Suudi Arabistan’da “Kadın İnsan mıdır?” Semineri Yapıldı

Orhan Yolcu

☆☆☆
Yönetici
Mesajlar
361
Beğeniler
309
Düşünce
Agnostik
#1
Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da geçtiğimiz hafta (23.02.2016) düzenlendiği bildirilen "Kadın insan mıdır?" konulu seminer, büyük tepki topladı.

suudi-arabistan-kadin-insanmidir-semineri-yapti.jpg

Suudi Arabistan’da neden “Kadın hakları” konusunda bir gelişme yaşanmadığı sorusu, geçtiğimiz hafta ülkede gerçekleştirilen bir seminerle yanıt buldu. Ülkede kadını bir insan olarak bile kabul etmeyen ve bu konuda şüphesi olan çevreler, geçtiğimiz hafta başkent Riyad’da “Kadın insan mıdır” konulu bir seminer düzenledi.

2014 yerel seçimlerinde Hatay’ın Defne ilçesinde belediye başkan adayı olan, ‘Suriye Notları’ kitabının yazarı Sevra Baklacı’nın Twitter hesabında paylaştığı bir afişle gündeme taşınan olay, başta kadınlar olmak üzere birçok kişi ve çevrenin tepkisini topladı.

Baklacı’nın aktardığına göre, 23 Şubat tarihinde Mekke saatiyle 09:00’da yapılan seminerde, “Kadın İnsan mıdır” konusu tartışıldı. Fahd El Ahmedi isimli bir kişinin verdiği seminerin, “Yaratıcılık Eğitimi ve Danışmanlık Akademisi” tarafından organize edildiği belirtiliyor. Afişte, “#Riyadetkinlikleri” etiketi de dikkat çekiyor.

Kaynak: Sözcü
 

Mete Turan

☆☆☆☆☆
Yönetici
Mesajlar
1,491
Beğeniler
858
Düşünce
Agnostik
#3
Arabistan = petrol + hac gelirleri
petrol bittiği an Arabistan %70 fakirleşecektir. Bakalım ne yapacaklar o zaman. Ürettikleri bi çöp bile yok.
 

Coolumsu

Üye
Mesajlar
129
Beğeniler
26
Düşünce
Muvahhid
#5
Bu haber asparagas diye biliyorum. Twitter'a dayanarak haber yapma kalitesizliğini demiyorum bile.. Yine de böyle bir şey onlardan beklenir. Çok kötü bir anlayış ile yönetilen bir devlet.. Kadına hiç değer vermiyorlar.