Talih, Kader, Nasip, Kısmet

ATLAS

Üye
Mesajlar
82
Tepki puanı
125
Düşünce
Ateist
Konu Sahibi
Talih, Kader, Nasip, Kısmet, diye bir şey yoktur. Sadece sizin tercihleriniz vardır. Siz yapacağınız tercihler ile kendi kaderinizi, talihinizi, nasibinizi, kısmetinizi kendiniz yaratırsınız.

Her şey sizin seçiminize bağlıdır. Her zaman, her olayda, her şeyde en az iki seçeneğiniz olur. Bu iki seçenekten birini seçersiniz ve geleceğinizi ona göre siz kendiniz yönlendirir, şekillendirirsiniz. Bu olayda herhangi bir dış güç, metafizik olay veya kural yoktur. Tamamen sizin tercih ve seçeneklerinizden oluşur.

Örnek olarak bu yazıya cevap verebilirsiniz de, vermeyebilirsiniz de, önünüzde iki seçenek vardır, siz mutlaka ve mutlaka birini seçeceksiniz.

Veya biri size merhaba dedi, cevap vermek veya vermemek, yine iki tercih vardır, bunun birini siz seçer, kaderinizi siz yaratırsınız. Veya siz birine merhaba diyebilirsiniz veya demeyebilirsiniz. Her iki durumda da kaderinizi siz yaratıyorsunuz. Cevap vermezseniz, şu anki durumunuzu değiştirmeyerek aynı şekilde yaşamayı tercih ediyorsunuz, cevap verirseniz şu anki durumunuzu değiştirerek hayatın bir başka tarzını siz seçiyorsunuz.

Her şey sizin elinizde, sizin düşüncelerinizde, sizin beyninizde bitiyor. Tercihinizi yapın, hayatınıza yön verin, bu kadar basit.
 
Moderatör tarafından düzenlendi:

İskender

Üye
Mesajlar
59
Tepki puanı
34
Düşünce
Agnostik
İslam hem kaderden kısmetden bahseder hem de insana ancak çalıştığı vardır der. İşte bi çelişki daha.
 
Üst