Şeytan Demo

kavak

Vl ☆
Denetmen
Düşünce
Ateist
Yoo, abartı değil. Eliyle alıp ağzına götürüyor. Tabii yoğurttu kaymaktı bu tür şeyleri beceriyor da katı şeyleri beceremiyor düşürüyor garibim. Tırnağını batırıp alıyor, tam ağzına atacakken düşürüveriyor yere atlayıp ağzıyla alıyor, sonra yine sandalyeye oturup eliyle yemeye çalışıyor.

Üstelik bu ilk değil, daha önce de eliyle yemek yiyen bir kedim daha olmuştu. Youtube'da masada yemek yiyen kedi videolarını bulabilirsin.
Hmmm.
Desene, senin kedi de yavaştan yavaştan evrilmeye başlamış. Ee, kaşarlı bir ateistin yanında olunca, gel de evrilme.😂

DemoKratos

Vll ☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Hmmm.
Desene, senin kedi de yavaştan yavaştan evrilmeye başlamış. Ee, kaşarlı bir ateistin yanında olunca, gel de evrilme.😂

Sadece bu değil, konuşmaya da çalışıyor garibim! Bazen anlamlı bir şey söylediğini sanıp kulak veriyorum ama geveliyor, beceremiyor. Mauvv meovvv belki biraz maviii gam gam filan bir şeyler söylemeye çalışıyor.

Konuşamıyor ama bütün söylenenleri anlıyor. Hadi mutfağa git ben de geliyorum dersem mutfağa koşuyor. Yeni bir şey aldıysam nasıl beğendin mi dediğimde o şeye bakıyor. Herhangi bir şey söylerken başkasına söylediysem bakmıyor ama ona söylediysem bakıyor.

Retrospective

lV ☆☆
Geliştirici
Düşünce
Ateist
Sadece bu değil, konuşmaya da çalışıyor garibim! Bazen anlamlı bir şey söylediğini sanıp kulak veriyorum ama geveliyor, beceremiyor. Mauvv meovvv belki biraz maviii gam gam filan bir şeyler söylemeye çalışıyor.

Konuşamıyor ama bütün söylenenleri anlıyor. Hadi mutfağa git ben de geliyorum dersem mutfağa koşuyor. Yeni bir şey aldıysam nasıl beğendin mi dediğimde o şeye bakıyor. Herhangi bir şey söylerken başkasına söylediysem bakmıyor ama ona söylediysem bakıyor.
Bizim Muslimlerden akıllı demek ki. :)

DemoKratos

Vll ☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Bizim Muslimlerden akıllı demek ki. :)

Bir ara nette "yakuuuup yakuuup" diyen kedi vardı gülmekten yıkılmıştım.

Bir de dişi kediyi azarlayan erkek kedi vardı sanırsın "ben sana bir daha o Mıstık denen kediyle konuşmayacaksın demedim mi kızım onun sende gözü var diyorum anlamıyor musun be" diyor! Gülmekten karnıma ağrı girmişti.

DemoKratos

Vll ☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Benim kedimin hikayesi biraz dokunaklı. Onu aldığımda sadece apartmanların ve işlek bir caddenin bulunduğu bir yerde oturuyordum. Çevrede hiç besin yok, her yer beton. Bir kedi yavrusunun annesini çağıran sesini duyuyorum fakat çok ürkek, besleyemiyorum. Annesi yiyecek bulmakta zorlanıyor. Yavru aç ve miyavlıyor fakat annesi yiyecek bulmak için uzaklara gitmek, uzun uğraşlar vermek zorunda. Yavru ölecek. Yakaladım artık bunu ve eve aldım. Bir poşete tavuk kemiklerini koyarsın ya, aynen öyleydi açlıktan. Bir deri bir kemik, ölmek üzereydi. Zaten bir ay bitkin yattı. Kendini anca topladı.

