Selamlar

FSociety

Üye
Düşünce
Agnostik
Foruma üye olduğum anda konu açma hakkına sahip olduğumu gördüm ve sevindim. :D Kafam fazla karışık 2 yıldır sorguluyorum, araştırıyorum. Sünniliği inkar etsemde sadece Kuranı ele aldığımız bir dini inkar edemedim. Ama kabulde edemedim :D Bakalım biraz burda takılalım.

Mete Turan

☆☆☆☆☆
Yönetici
Düşünce
Agnostik
Hoş geldin dostum.
Neden sorgulama ve araştırma gereği duydun?

FSociety

Üye
Düşünce
Agnostik
Hoş geldin dostum.
Neden sorgulama ve araştırma gereği duydun?
Hoşbuldum, deizm diye bir kelime gördüm ozamanlar bilmiyordum ne olduğunu ve o an ne olduysa ne bu kelime diyip bakasım geldi. Çok ilgimi çekti bir tanrının varolup dinlerin varolmaması. Sonraki kısımlarda yani araştırmaya devam etmede kendimi frenlemedim çünkü psikolojik olarak dip bir durumdaydım, ağır bir şekilde kötü hissediyordum ama araştırmak ve sorgulamak bana iyi gelmişti.

Çok tuhaf gelebilir size ama kötü hissetmek gibi durumlardan dolayı giriştim bu işe.

Şuan evimde incil var mesela, farklı farklı Kuran çevirileri var. Hristiyanlarla sohbet ediyorum forumlarına gidiyorum bazen.

Düzenleme: İlk zamanlar neden Allah üzülmeme izin veriyor, neden insanlar acı çekiyor tecavüzlerden bıktım dünyamıza müdahale et gibi cümleler kurmuştum umarım anlatabilmişimdir. Kızgınlık veya yaptıklarının saçma gelmesi de yöneltti diyebiliriz.

Mete Turan

☆☆☆☆☆
Yönetici
Düşünce
Agnostik
Ne güzel. Araştıran sorgulayan insan görünce çok seviniyorum. :)
Dostum peki Kuranı ne kadar okudun?

FSociety

Üye
Düşünce
Agnostik
Ne güzel. Araştıran sorgulayan insan görünce çok seviniyorum. :)
Dostum peki Kuranı ne kadar okudun?
Ben de çok seviniyorum okulda çok azda olsa varlar. :) Kuranın ne olduğunu ne anlattığını felan biliyorum. Mesela ünlü ayetleri sıralıyım hemen:

Ahzab 50 (peygambere helal kılınıyor halası felan)
Ahzab 37 (Peygamberin evlatlığı zeyd karısını boşuyor Muhammed peygamber onla evleniyor)
Nisa 34 (Sünnilerin kadınları dövün olarak çevirdiği bir ayet)

Şuan aklıma bunlar geldi hemen mesela Kuranı çok fazla okudum hatta hepsini okumuş bile olabilirim meal olarak.

Düzenleme: Edip yüksel, elmalı hamdi, diyanetin çevirileri var elimde

Orhan Yolcu

☆☆☆☆
Yönetici
Düşünce
Agnostik
Selam @FSociety
Yaşın itibariyle üniversiteye gidiyor olmalısın. Daha bu yaşta sorgulayabildiğin için çok şanslısın.

Mete Turan

☆☆☆☆☆
Yönetici
Düşünce
Agnostik
Ben de çok seviniyorum okulda çok azda olsa varlar. :) Kuranın ne olduğunu ne anlattığını felan biliyorum. Mesela ünlü ayetleri sıralıyım hemen:

Ahzab 50 (peygambere helal kılınıyor halası felan)
Ahzab 37 (Peygamberin evlatlığı zeyd karısını boşuyor Muhammed peygamber onla evleniyor)
Nisa 34 (Sünnilerin kadınları dövün olarak çevirdiği bir ayet)

Şuan aklıma bunlar geldi hemen mesela Kuranı çok fazla okudum hatta hepsini okumuş bile olabilirim meal olarak.

Düzenleme: Edip yüksel, elmalı hamdi, diyanetin çevirileri var elimde
Çok güzel. Zaman zaman düşüncelerini bizimle paylaşırsan sevinirim. Fikirlerini dinlemek isterim.

FSociety

Üye
Düşünce
Agnostik
Müsait olduğumda anlatırım mutlaka.

Bu arada yaşımı özel mesaj olarak attım :D