Sünni mezhebi ve hadisçilerin cinsellik içeren sapık hadisleri.

Knightwalker

☆☆☆☆☆
Deneyimli
Düşünce
Tarihselci
İyice gitti kafan tarihselci yorum denilen şey bozuyo heralde sizi. Ki ayriyetten sahih hadisler kimisi Hz.Muhammed'in eşlerinden rivayet edilmiştir. Kimse şuan senin yaptığın gibi hadisleri şehvani duygularla okumuyor/söylemiyor/dillendirmiyor.
:) kıvırma bak buhari istedin yazdım. Tekrar yazıyorum.

Bu sahih hadisler ne anlatmak istiyor sence?

4- ''Peygamber cenabet banyosundayken önce eliyle özel yerini temizleyip sonra elini duvara sürterdi.'' (https://sunnah.com/bukhari:260)

5- ''Peygamber sihir etkisindeydi ve eşleriyle cinsel ilişkiye girdiğini zannederdi ama aslında girmezdi...'' (https://sunnah.com/bukhari/76/79)

Knightwalker

☆☆☆☆☆
Deneyimli
Düşünce
Tarihselci
4- ''Peygamber cenabet banyosundayken önce eliyle özel yerini temizleyip sonra elini duvara sürterdi.'' (https://sunnah.com/bukhari:260)

5- ''Peygamber sihir etkisindeydi ve eşleriyle cinsel ilişkiye girdiğini zannederdi ama aslında girmezdi...'' (https://sunnah.com/bukhari/76/79)

Bu hadislerin Hz.Muhammed'in eşleri tarafından söylendiği açıkca @bilgelikyolunda tarafından bildirilmiştir. Bu rezalet karşısında yorum yapacak kelime yok maalesef.
İlk link Hz Meymune validemiz, ikinci link Hz Aişe validemiz.

Knightwalker

☆☆☆☆☆
Deneyimli
Düşünce
Tarihselci
:) kıvırma bak buhari istedin yazdım. Tekrar yazıyorum.

Bu sahih hadisler ne anlatmak istiyor sence?

@Kybele Bu sahih hadislere inanıyor musun? Hz. Muhammed'in eşleri söylemiş.

Kybele

Çaylak
Düşünce
Sünni
@Kybele Bu sahih hadislere inanıyor musun? Hz. Muhammed'in eşleri söylemiş.
Bukhari kim tanımam. Bu hadislere de inanmıyorum. Siz çok baskıcı bir ailede zorla din eğitimi mi aldınız? Beni annem babam serbest bıraktı kendi isteğimle inanıp namaz kılıyorum. Allah herkese kendi özgür iradesiyle kendini geliştirip iman etmeyi nasip etsin.

Mütevazi ol

Çaylak
Düşünce
Sünni
AŞAĞIDAKİ TÜM HADİSLER SÜNNİ ESKİ İLAHİYATÇI , İMAM HATİP MEZUNU ARDEV VAKFI KURUCUSU ALİ RIZA DEMİRCAN TARAFINDAN DERLENMİŞTİR

Alıntı: Allah'ınResûlü Hz. Muhammed (sav) de sözlü ve fiilî sünnetiyle mü'minleri cinsel ilişkiöncesinde sevişmeye teşvik buyurmuştur.
Hadis: Sizdenhiçbiriniz eşiyle hayvanlar gibi (sevişmeksizin) birleşmesin."2 Sevişmeksizin ilişkibeceriksizlikdir
Kaynak:2 Feyzül-Kadîr 5/90.

Hadis: Üç türuygulama, kişinin âcizliğindendir.
(Bunlardanbiri de)Kişinin fısıldaşmaksızın, sarmaş-dolaş olup eğlenmeksizin eşi ile cinsîmünâsebette bulunması; eşi orgazm olmadan (boşalmadan) boşalıp işini bitirmesidir."3
Kaynak:3 Levâmiül-Ukûl 4/627.

Hadis:- Ben eşime bunuyaparım. Sonra da yıkanırız.6
Kaynak6 Müslim K. Hayz, B. Neshil-Mâi Minel-Mai.

Hadis: b- Oruçlu kişinineşini öpüp öpemeyeceği husûsundaki kendisine intikal ettirilen tartışmayabizzat Allah'ın Resûlü'nün davranışıyla açıklık getirmek için Hz. Âişe annemizAllah'ın Resûlü'nün oruçlu iken kendisini öptüğünü duyurmuştur.7
Kaynak:7 Ebû Davûd K. Sıyam B. 33 (Hn. 2369). Müsned6/123.

Hadis:"Allah'ınResûlü, eşiyle sevişir ve öperdi."5
Kaynak:5 Zâdül-Meâd 3/147.

Hadis:Hz. Meymûne(r.anha) annemiz de vâki sual üzerine, Allah'ın Resûlü'nün âdet halindekieşleriyle ancak karınla dizler arasının örtülmesinden sonra bedensel temasıiçerir şekilde kucaklaştığını açıklamıştır.9
Kaynak:9 Bak. Ebû Davûd K. Tahâreti B. 107 (Hn. 267).

Hadis:Ümmü Seleme (r.anha)annemiz, cevabî nitelikli açıklamalarında Allah'ın Resûlü'nün ilişki sırasındakendisi ve ailesi üzerine örtü aldığını ve eşine "sâkin ol" buyurduğunu beyanetmiştir.8
Kaynak:8 Feyzül-Kadîr 5/90.İhya 2/63.

