Taksim'deki adım adım takipi bu sözlerle savundu: Düşecek gibiydi, yanında yürüdüm

Volta

Yazar
Düşünce
Ateist

Taksim İstiklal Caddesi'nde genç kadını adım adım takip ederek taciz ettiği iddiasıyla polisler tarafından suçüstü yakalanıp serbest bırakılan ancak ertesi gün hakkında şikayet olması üzerine tutuklanan S.T. hakim karşısına çıktı. S.T. "Düşecek gibiydi, yanında yürüdüm" diyerek tahliyesini talep etti. Mahkeme, sanığın tutukluluk halinin devamına karar verdi.​

5

İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki ilk duruşmaya, "Basit cinsel saldırı" ve "cinsel taciz" suçlarından 13 yıla kadar hapsi istenen tutuklu sanık S.T. cezaevinden Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı. Müşteki Ö.K. ise duruşmaya katılmadı.
Duruşmada savunmasını yapan S.T. "Olay günü Beyoğlu'na gidiyordum. Müştekiyi gördüm gözleri kötüydü ve düşecek gibi oldu. Kulağında kulaklığı vardı duymaz diye yanına oturdum. Müştekiyi karşı herhangi bir temasım olmadı" dedi. Herhangi bir kötü niyeti olmadığını da söyleyen S.T. sadece Ö.K.'nin yanında yürüdüğünü belirtti.
Ö.K.'yi ilk olarak Yenikapı metrosunda gördüğünü anlatan S.T. "Yanına oturdum. Taksim metro durağında birlikte indik. Müşteki düşecek gibi oldu, ben de yanında yürüdüm. En son oturduğu yerde kulaklığını çıkardığında iyi olup olmadığını sordum. Herhangi fiziksel bir temasım olmadı. Suçsuzum, tahliyemi ve beraatimi talep ediyorum" diye konuştu.
Mahkeme, Ö.K'nin bir dahaki celse dinlenmesine karar verdi. Sanık S.T'nin tutukluluk halinin devamına karar veren mahkeme, duruşmayı erteledi.

Moderatör tarafından düzenlendi:

Volta

Yazar
Düşünce
Ateist
"Cinsel saldırı"

Siz siz olun Hıncal Ağbey'inize inanıp hiç bir "kuyruk sallıyan dişinin" peşine takılmayın... 😂

Adam öldüren Kadir Şeker kadar hapis yatabilirsiniz. Şekil a!

Hatta karını döv defalarca ölümle tehtid et. Ertesi gün serbestsin. 50 kere şikayet edilsen bile sorun yok...
Ben bunları uydurmuyorum. Basın haberleri tv haberleri kadın demeçleri bu yani...

DemoKratos

Vlll ☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Her alanda olduğu gibi kadına karşı işlenen cinsiyetçi suçlarda da pozitif ayrımcılık şart oldu. Bir yasa çıkarılıp kadına karşı işlenen suçlarda hiç bir indirime gidilmesine yol bırakılmayacak. Tek çare bu. Kadınların adamlara karşı işledikleri suçlarda ise maksimum indirim sağlanacak diyeceğim ama ileri gitmeyeyim. O kadarı olmaz! 🙂

Fakat kadına karşı işlenen suçlarda tüm ceza indirimlerini yasaklayan bir yasanın derhal çıkarılması şart. Tabii buna çocuğa ve hayvanlara karşı işlenen suçlar da eklenmeli. Esasen yasalarda hayvana karşı işlenen suç kavramı bile yok! Kabahat kapsamında değerlendiriliyor. Önce hayvanlara karşı yapılan haksızlıkların suç kapsamına alınması gerekiyor.

Yani yasalar bakımından ülke çok geri. Şeriat tortularından temizlenmiş değil tam olarak.

DemoKratos

Vlll ☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Fransa hayvan haklarında öncülük yaptı. Hayvanlara karşı işlenen suçları tanımladı ve cezalar koydu.

Hayvanlara karşı işlenen suçları düzenleyen yasaların en birinci hedefi sokağa ev hayvanlarını atanlar olmalı. Çünkü sorun tamamen ve kesinlikle buradan başlıyor. Bu vicdansız pisliklerin bu suçu önlenirse sorun önlenir. Sokağa belediyelerin başa çıkamayacağı ölçüde hayvan bırakılıyor. Bir heves alınıp sonra sokağa atılıyor. Bunu yapanın anasından emdiği sütü burnundan getirmeden olmaz. Fransa "hassas hayvanlar" tanımı getirdi. Bu tanıma başta kedi ve köpek giriyor. Akvaryum balığı girmiyor örneğin. Papağan giriyor. Hassas hayvanlara karşı işlenen suçları düzenledi. Hassas hayvan ticaretini yasakladı.

Fakat koyun, inek ve domuzlar hassas hayvan değiller mi, bunların ticareti ve öldürmek nasıl yasal? sorununa çare bulunamıyor. Buna nasıl çare bulunacağı zor bir sorun.

