Sorularlaislamiyet sitesinin saçmalığı

Hardcore

Süresiz Yasaklı
Düşünce
Kur'ancı
Hz.Yusuf bu dönemde (m.ö. 1500) yaşamıştır. Mısır dilindeki ismi Yuzarsif'tir. Hz. Yusuf 3. Amenhotep zamanında saraya köle olarak gelmiş, 4. Amenhotep zamanında Kralın başdanışmanı ve Mısır Azizi olmuştur. 4. Amenhotep Hz. Yusuf'a tabi olup bir tek Allah'a iman etmiş ve Akhenaton ismini almıştır. Akhenaton bir tek Allah'a iman eden demektir. Nefertiti de Allah'a iman edenler arasındadır.

https://sorularlaislamiyet.com/hz-yusuf-zamanindaki-firavun-kimdir?amp

Böyle bir konuya baktım fakat bunlar uçmuş olmalılar ya da araştırmadan yazmışlar. Akhenaton tek tanrıya inanan tek firavun ve verdiği bazı bilgiler doğru. Bu arada Akhenaton kendine tanrının oğlu diye bahsediyor. Ee o zaman bu kişinin müslüman olmadığı ve İslam'dan bir haber olduğu çıkıyor. Sünnet de mısırdan alıntı. Bu bilgi de
Sen kadında meselenin yaratıcısın,
erkekte tohum;
Oğluna annesinin rahminde hayat veriyorsun.
Ağlamaması için onu yatıştırıyorsun
Ah hemşire rahimde

Acaba Atenizm'e mi inansak ? 😀😀
Not: Bunu bilgileri siteden bir arkadaştan aşırdım.

Moderatör tarafından düzenlendi:

DemoKratos

Vl ☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Akhenaton'un yaşamış olduğunu tarih doğrular, Yusuf hakkında ise tarihsel bir kanıt yoktur. Peygamber diye bir şey yoktur, hiç olmamıştır.

DemoKratos

Vl ☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Peygamber masallarının tümü din adamları sınıfı tarafından uydurulup empoze edilmiştir. Bir tekinin bile aslı astarı yoktur. Bu din adamları bütün tarih boyunca yeni din uydurma işlerini tamamen tekellerinde tutmuşlardır. Öyle bir şizofrenin çıkıp ben peygamberim demesine en küçük hoşgörü göstermemiş, bunları ağır işkencelerle öldürmüşlerdir.

Din adamları dışında hiç kimse yeni bir din ortaya atamamıştır. Ta ki bilim dini alaşağı edene kadar. Bilimin zaferi ile dinden özgürlük çağı başlamıştır. Bu da başlayalı insanlık tarihine kıyaslandığında çok yenidir. Henüz dinden özgürlük savaşının başındayız. Arkamızda karanlık ve vahşi bir dinler tarihi var. Henüz güneş doğmadı. Sadece şafak söktü.

AteistPeygamber

Deneyimli
Düşünce
Ateist
Sen müslümansın ben müslümanım herkes müslüman. Aslında isa da müslümandı :D Yusuf zaten müslümandı. Yakup da benim gönderdiğim, İshak da benim, hepsi benim en birinci Allah bizimki.

Ahahah islamın en komik olduğu nokta bu zaten.

vld_ackrmn

☆☆☆☆
Deneyimli
Düşünce
Agnostik
Hz.Yusuf bu dönemde (m.ö. 1500) yaşamıştır. Mısır dilindeki ismi Yuzarsif'tir. Hz. Yusuf 3. Amenhotep zamanında saraya köle olarak gelmiş, 4. Amenhotep zamanında Kralın başdanışmanı ve Mısır Azizi olmuştur. 4. Amenhotep Hz. Yusuf'a tabi olup bir tek Allah'a iman etmiş ve Akhenaton ismini almıştır. Akhenaton bir tek Allah'a iman eden demektir. Nefertiti de Allah'a iman edenler arasındadır.

Böyle bir konuya baktım fakat bunlar uçmuş olmalılar ya da araştırmadan yazmışlar. Akhenaton tek tanrıya inanan tek firavun ve verdiği bazı bilgiler doğru. Bu arada Akhenaton kendine tanrının oğlu diye bahsediyor. Ee o zaman bu kişinin müslüman olmadığı ve İslam'dan bir haber olduğu çıkıyor. Sünnet de mısırdan alıntı. Bu bilgi de
Sen kadında meselenin yaratıcısın,
erkekte tohum;
Oğluna annesinin rahminde hayat veriyorsun.
Ağlamaması için onu yatıştırıyorsun
Ah hemşire rahimde

Acaba Atenizm'e mi inansak ? 😀😀
Not: Bunu bilgileri siteden bir arkadaştan aşırdım.
Ekleme yapayım:

Son konular