Anket SMS onaylı üyelik

Sitemizde SMS onaylı üyelik olmalı mı?

• Tüm seçmenler
    33

Mete Turan

antidogmatik.com
Kurucu
Düşünce
Agnostik
Birden fazla hesap açmayı önlemenin çok etkili bir yolu var. SMS onaylı üyelik. Eksisi mi artısı mı fazla olur bilmiyorum. Görüşlerinizi belirtirseniz seviniriz.

kavak

Vl ☆
Denetmen
Düşünce
Ateist
Bence güzel bir fikir ve şirketlerde de bu yöntem var zaten. Ha evet, anonimlik biraz yolda kalacak. Veyahut bir kişi yeni üyeleri sürekli takip edecek. Da, bu da az zahmetli değil.

Masterpiece

☆☆☆☆
Deneyimli
Düşünce
Ateist
Güzel fakat anonimlik olmaz. Bazı forumlar çoklu hesabı çok etkili bir şekilde tespit edebiliyorlar. Nasıl olduğunu bilmiyorum fakat kandırmak zor.

Mete Turan

antidogmatik.com
Kurucu
Düşünce
Agnostik
Güzel fakat anonimlik olmaz. Bazı forumlar çoklu hesabı çok etkili bir şekilde tespit edebiliyorlar. Nasıl olduğunu bilmiyorum fakat kandırmak zor.
Birden fazla hesap açanları biz de büyük oranda tesbit edebiliyoruz. Bazılarını hemen, bazıları da zaman içinde. Tesbit ettikten sonra ne yapıyoruz? Yasaklıyoruz. SMS'nin avantajı ise yasaklamaya gerek kalmıyor. Çünkü birden fazla hesap açma işi baya kısıtlanmış oluyor.

PUSAT

Deneyimli
Düşünce
Sünni
Foruma referansla kaydolma dahi getirseniz troll hesapların sadece girebilme süreleri uzar. Bence şuan ki hâli iyi.

Mete Turan

antidogmatik.com
Kurucu
Düşünce
Agnostik
Konforu düşürür.
Mahremiyeti azaltır.
Kayıt olmak isteyen gene kayıt olur.

Olmaz, hayır.
İnsanlar anonim olmak istiyor. Bu şekilde üye olurlarsa çekinip vazgeçebilirler.
Ki gelmeye çalışan başka numaralardan gelir, yine gelir.
Bence güzel bir fikir ve şirketlerde de bu yöntem var zaten. Ha evet, anonimlik biraz yolda kalacak. Veyahut bir kişi yeni üyeleri sürekli takip edecek. Da, bu da az zahmetli değil.
Evet. Üyelerde anonim olamama endişesi olacaktır doğal olarak.

facho

Ayrıldı
Düşünce
Sünni
Foruma önüne gelen hemen kayıt olamaz mantıklı aslında ama insanlar korkabilir bence numaram güvende mi diye.

siradan1mumin

Ayrıldı
Düşünce
Tarihselci
Bir insan neden sürekli trol hesaplarla uğraşır ki. Anlamak mümkün değil. Hiç mi işi gücü yok bunların. Yıl olmuş 2021, hala bu tarz şeylerle uğraşıyoruz. Onurlu bir insanın böyle saçma sapan işlere girişmemesi lazım. SMS onaylı sistem çözüm ama, eksisi, artısından çok. Onun için gelmemesi daha iyi.

TENTEN

ll ☆☆
Ayrıldı
Düşünce
Apateist
Facebook nüfus cüzdanı fotokopisi istemeye başlayınca facebooktan ayrılmıştım.🙂
Ayrıca mail adresi gibi sms alınıp gönderilebilen siteler var.

Cellius

ll ☆
Yazar
Düşünce
Ateist
Ben forum kalitesini arttıracağını düşünüyorum.

FİLEozof

lll ☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Panteist
Birden fazla hesap açmayı önlemenin çok etkili bir yolu var. SMS onaylı üyelik. Eksisi mi artısı mı fazla olur bilmiyorum. Görüşlerinizi belirtirseniz seviniriz.
Telefon numarasını vermeyeceksek sıkıntı yok. Şimdilik böyle iyi ama.

unacceptable

lll ☆☆☆
Yazar
Düşünce
Panteist
Eksisinin fazla olması ve anonimliğe zarar gelmesi yönünden olmamalı diyorum bende. İP ile tespit edilemiyor mu acaba bu hesaplar? İP engellemesi çözüm olur bence. Sonuçta defalarca farklı bilgisayar kullanamaz bu kişi.

Zaten genelde az kişiyiz ve gelecek olan kişileri de kaçırır.

Ahu akanyıldız

Deneyimli
Düşünce
Agnostik
Geçen sene bu konuyu açtığım için resmen linç edilmiştim ama tekrar söylemek istiyorum numara sadece siteye kayıt olurken onay sms'i için kullanılabilir yani diğer kullanıcılar numaramızı göremez anonim olmaya devam edebiliriz.
Fakat küçük bir açık var internet üzerinden fake numara almak birkaç dakikalık iş.

Ahu akanyıldız

Deneyimli
Düşünce
Agnostik
Eksisinin fazla olması ve anonimliğe zarar gelmesi yönünden olmamalı diyorum bende. İP ile tespit edilemiyor mu acaba bu hesaplar? İP engellemesi çözüm olur bence. Sonuçta defalarca farklı bilgisayar kullanamaz bu kişi.

Zaten genelde az kişiyiz ve gelecek olan kişileri de kaçırır.
Farklı bilgisayar kullanmaya gerek yok zaten IP adresi değiştirmenin birsürü yolu var.

Son konular