Sünniler tüm hadisleri neden kabul etmek zorundadır?

DemoKratos

Vll ☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Hadis ayrımı filan yapmaya gerek yok. İslam komple bir yalanlar şatosudur. Yalan olmayan hiç bir yanı yoktur. Her şeyi baştan aşağı yalandır.

Başta Allah bir kere olanaksız olduğu için kesin yalan elde var bir. Allah diye bir şey yok, olamaz da. Muhammed de yok, o da uydurma. Kuran zaten Hristiyan apokriflerden düzme. Hadisleri ise kim uydurdu hiç belli değil.

İslam deyince en başından en sona yalan düzmeceler olduğunun bilincine varmadan ne tarih, ne fikir, hiç bir konuda bilinçli değilsiniz demektir. Bilinçli olmanın ilk şartı İslam'ın tamamen baştan sona yalan olduğu bilincidir.

Düşünce
Ateist
Bizim ülkemizdeki islam anlayışında çok farklı bakış açıları var. Hepsi de sahtekârlik ve yalan üzerine inşa.

Meselâ, Ehli-Sünnet diye bir kesim var. Bunlar Y.Nuri Öztürk ve Caner Taşlaman(bilim şarlatanı) tarzında modern müslümanları ve tarihselcileri pek sevmezler. Modernistler, "o ayette onu demek istemiyor" veya "tomurcuk memeli hurilerden kuantum fiziği çıkarma" tarzında yaklaşımda bulunurlar. Ancak Ehli Sünnet, hadisleri kabul eder ve zaten Sünni bir yaklaşım içerisindedirler. Dolayısıyla Sünniler, hadisleri genel olarak reddetmeseler de bazı ahlak sapması durumlarda (orn:Aişe'nin yasını yükseltmede); modernistlerden faydalanabilirler.

Sonuçta, islamın her ayağında sahtekârlik, yalan ve takiyye mevcuttur. Bu dinin kendisinden ve türevlerinden kurtulmadığımız sürece burnumuz boktan çıkmayacaktır.

Moderatör tarafından düzenlendi:

İmam Gazali

Çaylak
Düşünce
Bağımsız
Hadis ayrımı filan yapmaya gerek yok. İslam komple bir yalanlar şatosudur. Yalan olmayan hiç bir yanı yoktur. Her şeyi baştan aşağı yalandır.

Başta Allah bir kere olanaksız olduğu için kesin yalan elde var bir. Allah diye bir şey yok, olamaz da. Muhammed de yok, o da uydurma. Kuran zaten Hristiyan apokriflerden düzme. Hadisleri ise kim uydurdu hiç belli değil.

İslam deyince en başından en sona yalan düzmeceler olduğunun bilincine varmadan ne tarih, ne fikir, hiç bir konuda bilinçli değilsiniz demektir. Bilinçli olmanın ilk şartı İslam'ın tamamen baştan sona yalan olduğu bilincidir.
Kanıt?

Evren

☆☆☆
Deneyimli
Düşünce
Kur'ancı
Evet görüyorum bazen de bazı hadisleri kabul etmiyorlar, uydurma diyorlar. Böyle bir şey neden saçmadır? Neye göre sahih deriz?
Hadis usulü denilen şeyle biliniyor.
Bugünkü bazı arkadaşlar hadisleri yazan kişiler 200 yıl sonra yaşadı demek ki hadisler hükümsüzdür diyor.
Bu cahilce bir sözdür.
Bu adamlar pazardan hadis toplamış değil.
Ateist sitelerden zayıf hadis paylaşanların propagandasıyla uğraşmak yerine altay cem meriç izlemeni tavsiye ederim.

Hypatia.

Çaylak
Düşünce
Kur'ancı
Evet görüyorum bazen de bazı hadisleri kabul etmiyorlar, uydurma diyorlar. Böyle bir şey neden saçmadır? Neye göre sahih deriz?
Ben kendime sünni diyorum ama tarihselciler de sünniler de bunu doğru bulmaz herhalde.
Kendimi açıklayayım. Apaçık kurana ters düşen hadisleri gelip kabul etmemi kimse bekleyemez (ki bununla genelde recm ve cezalandırma gibi olaylarda karşılaşırız). Kim hangi hadis kitabına yazarsa yazsın kurana ters düşerse kabul etmem yani.
Öte yandan hadislere ihtiyaç duyulduğunu düşünüyorum. Özellikle ibadetlerin nasıl yapılacağı konusunda.

DemoKratos

Vll ☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist

Kanıt, Kuran'daki (hadisleri zaten söz konusu etmeye tenezzül bile etmiyorum) bilgi düzeyinin taş devrini aşamaması, o düzeyin bile gerisinde olması.

Bunun apaçık, devasa taş gibi kanıtı Britanya'daki Stonehenge taş anıtıdır. Bu muhteşem anıt taş devrinin sonunda inşa edilmiştir ve insanı hayran bırakan dev bir güneş takvimidir. Bunun merkezinde güneş doğarken durdun mu yılın kaçıncı günündesin anlardın. Bunu insanlar taş devrinin sonunda inşa etti.