Sonra annesi onu aramaya apartmana girmiş. Bulamayınca ve geri çıkamayınca miyavlamaya başladı. Sesi böyle yankılanıyor merdivenlerde. Onu da eve almak istedim fakat gelmedi, kaçtı. İkisi de tam yaban kedisi yani! Yavrusunu da zor yakalamıştım zaten! Gel seni yavruna götüreyim filan ı ıh bir ara dış kapıyı biri açınca vın kaçtı. İyi gene bu kedileri apartmana niye sokuyorsun filan diyen olmadı, zaten içim acıyor, herifi oracıkta marizlerdim yani!

Neyse veterinere götüreyim dedim kediyi, kafesini yan kapının önüne koydum, öbür kapıdan arabaya girdim, kafesi içeri alacakken o da ne, anne kedi geldi. Yavrusunu gördü. Koklaştılar, mırıl mırıl bir şeyler konuştular, gözlerimden yaşlar aktı yani, çok etkileyici bir manzaraydı. Anne kedi yine kaçtı, yanıma gelmedi.

Sonra bir gün balkondan annesini gördüm. Bak annen dışarda diye gösterdim. Dönüp boynuma sarıldı. Annemin yanına gitmek istemiyorum, seninle kalmak istiyorum demiş oldu. O gün bugün canım benim. Ya o ya ben ölmeden ayrılık yok.

DemoKratos

Vll ☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Tabii hikaye bu kadar değil. Bir yaşına gelince kızışma başladı. Kedi kızışması yani beterdir, insanı canından bezdirir. Sesini duymayan kalmadı, en alt katlar bile duydu. Çaresiz ameliyat ettirdim. Narkozdan çıkınca sendeleyerek kumuna çişini yapmaya çalışması beni yine gözyaşları içinde bıraktı. Keşke kediler tek yavru doğuruyor olsalardı yavrulatırdım diyordum. Kimseye güvenip veremezdim, önceki kedimi vermiştim ve pişman olmuştum.

Neyse veterinere gittiğimde başka bir hayvansever kızla tanıştım. Kedimi kısırlaştırdığım için üzülüyorum dedim. Olur mu yaaa dedi. Ben de nasıl kısırlaştırırsın bunu nasıl yaparsın diyecek sandım. Ben dedi iyilik olsun diye sokak kedilerini kısırlaştırıyorum! Epey anlattı, beni iyilik olduğuna ikna etti. İyi ki seninle karşılaştım, çok teşekkür ederim üzülüyordum dedim. Rica ederim dedi. Eee telefon numaramı istemeyecek misin gibi yüzüme baktı. Hayır istemeyeceğim gibi baktım ben de. E iyi hadi madem anca gidersin der gibi baktı. Kelimelere gerek olmadı. Daha onsekizinde anca. Telefon filan isteyemezdim, olmazdı.

Ama onun gibi bir hayvansever görmedim. Keşke aynı yaşta olsaydık. Mükemmel bir insandı. Hayvanları çok seviyordu. Aşırı seviyordu, ben filan onun yanında halt etmişim yani, hayvansever geçiniyorum sadece. Öyle mükemmel bir insan tanımadım. Onunla aynı yaşta olmayı çok isterdim.

DemoKratos

Vll ☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
İsteseydim senin hayvanlar hakkında bilgi ve deneyimin çok fazla, görüşlerinden tekrar yararlanmak isterim, telefonunu alabilir miyim derdim. Ama baktım kıza, yaşın kaç desem ya onsekiz diyecek, ya en fazla ondokuz. Yirmi diyeceğini sanmıyorum. Usturubuna çok güzel getirir alırdım telefonunu, verirdi de. Baktım baktım yüzüne, olmaz dedim. Gencecik, bahar gibi, çiçek gibi kız! Aaaah anam ah! Niye beni erken doğurdun be anam!

unacceptable

lll ☆☆☆
Yazar
Düşünce
Panteist
İsteseydim senin hayvanlar hakkında bilgi ve deneyimin çok fazla, görüşlerinden tekrar yararlanmak isterim, telefonunu alabilir miyim derdim. Ama baktım kıza, yaşın kaç desem ya onsekiz diyecek, ya en fazla ondokuz. Yirmi diyeceğini sanmıyorum. Usturubuna çok güzel getirir alırdım telefonunu, verirdi de. Baktım baktım yüzüne, olmaz dedim. Gencecik, bahar gibi, çiçek gibi kız! Aaaah anam ah! Niye beni erken doğurdun be anam!
E, alsaydın ya. İllaki sevgili mi olman gerekiyor arkadaş da olabilirsin.

