Anket Size 1 milyon dolar verecekler ve kedinizi / köpeğinizi vs....

Evet?

• Tüm seçmenler
    15

Retrospective

lV ☆☆
Geliştirici
Düşünce
Ateist
...satacaksınız. Sonrasında geri satın alamazsınız. Sonsuza kadar gitti.

Ne yapardınız? Satar mısınız, satmaz mısınız? Ankette cevaplayalım.

Fzpğcüwqkrlub

ll ☆☆☆☆
Ayrıldı
Düşünce
Bağımsız
6 sokak kedim var. Satarım belki.
Kullandığım sümüklü selpağı 30000 liraya satabilirim haberiniz olsun..

DemoKratos

Vll ☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Kedimi hiç kimseye vermeyeceğime, ölüm bizi ayırana kadar birlikte yaşayacağımıza söz verdim. Ama konu bu değil. Kimse bir kediye bu kadar para ödemez. Sırf beni denemek için de kimse bu kadar para ödemez. Ben bu kadar paraya değecek, ne yapacağı bu kadar merak edilen bir kişi olamam.

Bir milyon dolar çok iyi para ama... Malum ben ateist olduğum için benim için olabilirlik, olamazlık önemli. Bu olamayacak bir şey olduğu için üzerinde düşünmeyeceğim. Bir milyar dolara gözümün oynamaması çok zor ama reddetmem de olası.

Bir milyon doların çekirdek parası geldiği bir zengin, bakalım insanlar sözüne ne kadar sadık ve dürüst görelim deyip parayı gerçekten teklif ettiğini varsayalım. Kedimi nereye götüreceksin diye sorarım. Orasına karışma kedi benim ne istersem yaparım derse... Yani beni bu ikilemle yüz yüze bırakan nedenselliği inceden inceye araştırır ve düşünürüm. Ne oldu da böyle bir teklifle yüz yüze kaldım? Neden? Bunun nedeni ne?

Vermem ulan! Bir milyon beni ölümsüz mü yapacak! Vermem. Tepem bir atarsa o pislik herifi ittir eder söverim bir de. Tepem atmaya görsün! Ondan sonra da kedim saçma bir şekilde ölür. Allah mı var da kedimi koruyacak! Kalırım el ele baş başa. Böyle saçma salak bir dünya işte...

minerva

☆☆
Deneyimli
Düşünce
Apateist
Kedimi hiç kimseye vermeyeceğime, ölüm bizi ayırana kadar birlikte yaşayacağımıza söz verdim. Ama konu bu değil. Kimse bir kediye bu kadar para ödemez. Sırf beni denemek için de kimse bu kadar para ödemez. Ben bu kadar paraya değecek, ne yapacağı bu kadar merak edilen bir kişi olamam.

Bir milyon dolar çok iyi para ama... Malum ben ateist olduğum için benim için olabilirlik, olamazlık önemli. Bu olamayacak bir şey olduğu için üzerinde düşünmeyeceğim. Bir milyar dolara gözümün oynamaması çok zor ama reddetmem de olası.

Bir milyon doların çekirdek parası geldiği bir zengin, bakalım insanlar sözüne ne kadar sadık ve dürüst görelim deyip parayı gerçekten teklif ettiğini varsayalım. Kedimi nereye götüreceksin diye sorarım. Orasına karışma kedi benim ne istersem yaparım derse... Yani beni bu ikilemle yüz yüze bırakan nedenselliği inceden inceye araştırır ve düşünürüm. Ne oldu da böyle bir teklifle yüz yüze kaldım? Neden? Bunun nedeni ne?

Vermem ulan! Bir milyon beni ölümsüz mü yapacak! Vermem. Tepem bir atarsa o pislik herifi ittir eder söverim bir de. Tepem atmaya görsün! Ondan sonra da kedim saçma bir şekilde ölür. Allah mı var da kedimi koruyacak! Kalırım el ele baş başa. Böyle saçma salak bir dünya işte...
Ya abi boşver bunları sen parana bak çek git. Ne yapıyorlarsa yapsınlar alla alla.

Tepem bir atarsa o pislik herifi ittir eder söverim bir de.
Abi sende kalp var dikkat.

unacceptable

lll ☆☆☆
Yazar
Düşünce
Panteist
Gelip rüyamda bile alamaz minnak köpüşümü. Henüz köpeğim yok ama adı bile hazır oğluşumun. O yüzden Bıdık hanımefendi üzerinden konuşayım. Kendisi maviş bir muhabbet kuşu olmakla beraber 6 yaşında.

Neyse gelip Bıdık'ı almaya kalkarsa parayı verip ellerini kesebilirim herhalde. Benim kuşumu benden kimse alamaz. Bazı şeylerin karşılığı olmaz. İsterse önüme yığınla tekne yığsın ya da istediğim şeyleri yapacağını söylesin alamaz onu benden. Bıdık yaşamı boyunca aramızda kalacak.

Aynı şekilde ben eve gidince aramıza yeni katılacak olan oğluşumu da kimse alamaz. O da bir muhabbet kuşu olacak. Bakalım nasıl bir tipitip seçeceğim bu sefer 😁😁

Ayrıca ben o kadar uğraşacağım onunla, konuşturmaya çalışacağım gelecek benden alacak he. Yok öyle yağma.

Kanatsız Kuş

☆☆☆☆☆
Süresiz Yasaklı
Düşünce
Agnostik
Bir kuşum var. Kabul ederdim ama neden? Bu parayla farklı hayvanları beslerdim, ev yapardım, yardım ederdim, elimden geleni yapardım. Yatırım yapıp daha fazla parayla bazı hayvanlar için özel bir yer bile yapabilirim. Kalanla da insan gibi yaşardım. Benim için büyük bir bedel.

Yazan tarafından düzenlendi:

unacceptable

lll ☆☆☆
Yazar
Düşünce
Panteist
Bir kuşum var. Kabul ederdim ama neden? Bu parayla farklı hayvanları beslerdim, ev yapardım, yardım ederdim, elimden geleni yapardım. Yatırım yapıp daha fazla parayla bazı hayvanlar için özel bir yer bile yapabilirim. Kalanla da insan gibi yaşardım. Benim için büyük bir bedel.
Evet ama o parayı kendin de kazanıp yapabilirsin. Olmadı mı barınaklara yardımda bulunabilirsin.

Hangi tür kuşun var ve adı ne?

unacceptable

lll ☆☆☆
Yazar
Düşünce
Panteist

Pisiciğin adı ne?

NisaGökçe

Ayrıldı
Düşünce
Agnostik
Kedim ve köpeğim yok, o yüzden 1.şıkkı işaretledim. Ama sonuçta kedi, köpek ya da başka bir hayvan alınca onun senin ailenden biri gibi olduğunu düşünüyorum. O yüzden diyelim ki kedi, köpek ya da başka bir hayvan bakmaya başladım (ki sanmıyorum çünkü 1 hayvan dışında bütün hayvanlardan korkuyorum bu hayvanlara böcekler de dahil bu arada) bende galiba korkumu yener ve ailem gibi görmeye başlardım.

TENTEN

ll ☆☆
Ayrıldı
Düşünce
Apateist
pet shoplarda daha ucuza satıldığı için bir milyon dolar veren çıkmaz.
veren olursa anında satarım. :)

Son konular