1. 1 dakikada üye olup sitede yazmaya başlayabilirsiniz
    anında üyelik için TIKLA

Suudi Arabistan’da “Kadın İnsan mıdır?” Semineri Yapıldı

'Yobaz Haber' forumunda Orhan Yolcu tarafından 8 Aralık 2016 tarihinde açılan konu

1. Orhan Yolcu

Orhan Yolcu Yönetim Kurulu Başkanı

Alınan Beğeniler:
    243
    Düşünce:
    Agnostik

Özel Mesaj
    Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da geçtiğimiz hafta (23.02.2016) düzenlendiği bildirilen "Kadın insan mıdır?" konulu seminer, büyük tepki topladı.

suudi-arabistan-kadin-insan-midir-seminer-670.jpg

Suudi Arabistan’da neden “Kadın hakları” konusunda bir gelişme yaşanmadığı sorusu, geçtiğimiz hafta ülkede gerçekleştirilen bir seminerle yanıt buldu. Ülkede kadını bir insan olarak bile kabul etmeyen ve bu konuda şüphesi olan çevreler, geçtiğimiz hafta başkent Riyad’da “Kadın insan mıdır” konulu bir seminer düzenledi.

2014 yerel seçimlerinde Hatay’ın Defne ilçesinde belediye başkan adayı olan, ‘Suriye Notları’ kitabının yazarı Sevra Baklacı’nın Twitter hesabında paylaştığı bir afişle gündeme taşınan olay, başta kadınlar olmak üzere birçok kişi ve çevrenin tepkisini topladı.

Baklacı’nın aktardığına göre, 23 Şubat tarihinde Mekke saatiyle 09:00’da yapılan seminerde, “Kadın İnsan mıdır” konusu tartışıldı. Fahd El Ahmedi isimli bir kişinin verdiği seminerin, “Yaratıcılık Eğitimi ve Danışmanlık Akademisi” tarafından organize edildiği belirtiliyor. Afişte, “#Riyadetkinlikleri” etiketi de dikkat çekiyor.

Kaynak: Sözcü

Sedat Ben, yavuz ve Mete Turan bunu beğendi.
  2. yavuz

yavuz Disiplin Kurulu Üyesi

Alınan Beğeniler:
    433
    Düşünce:
    Ateist

Özel Mesaj
    Petrolleri bir gün tükenecek o zaman görürüz onları

Mete Turan bunu beğendi.
  3. Mete Turan

Mete Turan Divan Kurulu Başkanı

Alınan Beğeniler:
    762
    Düşünce:
    Agnostik

Özel Mesaj
    Arabistan = petrol + hac gelirleri
    petrol bittiği an Arabistan %70 fakirleşecektir. Bakalım ne yapacaklar o zaman. Ürettikleri bi çöp bile yok.

yavuz bunu beğendi.
  4. Kemal

Kemal Disiplin Kurulu Başkanı

Alınan Beğeniler:
    155
    Düşünce:
    Ateist

Özel Mesaj
    Bu Araplar dünyada pislik çıkarmaktan başka ne boka yarıyor acaba?

Sedat Ben ve Mete Turan bunu beğendi.
  5. Coolumsu

Coolumsu Üye

Alınan Beğeniler:
    20
    Düşünce:
    Sadece Kuran

Özel Mesaj
    Bu haber asparagas diye biliyorum. Twitter'a dayanarak haber yapma kalitesizliğini demiyorum bile.. Yine de böyle bir şey onlardan beklenir. Çok kötü bir anlayış ile yönetilen bir devlet.. Kadına hiç değer vermiyorlar.

Bu Sayfayı Paylaş