Bu arada kedi olayını bana hatırlatma yaa. Evde kuşlar var diye sokaktaki kediyi alamamıştım ne güzel de seviyordum. Şu an elimde olsa bütün kedileri, köpekleri eve doldururdum. Diğer semte gittiğimde sürekli seviyordum ponçikleri. Hele 3 tanesi var bırakmıyorlar, sürekli sev diyorlar. Zaman oldukça da seviyordum da.

sirakuza

Çaylak
Düşünce
Panenteist
Arkadaş olmak için yakın yaşta olmak gereği sevgili olmasından daha da fazla.
Abi ya da daha beteri amca diye hitap etmiyor idiyse, muhatabının vücut dilini de dikkate alarak, etrafa yaydığı elektriğin kokusu ve hacmini de tartarak teşebbüsde bulunabilirdin.
Elektrik mevzuu mühim.

unacceptable

lll ☆☆☆
Yazar
Düşünce
Panteist
O sana öyle geliyor. Benim 50 yaşında da çok güzel konular konuşabildiğim arkadaşlarım var. Gayet normal bir durum hatta benim için daha güvenli. Arada bir tane sapık çıkmış olsa da diğerleri iyiydi. Arkadaşlıktan ne beklediğine de bağlı bir durum sanırım.

Arkadaş olmak için yakın yaşta olmak gereği sevgili olmasından daha da fazla.
Peki yazıyı gönderdim zannedip göndermemiş olmam. 🤣

DemoKratos

Vll ☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Abi ya da daha beteri amca diye hitap etmiyor idiyse,

Öyle biri değildi, çok duyarlı ve sıradan olmayan bir insandı, siz diye hitap ediyordu. Ben ise ona sen diye hitap ettim. Zaten o derece tutkulu bir hayvanseverin çok duyarlı olması sürpriz değil. Ben kendimi hayvansever müsvettesi gördüm onu tanıyınca. Hiç böyle bir insan tanımamıştım.

Evet kabul ediyorum, böyle güçlü bir ortak yanı olan insanların görüşmesi gerekirdi. O da madem kediyi kısırlaştırmakla doğru yaptım mı diye tedirgin olacak kadar duyarlı birisin, o halde güçlü bir ortak yanımız var der gibi baktı bana ama... Nasıl açıklayayım... Büyük bir yaş farkını kabullenemem. Arkadaş, sevgili, her neyse. Olmaz, ters geliyor bana. Kabul edebileceğim en fazla yaş farkı on, bilemedin hadi onbeş olsun. Fazlasını kabul edemem.

DemoKratos

Vll ☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Kedi şeytan olur derler ya, doğrudur. Beni kedim ateist yaptı. O da nasıl iş demeden anlatayım:

Daha çocuğum, ergen bile değilim. Ailem dindar ama baskıcı değil. Öyle sahura filan kaldırmazlardı. Babam yani tipik Türk adamı, milliyetçi, sağcı, en çok oy alan partici, kim en çok oyu alırsa padişah o zihniyetli biri. Annem dersen o da tipik Türk kadını. Başı örtülü. Ben annemi hiç başı açık görmedim. Fakat gençlik fotoğraflarına bakıyorum başı açık. Hollywood artistlerine benziyor hatta. Bu nasıl benim annem ya, bu da kim derdim! 😁

Neyse, yani ortamı belirtmek için söyledim. Fakat konu komşu eş dost çevre var. Babam dürüst, namuslu biri tanınır ve çevresinde sevilirdi. Neyse bir gün böyle ramazan, komşu büyükannelerden biri var, yavrum dedi sen oruç tutmuyor musun? Hayır tutmuyorum dedim. Bak yarın ramazanın son günü. Tamam çocuksun tutmayabilirsin. Büyüyünce tutarsın. Ama ramazanın son günü kurtlar kuşlar oruç tutar. Sen de bir gün tutuver yavrucuğum, allah çok hoşnut olur, senin bahtını açık eder, sana hayırlı bir ömür nasip eder dedi.

