Sünni mezhebi ve hadisçilerin cinsellik içeren sapık hadisleri.

Hannibal

☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Agnostik
Hadisi açıklamıştı o yayında. Kesit mi izlediniz bilmiyorum hakikati görünce yine kafanızda ki zehirleri saçıyorsunuz.
Adam çıkmış belli şeylerle karıştırıp için demiş. Hadiste neylerle karıştıracağımız yazıyor mu peki?

Hannibal

☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Agnostik
Onuda açıklamıştı. inşaAllah vesile olur.
Neyi açıkladı kardeşim neyi? Hadiste yazıyor mu bunu soruyorum. Bana ne İbni Sina'nın yaptığından ya da başkasının yaptığından? Hadiste başka şeylerle karıştırın yazıyor mu? Yazıyorsa hangi oranlarla karıştıracağımız yazıyor mu? Bunların cevabını ver.

Asker

Ayrıldı
Düşünce
Sünni
Adam çıkmış belli şeylerle karıştırıp için demiş. Hadiste neylerle karıştıracağımız yazıyor mu peki?
“Medine havası beni hasta etti. Hz. Peygamber (a.s.m), ‘Git birkaç deve ve keçi-koyun sütünden (Hadisin ravilerinden Hammad: ‘sanırım; ve bir de idrarlarından) iç’ diye tavsiyede bulundu.” (bk. Ebu Davud, Taharet, 125)

Hannibal

☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Agnostik
“Medine havası beni hasta etti. Hz. Peygamber (a.s.m), ‘Git birkaç deve ve keçi-koyun sütünden (Hadisin ravilerinden Hammad: ‘sanırım; ve bir de idrarlarından) iç’ diye tavsiyede bulundu.” (bk. Ebu Davud, Taharet, 125)

Oranlar? Nasıl karışacak bu sidikle süt? Yarıya yarıya mı, 1/3 mü, nasıl?

Asker

Ayrıldı
Düşünce
Sünni
Oranlar? Nasıl karışacak bu sidikle süt? Yarıya yarıya mı, 1/3 mü, nasıl?
Kullanılan bir yönetim idi şifaya vesile Allah'ın izniyle. Bunu kullananlar biliyor veya bilenlerden duyanlar onu da araştırmak gerek. Hadis sahih, sütte geçmekte, oran yok diye inkar saçma oluyor. Her zamanın hastalığı farklı olabiliyor. Araştırmak gerek yani buradan fitneye kaymak yanlış olur.

Hannibal

☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Agnostik
Kullanılan bir yönetim idi şifaya vesile Allah'ın izniyle. Bunu kullananlar biliyor veya bilenlerden duyanlar onu da araştırmak gerek. Hadis sahih, sütte geçmekte, oran yok diye inkar saçma oluyor. Her zamanın hastalığı farklı olabiliyor. Araştırmak gerek yani buradan fitneye kaymak yanlış olur.
Al sana acıklı bir hikaye yazayım. Bakalım bu hadisin eksikliği nelere sebep olurumuş.

Anadolunun köyünde yaşayan yaşlı Ahmet amcanın bir hastalığı vardır. Ahmet amcanın bu hastalığı ne olduysa geçmiyor. Ahmet amca dinine çok bağlı biri. Köyün imamı Ahmet amcaya bu hadisi söylüyor. Ahmet amca deve sidiğini nereden bulacak Anadolu'da? O da içiyor koyun sütü, keçi sütü. Ama yok hastalık bir türlü geçmiyor. Ahmet amca keramet devenin sidiğinde diyip çıkıyor yola. Yolda bir deve buluyor ve bekliyor devenin işemesini. Deve işiyor. Ahmet amca dayıyor bardağı devenin malafata. Bir bardak dolusu sidik. Ahmet amca hadisden hatırladığı kadarıyla yanında bir de süt olması lazım. Ama sütü ne kadar çok içtiyse de fayda sağlamadığı için bir kaç damla süt katıyor bir bardak sidiğin içine. Hadis'e göre yanlış yaptığı bir şey yok. Sonra Ahmet amca dikmesin mi kafaya bu sidiği. Al başına belayı. Bu hadisi Ahmet amcaya söyleyen imam 2 hafta sonra Ahmet amcanın cenaze namazını kıldırıyor. Ahmet amcanın ölüm sebebi deve sidiğinnden dolayı kaptığı hastalık. Hadi bakalım burada suçlu kim? Peygamber mi, Buhari mi, İmam mı, Ahmet amca mı?

Asker

Ayrıldı
Düşünce
Sünni
Al sana acıklı bir hikaye yazayım. Bakalım bu hadisin eksikliği nelere sebep olurumuş.

