Satanizmin 9 ilkesi

kavak

Vl ☆
Üye
Düşünce
Ateist
Din ile işin ne alakası var anlamadım. Kendi yararıma ise başka birisinin bile işine çökebilirim. Kötü bir şey ama benim için iyi bir şey.
Dediğim gibi iş analojisi pek olmadı.
Demek istediğimin en yalın hali şu: Bizzat kendi karakterini tanımlarsan, din dışındaki tüm mevzularda çok kararlı birisi olduğunu söyler misin?

minerva

☆☆
Üye
Düşünce
Kararsız
Dediğim gibi iş analojisi pek olmadı.
Demek istediğimin en yalın hali şu: Bizzat kendi karakterini tanımlarsan, din dışındaki tüm mevzularda çok kararlı birisi olduğunu söyler misin?
Kendi karakterimi tanımlayamam. Ergenliğe girmiş bir insanım kişiliğim bir anda değişebilir. Din umurumda değil ve din benim hayatıma karar veremez. Ha hristiyanım ha ateist. Bir şey değişmiyor ikisi de kanıtlayamayacağı bir şeyi savunuyor. Neye inandığım umurumda değil sadece birisi sorarsa cevap vermek için agnostik olmuştum. Mantıklı gelmişti biraz da, ama şu aralar kararsız olmak çok daha iyi.

Sert yazmış olabilirim.
Biraz içimde kalmış ondan. insanlar gereksiz bir şey yüzünden kavga ediyor bana göre.

kavak

Vl ☆
Üye
Düşünce
Ateist
Kendi karakterimi tanımlayamam. Ergenliğe girmiş bir insanım kişiliğim bir anda değişebilir. Din umurumda değil ve din benim hayatıma karar veremez. Ha hristiyanım ha ateist. Bir şey değişmiyor ikisi de kanıtlayamayacağı bir şeyi savunuyor. Neye inandığım umurumda değil sadece birisi sorarsa cevap vermek için agnostik olmuştum. Mantıklı gelmişti biraz da, ama şu aralar kararsız olmak çok daha iyi.
Sert yazmış olabilirim.
Biraz içimde kalmış ondan. insanlar gereksiz bir şey yüzünden kavga ediyor bana göre.
Beni yanlış anlama, ben sana illa şu inancı/inançsızlığı seçmelisin demiyorum, demem de, çünkü haddime değil.
Kararsız olma durumu, insanlara özgü bir karakterdir ve davranış biçimidir. Sadece din değil, hayattaki bir çok mevzuda, yeri geldi mi, neye karar vereceğimizi şaşırırız bazen. Bunu her yaştaki insanda gözlemlemek mümkün. Bu gayet doğaldır ki hepimizde biraz var.

Tabii ki bir hiç uğruna insanlar birbirini öldürmeye kadar gidiyor. Bu noktada haklısın ve bu gidişatın sonu görünmüyor gibi.

Yazarı tarafından düzenlendi:

DemoKratos

Vl ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Laaan tanrıyı bir türlü getiremediler siz şu şeytanı bari getirin şu foruma! :)

Gerçi muslimlere sorsan forumda şeytandan bol ne var da! :ggsy:

Getirin yine de şu şeytanı da azcık madara edek! "Laaaan şeytaaan! Utanmıyon mu lan milletin dübürüne üfürmeye namussuz! İşin yok mu olum senin! Avara mısın!" (:D

Shienki

Üye
Düşünce
Satanist
Laaan tanrıyı bir türlü getiremediler siz şu şeytanı bari getirin şu foruma! :)
>tanrıyı bir türlü getiremediler
>şeytanı getirin bari şu foruma
Tanrıyı getirememişler ama Tanrıyı getirmelerini istiyorsun.
1600123816550.png

DemoKratos

Vl ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Nası yani, şeytan şimdi kimseyle papaz olmadı, ayrı düşmedi, onların hiç biri olmadı mı? E bu şeytanın derdi ne o zaman? Tevratı İncili Kuranı da şeytan mı yazdı?

DemoKratos

Vl ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
"Beni çağıran olmuş. Geldim. Burcuva'nın içine girdim, ona yazdırıyorum. Evet ne istiyorsun benden Burcuva? Ellerini serbest bırakıyorum, yaz!"

Saygılar abi, hörmetler. Azıcık içim gıdıklandı yalnız, pek hoş deneyim değilmiş içine şeytan girmesi!

"Tamam la çıkacaz, derdini söyle de uzun sürmesin, işim var hadi!"

Yok abi ne derdimiz olacak, saygılar hörmetler. Benim içim gıdıklanıyo, çıkar mısın abi lütfen?

"Yok öyle koskoca şeytanı çağırıp sonra da gider yapmak! İşi gücü bıraktık geldik lan!"

Abi özür dilerim, hiç böyle düşünmemiştim. Bir densizlik yaptık, büyüksün, bağışla!

"Sevdim seni genco! Saygılısın, bu sefer affediyorum. Öyle eüzübillahimineşşeytanirracim filan diye saçmalamadın! Ama bir daha lüzumsuz çağırma!"