Etkilendim. Akşam dedim beni sahura kaldırın. Ne hayır? Ramazanın son günü kurtlar kuşlar oruç tutarlarmış, ben de tutacağım. Kaldırdılar. Hayatımda ilk orucuma niyetlendim.

Fakat benim Minnoş oyunu bozdu. Bir de baktım ramazanın son günü, kuşlar kurtlar oruç tutuyor, bunun hiç umru bile değil. Yiyor içiyor. Ya Minnoş? Kurtlar kurtlar oruç tutuyor, sana ne oluyor böyle? Sen gerçekten de şeytan mısın yoksa?

Bir kedi ile gözlerine bakarak telepati kurulabileceğini ilk kez o gün keşfettim. Döndü gözümün içine baktı. İyi bak, gözümün içine bak, bende enayi keriz gözü var mı dedi. Baktım yok dedim. Salak olma, gözünü aç. Etrafına bak. Kurt bulamazsın da, hangi kuş oruç tutuyor bir tane göster oruç tutan kuş, birlikte namaza başlayalım dedi.

Tabii bu konuşmalar telepati ile oluyor. Zaten çocukluktan yatkınım, aman şizofren filan olmayayım diye özen gösterirdim. Ateist olunca o sorun zaten kalmadı. Yani biraz böyle ruhani şeylere inanmak şart şizofren olmak için.

Neyse baktım gerçekten hiç oruç tutan filan kuş yok. Ya kurtlar tutuyorlarsa, lan ne tutacaklar işte kuşlar tutmuyor. Demek kurtlar da tutmuyor. Kız Minnoş sen haklısın ya dedim hiç oruç tutan yok enayi kerizlerden başka. Tabii kedim dişi, onca kedi besledim, bir tane erkek kedi denk gelmez mi yahu! Yok. Bir tane bulmuştum, sarı aslan babayiğit bir kedi olacak bir yavruydu, mahallenin berberi ben buna hasta oldum bunu bana ver diye tutturdu. Berberde akşama kadar oturur, traş seyrederdi. Mahallenin maskotu oldu. Sevindim, iyi oldu ben alsam evde kapalı kalacaktı dedim.

Neyse Minnoş'la yine telepati ile konuştuk. Ben her zaman haklıyım olum, ne sandın sen beni dedi. Köpek gibi yalaka ne desen he he he diyecek karakter var mı bende dedi.

Fakat kedilerin ömrünün insana kıyasla çok kısa olması gerçeği kafama balyoz gibi indi. Minnoşum ölüyordu. Artık yaşama tutunacak gücü kalmamıştı. Gözlerinin feri sönüyordu ve deli gibi ağlıyordum. Kucağımda öldü. Ölmeden son kez gözlerimin içine baktı. Gözyaşlarımı silip ben de onun gözlerinin içine baktım. Üzülme, çok kedilerin olacak dedi. Sen bir kedi dostusun. Rengarenk, çeşit çeşit kedilerin olacak. Sonra öldü. Günlerce hiç durmaksızın ağladım. Uyanıp ağlıyordum uykuya dalıncaya kadar ağlıyordum.

Artık bir kedi fanatiği olmuştum. Bir gün kedilerimden biri pencereden bakarken bir çocuk ona taş attı. Yaşıtım bir çocuk. İri de, benden iri belki de. Fakat deliye döndüm. Dışarı fırladım, çocuk kaçtı. Peşine düştüm. Sonuna kadar kovaladım. Mahallesine geldi, çok riskliydi, nasıl olsa mahalleme geldim deyip durdu. Bunu hemen oracıkta serdim. Tekme yumruk yarım dakkada haşat edip kaçtım.

