Sizce uzaylılar var mı

Ahlaksız

lll ☆☆
Yazar
Mesajlar
2,609
Tepki puanı
2,557
Düşünce
Ateist
Bu konuda 'bence var' veya 'bence yok' demek saçma.
Böyle bir şey varsa vardır, bencesi sencesi olmaz; yoksa da yoktur, yine bencesi sencesi olmaz.
Dünya dışında bir canlılık yok. Haliyle mesela ''Bence Dünya dışında canlıların olduğuna inanıyorum'' diyebilirsiniz.
Var olmayan bir şeye inanırsınız zaten. Uzaylılar yok(bu bilimsel bir olgu) ve siz bu yokluğu farklı şekilde yorumlayıp, ortaya bir ihtimal atarak bu ihtimali dillendiriyorsunuz.
Yapılan şey zırvadır.
''Biz var olduysak, başkaları da olabilir'' söylemi, homo sapiensin akıl yürütmesinden başka bir şey değildir. Aklımız bu şekilde çalıştığı için, böyle bir şey ortaya atabiliyoruz ama bu doğru değil.
Ormanda çalılıklardan bir ses gelmesi, oradan aslan çıkacağı anlamına gelmez. Biz bu tarz düşündüğümüz için, ''uzayda bizden başka birileri de olabilir'' diyoruz ama Dünya'daki canlılığın oluşum safhaları ve sonrasında yaşananlar ve bizim ortaya çıkmamız düşünülürse, bunun olamıyacağı anlaşılabilir.

Bu biraz da Evren'de yalnız olmanın vereceği rahatsızlığı giderme adına dillendiriliyor.
 

vostok

Deneyimli
Mesajlar
358
Tepki puanı
406
Düşünce
Ateist
Bildiğim kadarıyla bu Rotschildların günümüzde pek güçleri kalmadı. Dünya'yı yönetecek konumda değiller.

Yok, halihazırda güçlü olduğu ya da olmadığı için değil, kast ettiğim kavramı temsil eden bir örnek olması açısından verdim.

Uzay yok ya da dünya düz diyenlerin, bunları demek dışında arkasını doldurabildikleri bir bütünlük yok. Bir alternatif sunamıyorlar. Sadece var olanı reddetmekten başka. Üretilen bir şey yok. Üretileni reddetmek var sadece. Tipik dogma bir tavır.
 

David Frost

Çaylak
Mesajlar
8
Tepki puanı
3
Düşünce
Sünni
Belki de biyolojik canlılar dışında farklı bir tür de olabilir. Örneğin: bizim bilmediğimiz uzaydaki farklı bir elementlerle oluşmuş, sinyallerle kendini kontrol eden robotlar da olabilir. Robot da olmasına gerek yok, önceden programlanmamış bir mekanizma olacağı için her şey olabilir...
kuranda uzaylilar gecmiyor kuranda gecmeyen hicbirsey gercek olamaz
 

Son konular

Üst