Büyüksün abi! Hürmetler abi! Saygılar abi! Oh be çıktı! Bu ne lan böyle? Ne kodum... özür daha uzaklaşmamıştır geri meri döner, düzeltiyorum, kodaman bi şeymiş lan bu şeytan!?

iksaruman

ll ☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Kararsız
Nası yani, şeytan şimdi kimseyle papaz olmadı, ayrı düşmedi, onların hiç biri olmadı mı? E bu şeytanın derdi ne o zaman? Tevratı İncili Kuranı da şeytan mı yazdı?
Şeytanın tarihi semavi dinlerden önceye dayanıyor.
Semavi dinlerin şeytanı kötü göstermesinin nedeni eski (rakip) dini yok etmektir.
Ben böyle biliyorum, Burcuva dede.

DemoKratos

Vl ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Tabii inancın standardı olmaz. Her türlü inanç üretilebilir. Satanistlerin hepsinin inancı da aynı, bir standartta değildir.

Fakat satanizm fikrinin temel çıkış noktası, tanrının şeytana haksızlık ve zulüm yaptığı, kötü gösterdiği, fakat asıl kötü olanın tanrı, iyi olanın şeytan olduğu şeklindedir.

Yani Game of Thrones gibi bir taht entrikası var ortada satanizmin temel fikrine göre. Entrikayı düzenleyen ve şeytan son derece iyi birisi iken, tahtımı ele geçirir beni alaşağı eder korkusuyla şeytana komplo düzenleyen allah!

Bu tabii din kurgularına ilk karşı çıkış girişimi. Mevcut, dayatılan öyküyü reddedip perde altında başka bir senaryo görmek.

Bu arada dede senin babandır ikso! :ggsy: Elli kere söyledim, bir kişiselleştirmeden iki laf edin be! Lan ne hıyarsınız haaa! (:D

DemoKratos

Vl ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Bu arada tabii bütün eski dinlerde şeytan tanrıdır. Daha doğrusu iyi ve kötü tanrılar vardır. Önce Zerdüşt dini tanrıları ikiye indirdi. İyi tanrı Yezdan ve kötü tanrı Ehriman.

Sonra tanrı teke indirilince alt tanrılar melek kadrosuna kaydırılıp hepsi iyi yapıldı, bir tek günah keçisi kalsın ne kötülük varsa ona yükleyelim diye Ehriman da şeytan yapıldı.

İslam'da İran parmağı olduğu kesin. Öyle İran fethedildi muslim yapıldı filan diye bir olay yoktur. İranlılarla Araplar birlikte kotarmışlardır İslam'ı. İranlılara dayatılmamıştır. Dayatılan, Türkler.

Ha, ama İranlılarla Araplar arasında sürtüşme anlaşmazlık tabii ki var. Şen ortaklar olmadılar tabii. Fakat İran öteden beri hoşlanmadığı Türkleri, Araplara şikayet etti şunları halledelim, bunları halletmeden rahat edemeyiz dedi. Hallettiler ama başlarına bela aldılar. Türkler İslam'da başat konuma geçiverdi.

Çünkü Pers imparatorluğu tarihi boyunca Anadolu için Roma imparatorluğu ile savaştı. Türkler geldi lank Anadolu'ya yerleşiverdi. İslam coğrafyasının orta yerine kuruldu, Selçuklu bir imparatorluk olmasa da Osmanlı oldu. Al başına belayı! Hizaya sokalım dedik, tepemize çıktılar!

DemoKratos

Vl ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Tabii başka senaryolar da var. Yezidilere ve Bahailere göre şeytan kötü değildir, memurdur. Görevi icabı fitne çıkarıp sınav oluşturmakla görevlidir. Görevi gereği yaptığı için kötü değildir.

Ki bu İslama çok da aykırı değildir. Çünkü Babil'e inen iki meleğin "sakın sihir yapmayın, biz fitneyiz, sizi sınava uğratmak için sihir öğretiyoruz, sihir yapan cehenneme gidecektir" dediğine inanılır.

İki sihir hocası melek fitne oluyor, aslında melek, görevli iken şeytan niye öyle olmasın? Bahailer ve Yezidiler de namaz kılar ama şeytanı lanetlemezler. Bunu reddederler. Muslimler ne yapar? "Bunlar kafir, şeytana tapıyorlar" derler! :ggsy: Bunlar bu kadar geri işte! Kafaları bir şeye basmaz! Lan ha bir dayatılan dogmanın dışına çıkan bir şeyler düşünebilin be! Yok! "Amaniiiin şeytan vesvese verdi, kendini iyi gösterdi lanetli melun alçak şeytan! Nefretttt!!! Aşşağılıkkkk! Eüzü billahi mineş şeytanı raciiiiiim!" :kay:

Bunların derdi gücü korkudan tir tir titreyip nefretten kudur kudur kudurmak! Başka bir iş bilmezler! Ha tabii bir de çıkarları konusunda çok bencildirler. Hurileri şarapları kimselere kaptırmaz, öbürleri işkence görürken bunlardan daha da bir zevk alır bunlar!

DemoKratos

Vl ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Yahudi ve Hristiyanlara göre ise Babil melekleri düşmüş meleklerdir, yani günahkardırlar. Neyse bunu da ben anlatmayayım, yeter. Biraz da başkası anlatsın: Konu, düşmüş melekler.

En son konular

En son mesajlar