Tahran'da yolcu uçağının düşürülmesi sonrası protestolarlar başladı

Entropyy22

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Tahran'da yolcu uçağının düşürülmesi sonrası protestolar başladı.

İran'ın başkenti Tahran'da, İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif'in 176 kişinin yaşamını yitirdiği yolcu uçağını İran'ın 'hata' sonucu düşürdüğünü açıklaması sonrası protesto gösterileri başladı.

Gösterilerde Hamaney ve Ruhani karşıtı sloganlar atılırken; ABD hava saldırısı sonucu öldürülen İran Devrim Muhafızlarının Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani'nin de posterinin yırtıldığı ifade edildi.

kavak

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Müslümanların her biri bir türlü...
İran da numunelik vesselam.
Son haberlere göre İran Ukrayna´dan resmen özür diledi.

Düşünebiliyor musunuz, geçenlerde bir cenaze merasiminde 50-60 civarında insan pisi pisine öldü.
İran, bol bol bağırdı çağırdı, attı tuttu...sonra tısssss.
Ama ne oldu?
170 + 50 = 220 civarında insanı pisi pisine öldürdü.
Ancak İran mollası hălă çok güçlü, bu nedenle bu prostestolardan da birşey çıkmaz.

Yazarı tarafından düzenlendi:

Entropyy22

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Toplanan kalabalık "Devrim Muhafızları utan, ülkeyi rahat bırak", "Diktatöre ölüm", "Yalancılar istifa", "Silahlı kuvvetler genel komutanı (Hameney) istifa", "Bana fitneci deme, fitnecinin kendisi sensin" sloganları attı.

Mete Turan

☆☆☆☆☆
Divan Kurulu Başkanı
Düşünce
Agnostik
İran'ın bu dinci ve baskıcı rejimi uzun süre gitmez bence. Bir gün bi yerden patlak verecek.

Burcuva

☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
İran Suudi Arabistan'dan beter bir utanç ülkesidir. Bu ülkede zina suçlamasıyla insanlar taşlanarak öldürülür. Fakat adamları yarı beline kadar, kadınları boynuna kadar toprağa gömerler ve taşlama sırasında topraktan çıkmayı başaran cezadan kurtulur!!!

Dünyada böyle kepaze rezil bir şey daha biliyorsanız söyleyin de ben de öğreneyim. Bu rezalet ülkenin değil toprağına ayak basmak, hava sahasından geçmem. Bu iki ülke rezillikte başa güreşiyor. Üstelik de birbirlerine düşmanlar! İslamın ne kadar saçma sapan iler tutar yanı olmayan bir döküntü olduğunun apaçık kanıtları bu ikisi.

Hypatia

☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Tam bir rezillik üstelik yolcu uçağı tahran'dan kalkış yapmış nasıl oluyorda füze sanılıyor anlamadım! Benim bildiğim havacılık hukukuna aykırı bir durum! İranı destekleyenlerin kafası yok... amerikan düşmanlığı yapacağız diye kafayı yediler ayrıca amerika iyi bir halt değil orası ayrı ama iranı desteklemek ne ? Harbiden kafaları pırıl pırıl.. iran halkının kendisi molla rejiminden bıkmış bunlar iranı destekliyor. Neyse molla rejimine karsi
iran'da bu tür protestolar oldu ama elde bir sonuç yok.. çünkü molla rejimi güçlü iran'da protestoları bastırıyor.

kavak

☆☆☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
Tam bir rezillik üstelik yolcu uçağı tahran'dan kalkış yapmış nasıl oluyorda füze sanılıyor anlamadım! Benim bildiğim havacılık hukukuna aykırı bir durum! İranı destekleyenlerin kafası yok... amerikan düşmanlığı yapacağız diye kafayı yediler ayrıca amerika iyi bir halt değil orası ayrı ama iranı desteklemek ne ? Harbiden kafaları pırıl pırıl.. iran halkının kendisi molla rejiminden bıkmış bunlar iranı destekliyor. Neyse molla rejimine karsi
iran'da bu tür protestolar oldu ama elde bir sonuç yok.. çünkü molla rejimi güçlü iran'da protestoları bastırıyor.
İran resmen gözüne yüzüne o kadar bulaştırdı ki, kendi halkını bile isyan ettirme noktasına getirdi.
Papuç kadar dilleri var, ama iş icraate gelince kocaman bir sıfır.

Hypatia

☆☆
Üye
Düşünce
Ateist
İran resmen gözüne yüzüne o kadar bulaştırdı ki, kendi halkını bile isyan ettirme noktasına getirdi.
Papuç kadar dilleri var, ama iş icraate gelince kocaman bir sıfır.
Tipik ortadoğu ülkesi! Başka ne beklenecek? Tipik ortadoğu ülkesi.. türkiye cumhuriyeti 'de aynı yoldan gidiyor.. bu iktidar gitmezse olacağımız iran...