Sonra o çocuk benimle arkadaş olmaya çalıştı. Kabul etmedim. Sen dedim kedilere taş atan kötü bir çocuksun. Fakat ilk en iyi arkadaşım dediğim çocukla güce dayalı bir dostluğumuz olmuştu. Bir sefer bir çocuk çetesi etrafımızı sardı. Yedi sekiz kişi varlar. Biz iki çocuğuz sadece. Ben içimden diyorum bu kadar çocukla başa çıkamayız. Ne derlerse yapsak onların suyuna göre gitsek iyi olacak. Çocukluğumdan bisiklet hastasıyım, bisikletle geziyorduk. İçimden diyorum bisikletler gider alırlar bunlar elimizden.

Fakat arkadaş birden bir kükredi lan ben sizin topunuzun anasını diye bir saldırdı, anında ben de gaza geldim. Bisikleti havaya kaldırıp havada çevirerek üzerlerine bir saldırdım, çil yavrusu gibi dağıldılar. Hemen bisikletlere binip topukladık. Beni gaza getirdiği için ona bir paket malbora almıştım. Hey gidi çocukluk... Şu anda o ilk en iyi arkadaşımın adını değil yüzünü bile hatırlamıyorum. Biraz hatırlar gibiyim hayal meyal.

DemoKratos

Vll ☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Şimdi çocukluğuma dalıp gittim. Biraz daha hatırladım. O bisikleti havada nasıl çevirmiştim? Düşündüm biraz, hatırladım. Şimdiki bisikletimden çok farklı bir bisikletti. Gidonunda öyle vites fren filan kabloları yoktu. Ayak freniyle durdururduk, zaten fren kullanmazdık ki, tam gaz pedal hep. Önümüze kamyon çıksa o durmak zorundaydı, biz değil. Heeey hey... Bazen nasıl postu deldirmeden bu güne geldim diye şaşırıyorum. Bir kere otomobil çarpıyordu. Aniden yola fırladım. Metrelerce lastik fren izi günlerce durdu o yolda. Hep o fren izlerine bakar burada can verebilirdim derdim. Bir kere üç tekerli bir motosiklet çarptı. Üstüme çıktı hayvan. Altından sağ olarak çıktım. Motorcu şikayetçi olmayayım diye para vermişti. Hayır yani dağda belde köpek mi kurt mu tam da belli olmayan hayvanlarla boğuşarak derdim neydi o kadar macera tutkusu ne bileyim. Bir dağ gördüm mü o dağa çıkardım, mıknatıs gibi çekerdi. Bütün arkadaşlar kurt deyince ödleri kopardı. Lan kurt dediğin o da bir köpek noolacak derdim.

Bir sefer bir tane gördüm, işte bu kesin kurt dedim. Bir dişler var, parmak parmak! Hiç bu kadar büyük dişleri olan bir köpek görmemiştim. Fakat aksine bu benle çok da ilgilenmedi. Yan yan bakarak ve dişlerini göstererek geçti gitti. Lan kurtta bir asalet var olum, boşuna köpek dememişler. Boyuna bakmaz posuna bakmaz gelir bulaşır. Lan sana hoşt diyen mi oldu derdin ne, anlamaz. İlla itlik yapacak.

FİLEozof

lll ☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Panteist
Bizim parkın orada sarı mı sarı tüylü mü tüylü bir kedi var. Her gün salam sosisle beslerim, bir de suyunu verdim mi değmeyin keyfine. O uzanır, alırım elime bir çubuk oynaşır dururuz. Oynaştığımız zamanlar çubuk kullanırım. Bugün kullanmadım, onun bedelinin izi hala ellerimde: İki çizik. :D
Olsun, boynunun altını okşarken gözünü kısıp başını yukarı kaldırmasına bedel. 😍

Kedi bu, özgür hayvan. Köpek gibi değil. Canı istedi mi sevdirmez, canını sıkmaya, incitmeye gelemez, tırmalar.

