Suudi Arabistan’da “Kadın İnsan mıdır?” Semineri Yapıldı

Orhan Yolcu

☆☆☆☆
Yazar
Mesajlar
538
Tepki puanı
430
Düşünce
Agnostik
Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da geçtiğimiz hafta (23.02.2016) düzenlendiği bildirilen "Kadın insan mıdır?" konulu seminer, büyük tepki topladı.

suudi-arabistan-kadin-insanmidir-semineri-yapti.jpg

Suudi Arabistan’da neden “Kadın hakları” konusunda bir gelişme yaşanmadığı sorusu, geçtiğimiz hafta ülkede gerçekleştirilen bir seminerle yanıt buldu. Ülkede kadını bir insan olarak bile kabul etmeyen ve bu konuda şüphesi olan çevreler, geçtiğimiz hafta başkent Riyad’da “Kadın insan mıdır” konulu bir seminer düzenledi.

2014 yerel seçimlerinde Hatay’ın Defne ilçesinde belediye başkan adayı olan, ‘Suriye Notları’ kitabının yazarı Sevra Baklacı’nın Twitter hesabında paylaştığı bir afişle gündeme taşınan olay, başta kadınlar olmak üzere birçok kişi ve çevrenin tepkisini topladı.

Baklacı’nın aktardığına göre, 23 Şubat tarihinde Mekke saatiyle 09:00’da yapılan seminerde, “Kadın İnsan mıdır” konusu tartışıldı. Fahd El Ahmedi isimli bir kişinin verdiği seminerin, “Yaratıcılık Eğitimi ve Danışmanlık Akademisi” tarafından organize edildiği belirtiliyor. Afişte, “#Riyadetkinlikleri” etiketi de dikkat çekiyor.

Kaynak: Sözcü
 

Mete Turan

lV ☆☆
Kurucu
Mesajlar
2,202
Tepki puanı
1,738
Düşünce
Agnostik
Arabistan = petrol + hac gelirleri
petrol bittiği an Arabistan %70 fakirleşecektir. Bakalım ne yapacaklar o zaman. Ürettikleri bi çöp bile yok.
 

Coolumsu

Yazar
Mesajlar
148
Tepki puanı
34
Düşünce
Muvahhid
Bu haber asparagas diye biliyorum. Twitter'a dayanarak haber yapma kalitesizliğini demiyorum bile.. Yine de böyle bir şey onlardan beklenir. Çok kötü bir anlayış ile yönetilen bir devlet.. Kadına hiç değer vermiyorlar.
 

DemoKratos

Vll ☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Mesajlar
6,109
Çözümler
1
Tepki puanı
3,460
Düşünce
Ateist
Seminerin adının bu olduğu herhalde doğru değildir. Adı "İslam'da Kadın" filandır mutlaka ama...

Konuşmaların kadın yarım insandır tam bir insan sayılamaz ekseninde gitmesi kaçınılmaz, konuşanlar Suudi Arap muslim olunca... Çünkü Kuran'da yazan neyse onu söyleyeceklerdir. Ama bunlar daha dürüst. Ne yazıyorsa o! Bizimkiler gibi eeee efenim öyle demek değil o diye geveleyip o aslında şöyle demek diye zırvalamazlar.
 

Son konular

Son mesajlar

Üst