Hadis"(Eşleriolan)Bizlerden biri ay hali olduğu zaman, üzerine avret mahallini örten genişce biraltlık alır, sonra da elleri ve göğsü ile Allah'ın Resûlü'nesokulup-yapışırdı."12
Kaynak:12 Müsned 6/123.

Hadis.:Allah'ın Resûlü bir dinî hükmüaçıklarken şöyle buyurur: "Kişi dört araya (eller ve bacaklar) oturup daçalıştığında (boşalmasa da) yıkanması gerekir."15
Kaynak:15 İ. Mâce K. Tahâreti B. 111 (Hn. 610). S. Buharî Muhtasarı Tecridi... 1. Baskı 1/215.

Hadis:Salât ve selâm üzerine olsun-Boşama yetkisinin kocaya ait olduğunu açıklamak için de Allah'ın Resûlü şöylebuyurmuştur: "Boşama hakkı bacağı tutanındır.17
Kaynak:17 İ. Mâce K. Talâk B. 31 (Hn. 2081).

Hadis:Erken boşalan ve bu sebeple eşinetatmin olacağı süreyi kazandıramayan kişinin boşalmayı geciktirecek tedâviuygulaması, sünnetin rûhuna uygun bir davranış olur."
Kaynak:Bak. Feyzül-Kadir 1/325.
@Knightwalker sen müslümanmısın?

Knightwalker

☆☆☆☆☆
Deneyimli
Düşünce
Tarihselci
Bukhari kim tanımam.
Buhariyi tanımayan biri sünni olmaz.
Bu hadislere de inanmıyorum.
Hadislere inanmayan sünni mi olur?
Siz çok baskıcı bir ailede zorla din eğitimi mi aldınız?
Herhangi bir dini eğitim almadım.
Beni annem babam serbest bıraktı kendi isteğimle inanıp namaz kılıyorum. Allah herkese kendi özgür iradesiyle kendini geliştirip iman etmeyi nasip etsin.
Hocam neden o zaman sünni oldun? Kur'ancı olsana. Neden sünniyim yazdın?

Yazan tarafından düzenlendi:

Mütevazi ol

Çaylak
Düşünce
Sünni
Bukhari kim tanımam. Bu hadislere de inanmıyorum. Siz çok baskıcı bir ailede zorla din eğiti
Imam Buhari büyük hadis alimidir. Hadisler sahih hadis ve zayıf hadis olmak üzere birkaç kısma ayrılır. Eğer hadis sahihse bir müslümanın bu hadisi yalanlaması çok yanlıştır. Eğer hadisin anlaşılması zor ise alimlerin ne söylediğine bakılır. Zira ehli sünnet alimleri birçok şeyi akla ve mantığa uygun bir şekilde açıklamıştır.

Cimera

☆☆☆☆
Deneyimli
Düşünce
Agnostik
Bukhari kim tanımam. Bu hadislere de inanmıyorum. Siz çok baskıcı bir ailede zorla din eğitimi mi aldınız? Beni annem babam serbest bıraktı kendi isteğimle inanıp namaz kılıyorum. Allah herkese kendi özgür iradesiyle kendini geliştirip iman etmeyi nasip etsin.
@barney.stinson Asıl buna bak sen epik cevap. :D

Knightwalker

☆☆☆☆☆
Deneyimli
Düşünce
Tarihselci
Imam Buhari büyük hadis alimidir. Hadisler sahih hadis ve zayıf hadis olmak üzere birkaç kısma ayrılır. Eğer hadis sahihse bir müslümanın bu hadisi yalanlaması çok yanlıştır. Eğer hadisin anlaşılması zor ise alimlerin ne söylediğine bakılır. Zira ehli sünnet alimleri birçok şeyi akla ve mantığa uygun bir şekilde açıklamıştır.
Arkadaş nasıl sünni oluyor sizce?

Cimera

☆☆☆☆
Deneyimli
Düşünce
Agnostik
Yıllardır hadis üzerinde emek veren, tonla eseri olan adam demin piç edildi. Rip to Buhari...
Feryadım yaşarken ölenler için.
- Buhari
Birisi müslümansa kendsini küfre düşürecek söz ve davranışlardan uzak durmak zorundadır. Insanları islamdan uzaklaştıracak propogandaları bir müslüman yapamaz. Verdiğin hadis örneklerini iyi bir şekilde araştırmak lazım.
Adam sizin gibi davranmak zorunda değil? Neden bu kadar zorunuza gitti?

Knightwalker

☆☆☆☆☆
Deneyimli
Düşünce
Tarihselci
Birisi müslümansa kendsini küfre düşürecek söz ve davranışlardan uzak durmak zorundadır.
Küfür nedir. Kaynak ver.
Insanları islamdan uzaklaştıracak
Hangi İslam?
propogandaları bir müslüman yapamaz.
Bak senin propaganda diye algıladığın şeyi nasıl yapıyorum iyi bak şimdi.

Sen bunlara bir cevap yaz hele. :)
Verdiğin hadis örneklerini iyi bir şekilde araştırmak lazım.
Senin yaşın kadar benim araştırmam var merak etme.

Son konular