Bir keresinde tüylerine dikenli, küçük, topa benzer bir şey yapışmıştı. Çıkarayım dedim, canını yakmışım. Kısasa kısas; elimi cırmaladı, kanattı.

Fakat bana öylesine alıştı ki dizlerime vurduğumda dizlerime zıplar oldu. Beni uzaktan gördüğünde “eeeaavvv, eaav” diyerek yanıma gelir oldu.

Yazan tarafından düzenlendi:

DemoKratos

Vll ☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Sen ne diyorsun, hiç hakkını koymaz. Bir tanıdığım hep "kediden ibret almak lazım" derdi. En küçük canını acıt, bu benim karnımı doyuruyor demez. Hemen tırnaklar hazır, cart çizer.

Benim şimdiki kedime kolye mi ne bir şey takacak oldum unuttum şimdi. İstemem diye hrrr etti. Ama bak çok cici olacaksın diye takmayı denemeye kalmadan pençeyi yedim. Aman iyi tamam aksi şey deyince bir pençe daha. Durdu durdu baktı baktı hırsı geçmedi birden saldırmaz mı! Çok şımarık her kedi bu kadar saldırmaz. Bu yani kaplan gibi saldırıyor yahu! Sadece bir sefer fazla oldun sen ama diye terlikle kaba yerine vurdum, ona da çok pişman oldum. Bir daha yok. Kan çıkarır isterse, bir ay izi geçmez, yine hiç bir şey yok.

Düşünüyorum da telepatim de var ya kedilerle, bir kedi insanlara asla güvenmiyor. Bunu kesinlikle biliyorum. Asla ve asla güvenmiyorlar. Bu yarın bir karar verir beni dışarı koyar diye düşünüyor. Bundan adım gibi eminim. Bir kedi hiç bir insana asla güvenmez. Haklı da. Bizi ancak ölüm ayırabilir ama işte o buna inanmıyor, blliyorum. Bir kedi kendisinden başka hiç bir şeye güvenmez.

Haklı da yahu! He tamam ölüm ayırana kadar e ne olmuş da! Gene ayrılık kaçınılmaz yani, kedi haklı!

FİLEozof

lll ☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Panteist
Halk arasında nankör diye bilinir fakat buna katılmıyorum. İstediğinizi zorla yaptırmaya kalkıştığınızda kabul etmemesi en doğal hakkı. Sizin iyiliğinize cevap verip vermemesi de onun özgürlük alanı. Karşılık bekleyerek yaptıysan bu iyilik değil ki?

Köpekle bir yemekle dost olabilirsiniz. Ama kedi öyle değil, o iş sizin sandığınız rüşvetvari işlere hiç benzemiyor.

FİLEozof

lll ☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Panteist
Fakat kedilerin ömrünün insana kıyasla çok kısa olması gerçeği
Kaç sene? Uzun süreli kedi bakmadım da. Üniversitede bakmayı düşünüyorum.

Sahi ben çok üzülüyorum. Anayolda kedi görmüştüm, ölü... Arabanın teker izleri, bayağı fren sıkmıştı... Ama nafile... Tahayyül ettikçe üzlüyor, üzüldükçe tahayyül ediyordum... O akşam üzüntümden deneme yapmadım, yapamadım.

FİLEozof

lll ☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Panteist
Benim şimdiki kedime kolye mi ne bir şey takacak oldum unuttum şimdi. İstemem diye hrrr etti. Ama bak çok cici olacaksın diye takmayı denemeye kalmadan pençeyi yedim.
Sanırım aynı hareketi ikinci defa tekrarladığımda daha çok saldırması benimkine has bir özellik değil.
Birinci defa uyarıyorum dercesine elini sallıyor. Değse bile kanatmıyor, sadece çiziyor.
O hareketi tekrarlarsan çok fena vuruyor.
Daha dün başını iki elimin arasına alayım dedim. İlk önce küçük bir davrandı, ikincisinde pençeyi yedim. 😆

Son konular