Şeriatçı ülkelerde yaşayan ateist ve deistler

Science

☆☆☆
Yazar
Düşünce
Ateist
Bugün internetten iranda yaşayan bir ateistle tanıştım biliyorsunuz iran şeriatçı bir ülke ben farsça bilmesemde ingilizce ve az çok arapça bilirim o ise azda olsa ingilizce biliyor ve türkçe bilmiyor ingilizce sohbet ettik anlattığı şeyler cidden çok üzücü aklıma takıldı sizin görüşleriniz nedir ?

Yazarı tarafından düzenlendi:

kavak

Vl ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Eeee, bu İranlı dindiz imansız bu diyor bu konuda?

kavak

Vl ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Ne söylediğinizi anlayamadım
Yahu sende kendi konunda ne yazdığından bihabersin. İranlı ateist birisi ile tanışmışsın ve o sana kendi ülkesindeki dinsiz imansızlardan bahsetmiş. Ben de haklı olarak soruyorum işte. Ne anlattı sana?
Duyalım bakalım, kendi ülkesinde durum nasılmış.

Edit: Şimdi gördüm..benim hatam!
"Eee, bu İranlı dinsiz imansız ne diyor bu konuda?" şeklinde olacaktı.

Ahlaksız

lll ☆
Yazar
Düşünce
Ateist
Türkiye'deki ateistler harika yaşıyorlar zaten..!!
Türkiye'de yaşamaktan o kadar mutluyuz ki,sevinçten/kahkaha atmaktan g.tümüz gökyüzüne vuruyor😆

Science

☆☆☆
Yazar
Düşünce
Ateist
Yahu sende kendi konunda ne yazdığından bihabersin. İranlı ateist birisi ile tanışmışsın ve o sana kendi ülkesindeki dinsiz imansızlardan bahsetmiş. Ben de haklı olarak soruyorum işte. Ne anlattı sana?
Duyalım bakalım, kendi ülkesinde durum nasılmış.

Edit: Şimdi gördüm..benim hatam!
"Eee, bu İranlı dinsiz imansız ne diyor bu konuda?" şeklinde olacaktı.
İranda hiçbir dine inanmamanın ve dinden dönmenin cezası idam yani fikirlerini çok zor ifade edebiliyorlar genellikle internetten sadece davetlilerin gelebildiği yerler açıyorlar ama ateistmiş gibi yapan bir müslüman sızdımı hepsi idam ediliyor bir kadının başörtü takmaması yasak kadınların yürürken ayak sesi gelmesi bike yasak kadınlara her türlü dayatma var devlet pedpfiliye karşı hiçbirşey yapmıyor adamın abisi sırf deist olduğu için o daha küçükken katledilmiş ateistler hem devlet hem toplum tarafından dışlanıyor

Shienki

☆☆
Yazar
Düşünce
Satanist
İran pek Müslüman barındırmadığı hakkında bir yazı okumuştum. Şeriat ilan edildiğinden beri İslam inancına sahip kişilerde düşüş yaşanıyormuş, Yezidi dinine inananlar ise birazcık fazla artmış.

Ahlaksız

lll ☆
Yazar
Düşünce
Ateist
İranda hiçbir dine inanmamanın ve dinden dönmenin cezası idam yani fikirlerini çok zor ifade edebiliyorlar genellikle internetten sadece davetlilerin gelebildiği yerler açıyorlar ama ateistmiş gibi yapan bir müslüman sızdımı hepsi idam ediliyor bir kadının başörtü takmaması yasak kadınların yürürken ayak sesi gelmesi bike yasak kadınlara her türlü dayatma var devlet pedpfiliye karşı hiçbirşey yapmıyor adamın abisi sırf deist olduğu için o daha küçükken katledilmiş ateistler hem devlet hem toplum tarafından dışlanıyor
Bu İran konusunda youtube'da rotasız seyyah'ın bir videosu var,o videoya bakmanızı öneririm..

Ben ekleyeyim videoyu;

Son konular