Senin geriler ise daha hâla ay takvimi kullanıyorlar. Bu rezaletin ötesi, skandal bir kepazelik. İslam ortaya çıkmadan Araplar üç yılda bir yılı onüç aya çıkararak açığı kapatıyorlardı. İslam çıktı, bunu da kafirlik saydı ve yasakladı. Araplar tamamen cehalet karanlığına gömüldü.

Bunların milattan önce dünyada ne gelişmeler olduğundan haberleri tamamen sıfır. Hiç haberleri yok. Milattan önce ilk yüzyılda Erastotenes dünyanın çapını doğru olarak ölçtü! Arapların hiç ama hiç haberleri yok!

Yunanlılar dünyanın ilk mekanik analog hesap makinesini icat ettiler! Bu makine hâlen müzede saklanıyor. Seninkilerin zerre haberi olmamış bundan. Herifler Kabe diye bir şey yapmış akılları sıra, kenarlarının hiç bir tanesi diğerini tutmuyor! Tutmuyor dediğim üç santim beş santim olsa neyse! Metreyle fark var metreyle, yamuk yumuk ucube bir yapı!

İşte bu geri cahillerin yazdığı bile değil, kitap bile denemez, çiziktirdikleri kopya düzmecede bir tek bir tane bilimsel gerçek yoktur. Kanıt bu.

Yazan tarafından düzenlendi:

Evren

☆☆☆
Deneyimli
Düşünce
Kur'ancı
@DemoKratos Hocam bu dogmatikliğin bu radikalliğin gereği nedir?
Tanrı varsa bu tavrın karşılığı ne olmalıdır?

Kuran o dönemde hakim olan dünya merkezli evren modelini, güneş merkezli evren modelini, güneş ve ayın aynı yörüngede olduğu evren modelini reddeder.

O zamanın insanlarının yanlış inançlarını reddeder.
Rad 2, İbrahim 33, Zümer 5 bunlara örnektir.

Evren

☆☆☆
Deneyimli
Düşünce
Kur'ancı
Öte yandan hadislere ihtiyaç duyulduğunu düşünüyorum. Özellikle ibadetlerin nasıl yapılacağı konusunda.
Doğru.
İnsanlar günde 5 vakit namaz kılıyor.
Günde 5 defa bir işi yapsak bunu unutmayız.
Namazda bozulma gerçekleşse bile tek bir bölgede gerçekleşir diğer bölgelerde bu ibadet varlığını korur.

Sema.

Deneyimli
Düşünce
Bağımsız
Doğru.
İnsanlar günde 5 vakit namaz kılıyor.
Günde 5 defa bir işi yapsak bunu unutmayız.
Namazda bozulma gerçekleşse bile tek bir bölgede gerçekleşir diğer bölgelerde bu ibadet varlığını korur.
Kur'an'da 5 vakit namaz var mıdır?

DemoKratos

Vll ☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Kuran o dönemde hakim olan dünya merkezli evren modelini, güneş merkezli evren modelini, güneş ve ayın aynı yörüngede olduğu evren modelini reddeder.

Bu yalanları uydurabilmek için aklını kaçırmış olman gerekiyor. Başka bu kadar uydurma yalan söylenemez.

Düşünce
Ateist
Hadis usulü denilen şeyle biliniyor.
Bugünkü bazı arkadaşlar hadisleri yazan kişiler 200 yıl sonra yaşadı demek ki hadisler hükümsüzdür diyor.
Bu cahilce bir sözdür.
Bu adamlar pazardan hadis toplamış değil.
Ateist sitelerden zayıf hadis paylaşanların propagandasıyla uğraşmak yerine altay cem meriç izlemeni tavsiye ederim.

Şimdi, 1400 yıl sonra Altay Cem Meriç isminde bir şahıs çıkıyor ve "islamı yanlış anlamışsınız,ben doğruyu gösteriyorum" mu diyor??? Bu tiplerin sonu gelmez... Senin gibi kekler de her seferinde papağan gibi kek yemeye devam eder.

İslam özünde şeriattır ve kurana,hadislere göre şu anda islamı en iyi kıvırtmadan uygulamaya çalışan vehhabiler-selefiler ve işidcilerdir. Yoksa, bu tipleri biz biliyoruz,alışığız. Bunlar islam-updater olarak sürekli gelir; kıvırtma dansözlük cilalama süsleme edalarıyla, ancak embesilleri keklerler.
Cem Meriçi,Caner Taslamanı,Edip Yükseli.,vs.vs... bitmez bu şaklabanlar !

Zaten, her müslüman keklenmiş kektir. Mesela, Alparslan Kuytul, Aişe'nin 9 yaşında gerdeğe girdiğini öyle bir anlatıyor ki; bunun o günün şartlarında gayet normal olduğunu falan... Takipçileri de "ellah razı olsun Hocam,beni çöööök göööözell eydinlettiniz,öhüm öhöm" diyorlar. E anlatacak tabiiki, embesil çok.

Biz, sadece kek olmayın,keklenmeyin;Ömrünüz boyunca keklenmiş kek gibi, embesil gibi yaşayıp ölüp gitmeyin diyoruz.Özünde söylemimiz bu. Dinlerin prangasından ve tanrı denen insanın özgürlüğüne tamamen düşman olan zırva fikirden kurtulmanızı istiyoruz.

Son konular