Herkesi/herşeyi çürütüverirmiş:D

Süperman
Süpermüslüman
:D

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Yani demem o ki Tanrı - İblis kapışmasında haklı olanın İblis olduğunu, Tanrı'nın haksız ve zalim, üstelik düzenbaz olduğunu söyleyip İblis'in tarafını tutmak bu din masalına getirilen bir eleştiri olabilir.

Bu tabii ki Tanrı var ve İblis var anlamına gelmez. Masalın kurgusunun yanlış olduğu anlamına gelir.

Nitekim Yezidi dini (mezhep olarak tanıtılır ama dindir) bu yanlışlığı görmüş ve İslam inancını eleştirerek ve İblis'in kovulmuş lanetlenmiş olduğunu reddederek onun görevli bir melek olduğu inancı ile yeni bir din kurgusu ortaya atmıştır.

Bu tabii Kuran'ın önemli bir bölümünü red olduğundan buna artık mezhep diyemeyiz, bu ayrı bir dindir.

rhynkar

☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Yine her konuda olduğu gibi bu konuyu da "paralı asker" işgal etmiş. Konuları kirletmekten başka hiçbir şey yapmıyor. Her konuda aynı şeyleri dile getirip farklı sonuç bekliyor.
"Delilik: Aynı şeyleri tekrar tekrar yapıp farklı sonuçlar beklemek."
Albert Einstein

bilgelikyolunda

☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Paralı asker derken beni kastetmiyorsanız problem yok. Kastediyorsanız bu iftiralarınıza zerre kadar önem vermediğim için beni böyle ucuz numaralarla yıldıramazsınız. Yalan yanlış şeyler yazmaya devam edildiği müddetçe, iftiraları iftiracıların yüzüne çarpmaya devam edeceğim. Kimse benden farklı bir şey beklemesin. Kurtulmak için yapacağınız şey basit, ya iftira ve yalandan vazgeçeceksiniz ya da yazdıklarımı çürüteceksiniz

Ahlaksız

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Paralı asker derken beni kastetmiyorsanız problem yok. Kastediyorsanız bu iftiralarınıza zerre kadar önem vermediğim için beni böyle ucuz numaralarla yıldıramazsınız. Yalan yanlış şeyler yazmaya devam edildiği müddetçe, iftiraları iftiracıların yüzüne çarpmaya devam edeceğim. Kimse benden farklı bir şey beklemesin. Kurtulmak için yapacağınız şey basit, ya iftira ve yalandan vazgeçeceksiniz ya da yazdıklarımı çürüteceksiniz
Niye böyle azimlisin?
Yapacak başka bir işin mi yok?
Para filan mı alıyorsun yoksa?

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Tanrı - şeytan öyküsünü farklı bir bakış açısından yorumlayarak tanrının şeytanı akıllı ve bilgili olduğu için kendisi için bir tehdit olarak algıladığı ve ona komplo kurup bertaraf ettiği, şeytanın haklı tanrının haksız olduğu şeklinde düzenlediğimizi ve öykü olarak yazdığımızı düşünelim.

Burada tanrıyı eleştirip şeytanı haklı göstermiş olmayız. Dindeki öykünün yersiz ve anlamsız olduğunu, hatta saçma olduğunu ve daha düzgün bir şekilde kurgulanmış olması gerektiğini anlatmış oluruz. Ne tanrının, ne şeytanın var olduklarına ilişkin bir görüş ve inanç sergilemiş olmayız.

Düşünce
Ateist
laVeyan satanistler ateisttirler şeytana tanrıya büyüye ruha vs inanmazlar şeytanı felsefi bir kavram olarak ele alırlar dinlere karşıdırlar. Laveyan satanizmi değerlendirebilirim :D

Heretik

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Satanizmi bir satanistten dinlemediğimiz müddetçe yazacağımız her şey hariçten gazel okumak olur
Birçok satanist grubunda bulundum. Farklı ekollerden öğretiyi yayanlarla tartıştım. Üzgünüm ama tutarlılıkları yok. Kitaplarının fiziksel versiyonu yok bu konuştuğum ekollerin. Hepsi pdf toplama kitap okutuyor. Seth'ten başlayıp tüm kötü Tanrılara tüm diğer Tanrılara inanıyorlar. Henoteistikler resmen. Her tanrıya inanıp sadece kötü tanrılardan yana oluyorlar.
Ekollerin birbirlerinden bile haberleri yok. Birisi yağ derken diğeri leblebi diyor. Haberleşme, bağlantı hiçbir şeyleri yok. Bu ekollerin bulunduğu platformun insanların büyük çoğunluğu tarafından bilinmiyor oluşu da cabası.
Dogmatikler, öğretilerini yaymayı hedefliyorlar, yayamıyorlar.