Selam

Şarlo

☆☆☆
ÖDG Üyesi
Düşünce
Agnostik
Hepinize selamlar. Görüşümü deist olarak işaretledim ama henüz tam olarak oturmuş bir görüşe sahip değilim. Değerli fikir ve yorumlarınızdan geçiş aşamasında yararlanabileceğimi umuyorum..

NoTThingLosE

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Hepinize selamlar. Görüşümü deist olarak işaretledim ama henüz tam olarak oturmuş bir görüşe sahip değilim. Değerli fikir ve yorumlarınızdan geçiş aşamasında yararlanabileceğimi umuyorum..
Vesselam dostum hoşgeldin. Deist olmanın sebebini anlatırmısın? Ve bundan önce hangi dine mensup olduğunu. :)

Şarlo

☆☆☆
ÖDG Üyesi
Düşünce
Agnostik
Kutsal kitapların insan ürünü olması başlıca sebebim. Daha önce müslümandım.

Kemal

☆☆☆
Disiplin Kurulu Üyesi
ÖDG Üyesi
Düşünce
Agnostik
Hoşgeldin kardeş.

Şarlo

☆☆☆
ÖDG Üyesi
Düşünce
Agnostik
Peki kutsal kitapların insan ürünü olduğu kanaatine nasıl vardın? Eğer istersen sana Kuran'ın insan eliyle (Muhammed tarafından) yazılmadığını anlatabilirim.
Bu kanaatim diğer arkadaşlarınkinden farklı değil. Forumda parça parça zaten konuşulmuş. Sizin fikirlerinizi duymaktan memnun olurum. Hatalı düşündüğüm, yanlış bildiğim şeyler olabilir. Hatta isterseniz yeni bir konu başlığı altında başlangıcı yapın hep beraber tartışalım. Fikir renkliliği olsun..

NoTThingLosE

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Bu kanaatim diğer arkadaşlarınkinden farklı değil. Forumda parça parça zaten konuşulmuş. Sizin fikirlerinizi duymaktan memnun olurum. Hatalı düşündüğüm, yanlış bildiğim şeyler olabilir. Hatta isterseniz yeni bir konu başlığı altında başlangıcı yapın hep beraber tartışalım. Fikir renkliliği olsun..
Kafana takılan soru vs olursa cevaplamaya çalışırım. İstersen konuyu sen aç. Devam ederiz o konuda. :)

yeniçeri

☆☆☆☆☆
ÖDG Üyesi
Düşünce
Ateist
Yalunuz o gafası açuk avred resmi olmamuş. İslamda gafası açuk avred perdesüz pencere gibidir. :)

yeniçeri

☆☆☆☆☆
ÖDG Üyesi
Düşünce
Ateist
Knk çok tatlı kız ama be. :D Kuran, kadınların örtünmesini istiyorsa onlara verdiği değer içindir. Çünkü kadınlar incidir, derinlerde olur ve gizlidir. :)
Toplumsal yani siyasal islamın olmazsa olmazı iki prensibi vardır:
1 -Bayanlarımızı kuşa yada tavuğa benzeten Türban (El bik bik bik.olduk şimci cik cik ciiik)
2-İçki
Bunlar haricinde namaz kılmışsın kılmamışsın,orucu aleni yemedikten sonra yemişsin yememişsin möhim değil:))
Şimdi sen gerçekten İslamcı olsaydın en başta o başı açuk avredi avatar yapmazdın
Hele hele bir avrede "tatlu"heç demezdin.Senin nikahlunmuki datlu deyon? Senin helalinde olsa oğa aleni olarak Datlum deyemezsün!Onu elaleme reklam edeyon?
E deel!!E o zaman ne koyuyon onu oraya gerçi bunları goymahta mekruhtur emmee Bahlava goy oraya gullaç goy.En doğrusu Ağaç çiçek böcek heyvan resimleri goymahtır.İnsan sureti goyamazsın.Yimezler:)))

NoTThingLosE

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Sünni
Toplumsal yani siyasal islamın olmazsa olmazı iki prensibi vardır:
1 -Bayanlarımızı kuşa yada tavuğa benzeten Türban (El bik bik bik.olduk şimci cik cik ciiik)
2-İçki
Bunlar haricinde namaz kılmışsın kılmamışsın,orucu aleni yemedikten sonra yemişsin yememişsin möhim değil:))
Şimdi sen gerçekten İslamcı olsaydın en başta o başı açuk avredi avatar yapmazdın
Hele hele bir avrede "tatlu"heç demezdin.Senin nikahlunmuki datlu deyon? Senin helalinde olsa oğa aleni olarak Datlum deyemezsün!Onu elaleme reklam edeyon?
E deel!!E o zaman ne koyuyon onu oraya gerçi bunları goymahta mekruhtur emmee Bahlava goy oraya gullaç goy.En doğrusu Ağaç çiçek böcek heyvan resimleri goymahtır.İnsan sureti goyamazsın.Yimezler:)))
Knk ya :D

Üst Alt