Anadolunun köyünde yaşayan yaşlı Ahmet amcanın bir hastalığı vardır. Ahmet amcanın bu hastalığı ne olduysa geçmiyor. Ahmet amca dinine çok bağlı biri. Köyün imamı Ahmet amcaya bu hadisi söylüyor. Ahmet amca deve sidiğini nereden bulacak Anadolu'da? O da içiyor koyun sütü, keçi sütü. Ama yok hastalık bir türlü geçmiyor. Ahmet amca keramet devenin sidiğinde diyip çıkıyor yola. Yolda bir deve buluyor ve bekliyor devenin işemesini. Deve işiyor. Ahmet amca dayıyor bardağı devenin malafata. Bir bardak dolusu sidik. Ahmet amca hadisden hatırladığı kadarıyla yanında bir de süt olması lazım. Ama sütü ne kadar çok içtiyse de fayda sağlamadığı için bir kaç damla süt katıyor bir bardak sidiğin içine. Hadis'e göre yanlış yaptığı bir şey yok. Sonra Ahmet amca dikmesin mi kafaya bu sidiği. Al başına belayı. Bu hadisi Ahmet amcaya söyleyen imam 2 hafta sonra Ahmet amcanın cenaze namazını kıldırıyor. Ahmet amcanın ölüm sebebi deve sidiğinnden dolayı kaptığı hastalık. Hadi bakalım burada suçlu kim? Peygamber mi, Buhari mi, İmam mı, Ahmet amca mı?
1. Bu şifa, o zaman ve belli develerin sidiği ile ilgilidir, Peygamberimize vahiy ile bildirilmiştir, bu şartlarda şifası muhakkaktır, ancak başka zamanlar ve başka develer için geçerli değildir. (bk. Buhârî Şerhi Aynî, Lübnan, 2001, 3/230 vd.; Hidaye, 1/102)
2. Peygamberimizin o zaman, tavsiye ettiği kişilerin hastalıklarının tedavisi için başka bir çare bulunmadığından, “yalnızca belli hastalıklar için” bunu tavsiye etmiştir; yani tavsiye zarurete dayalıdır. Zaruret bulununca pis ve haram olan şeylerin yeme, içme, sürünme vb. şekkinde kullanılması caiz olur.
3. Bugün, Müslüman uzman doktorlar tavsiye etmeden ve başka bir ilaç da var ise deve sidiğini içmek, caiz olmaz.

Hadiste tavsiye edilen deve idrarı ile deve sütünden oluşan bir karışımdır. Art niyetli çevrelerin iddia ettiği gibi sadece idrar tavsiye edilmemiştir. Ayrıca herkese değil belli bir hastalığı olanlara tavsiye edilmiştir.

Yazan tarafından düzenlendi:

Hannibal

☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Agnostik
İmam ve düşünmeyen amca. İmam biri bunu bilir Allah'ın izniyle. Boş sallamışsın yine. Zehir saçıyorsun hakikat görünce.
Seninle tartışılmayacağını anladım. Yukarıda mis gibi hikaye yazdım. Gerçek dışı olan hiçbir şey yok ama suç okuma yazma bilmeyen Ahmet amca ve Peygamberin dediğine güvenen İmamda. Bir düşün şu yazdıklarını.

Asker

Ayrıldı
Düşünce
Sünni
Seninle tartışılmayacağını anladım. Yukarıda mis gibi hikaye yazdım. Gerçek dışı olan hiçbir şey yok ama suç okuma yazma bilmeyen Ahmet amca ve Peygamberin dediğine güvenen İmamda. Bir düşün şu yazdıklarını.
İmam bunu bilmiyorsa hadisin hatasından değil.

Retrospective

lll ☆☆☆
Geliştirici
Düşünce
Ateist
İşinize gelmeyen hadisleri "sahih değil" damgası vurarak yok edemezsiniz Müslolar.

Ağlamaya devam edin.

Gerçekler acıdır!

Acıtacak!

Ahlaksız

lll ☆
Yazar
Düşünce
Ateist
Bu, şu, o hadisleri sevmedim; ben artık hadisleri kabul etmiyorum filan. Tamam da, inandığın dinini sana anlatan şey hadisler. Yani hadisleri reddetmek demek, dini reddetmek demektir.
Kuran bir fıkıh/kelam/siyer/akaid kitabı değil ki, ''sadece Kuran bana yeter'' diyebilesiniz.
Kuran adı üstünde okuma kitabıdır. Neydi ilk ayet/söz? OKU.!
Namaz da filan okuyup geçeceksiniz işte.
Kuran'da islam dinine dair en ufak bir şey yok.
İslam dini KOMPLE hadislerden ibarettir.

Çok mu abarttım?
Tek bir şey söylerim, yeter. Kuran alenen arapları aşağılar, arapları cehennemlik ilan eder,,vb
Tevbe suresini okuyabilirsiniz.
Muhammed ve sahabe arap değil mi?!

Kuran'da İslam dini yoktur, aramayın.

siradan1mumin

Deneyimli
Düşünce
Tarihselci
Bize örnek oluyor alo anlamak mı istemiyorsun anlamadım ki bilader. Kaç kere yazdık kaç kere Hz.Peygamberin hayatından başka kimi örnek alacağız anlamıyor musunuz? Kaç kere açıkladık be insaf be insaf.
Hocam Hz. Muhammed'den önce ki insanlar, peygamber olmadan cinsel ilişkiyi bilmiyor muydu sanki. Bu ne saçma bir bahane Allah aşkına. Aklınızı peynir ekmekle mi doldurdunuz. Adamlar peygamberi mi dikizliyor.

Asker

Ayrıldı
Düşünce
Sünni
Hocam Hz. Muhammed'den önce ki insanlar, peygamber olmadan cinsel ilişkiyi bilmiyor muydu sanki. Bu ne saçma bir bahane Allah aşkına. Aklınızı peynir ekmekle mi doldurdunuz. Adamlar peygamberi mi dikizliyor.
Hadislerden bahsediyorum genel olarak, sahih olanlardan. Cinsel ilişki içinde haram helal ve adap bakımından uygun olanları vardır Hz.Peygamber bizim örnek almamız gereken tek kişidir. Peygamberi dikizliyor mu dedim?

Yazan tarafından düzenlendi:

Asker

Ayrıldı
Düşünce
Sünni
Hadislerden bahsediyorum genel olarak sahih olanlardan. Cinsel ilişki içinde haram helal ve adap bakımından uygun olanları vardır Hz.Peygamber bizim örnek almamız gereken tek kişidir. Peygamberi dikizliyor mu dedim?

Son konular

Son mesajlar