İnsanlar ikiye ayrılıyor: İyi insanlar ve kötü insanlar. Bu iki sınıf arasındaki mücadele her gün yeni bir boyut kazanıyor. Fakat sürekli kötüler kazanıyor. İyiler asla iktidara gelemiyor örneğin. Hep kötüler başa geçiyor. Ancak hiç ben kötüyüm diyen yok! Herkes iyi olduğunu iddia ediyor. Fakat biz biliyoruz ki bir iyi insanlar var bir de kötü insanlar. Kim iyi kim kötü onu bilmek zor olabilir ama kanıtlamak çok zor. Suç işlemeden kanıtlanamıyor. Suç işlemesini bekleyince de zaten suçu işlemiş, iş işten geçmiş oluyor.

Sürekli kötülerin kazanmasını nasıl önleyeceğimizi henüz keşfedemedik! Kötülerin iyi olduklarını iddia etmeleri şeklinde sahte bir sözde çözüm üretilebiliyor ancak.

bilgelikyolunda

ll ☆☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Sünni
yasalar bakımından ülke çok geri. Şeriat tortularından temizlenmiş değil tam olarak.
Bakalım şeriatta işler nasıl yürüyor? Arzu edenler detaylı bilgi için linklere tıklayabilir
sürekli kötüler kazanıyor. İyiler asla iktidara gelemiyor
İddianız doğruysa Mustafa Kemal size göre kötü biri.

Mustafa Kemal size göre iyi biriyse demek ki iddianız yanlış.

jeezmortie

☆☆
Yazar
Düşünce
Satanist
Bakalım şeriatta işler nasıl yürüyor? Arzu edenler detaylı bilgi için linklere tıklayabilir

İddianız doğruysa Mustafa Kemal size göre kötü biri.

Mustafa Kemal size göre iyi biriyse demek ki iddianız yanlış.
Şeriat insan doğasına uygun bir yönetim şekli değil. İnsan doğasına uygun olsa onunla yönetilen ülkelerin çok iyi olması gerekiyor. Ama sorunca neden iyi değil diye onlar gerçek İslamı bilmiyor diye cevap alıyorsunuz. Teoride iyi olan bir şey pratik hayatta kötü ise kusura bakma o teori zırvadır.

Yazan tarafından düzenlendi:

bilgelikyolunda

ll ☆☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Sünni
Şeriat insan doğasına uygun bir yönetim şekli değil.
Linkleri okudunuz mu?

Okumadıysanız lütfen okuyunuz; çünkü bu iddianızın yanlışlığı ayet ve sahih hadislerle tek tek ortaya konuluyor.

Linkte yazanlarda bir yanlış varsa neresi neden yanlış ilgili linklerde gösteriniz.

Linkte yazanlar doğruysa demek ki iddianız yanlış.
İnsan doğasına uygun olsa onunla yönetilen ülkelerin çok iyi olması gerekiyor.
Bu konuda haklısınız.

Zaten tarih boyunca şeriatın uygulandığı ölçüde ilgili ülkeler gelişip ilerlerken şeriattan uzaklaştıkları ölçüde zayıflayıp geri kalmışlardır.

Şu anda bile Müslüman olsun veya olmasın İslamilik endeksleri yüksek ülkelerin aynı oranda refah seviyesinin yüksek, İslamilik endeksleri düşük ülkelerin aynı oranda refah seviyesinin düşük olduğu her yıl yapılan bilimsel çalışmalarla ortaya konuluyor.
Ama sorunca neden iyi değil diye onlar gerçek İslamı bilmiyor diye cevap alıyorsunuz.
Sorun İslamı bilip bilmemeleri değil, uygulayıp uygulamadıkları
Teoride iyi olan bir şey pratik hayatta kötü ise kusura bakma o teori zırvadır.
Her yıl yapılan bilimsel çalışmalarla kendileri Müslüman olsun olmasın İslamın teorisini pratik hayata uygulayanların iyi sonuçlar aldığı ortaya konuluyor.

kavak

Vlll ☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Şu anda bile Müslüman olsun veya olmasın İslamilik endeksleri yüksek ülkelerin aynı oranda refah seviyesinin yüksek, İslamilik endeksleri düşük ülkelerin aynı oranda refah seviyesinin düşük olduğu her yıl yapılan bilimsel çalışmalarla ortaya konuluyor.
Sorun İslamı bilip bilmemeleri değil, uygulayıp uygulamadıkları
Her yıl yapılan bilimsel çalışmalarla kendileri Müslüman olsun olmasın İslamın teorisini pratik hayata uygulayanların iyi sonuçlar aldığı ortaya konuluyor.
Bunları sen ve senin gibiler uyduruyor, çünkü o kadar yüzsüzsünüz ki.
Aç kedinin çigere bakması gibi bakıyorsunuz.

Yazan tarafından düzenlendi:

Son konular

Son mesajlar