Tanrı kaybeden taraf oldu

Orhan Yolcu

☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Agnostik
Tanrı, insan ile mücadelesinde kaybeden taraf oldu.

Müslümanların iddiası; "tanrı insanları imtihan ediyor".

Oysa insanlar Allah'ı milyon yıldır imtihan ediyor hala imtihanı geçemedi geri zekalı.

Vahşi hayvanlar ve doğa ile savaştık yoktu. Mağaralarda soğuk kaya diplerinde yaşadık yoktu. Konuşmadan, okuyup yazmadan yüzbinler sene yaşadık yoktu. Savaşlarda kırıldık yoktu. Aç kaldık, sıtmadan, veremden kırıldık yoktu. Depremlerde, sel felaketlerinde, fırtınalarda, çetin kışlarda, buzulların içerisinde çoğumuz kaybolduk yoktu.

Ne zamanki hayat sınavını kazandık, sülüklerle ortaya çıktı pis Tanrı. Onların elinde mazluma karşı kullanılan bir sopa olarak varlığını sürdürüyor.

Yaptığımız sınavı kazanamadın Tanrı kaybettin. İnsanların zihinlerinden kaybolacaksın.

Yakup Deniz

DemoKratos

Vll ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
İnsan türünün hayatta kalmak için verdiği savaş inanılmaz zorluklarla dolu. Öyle çetin bir savaştı ki bu, tek bir insan türü bu savaştan sağ çıkabildi. Diğer bütün insan türleri yok oldu. Tanrı hiç bir zaman yoktu.

Diğer canlı türleri için de durum farklı değil. O kadar çok tür yok oldu ki, bugün yaşayan türler evrimleşmiş türlerin çok çok çok azı. Nesli tükenen türlerin haddi hesabı yok, sayısını tahmin bile edemeyiz.

Yuşa

Yazar
Düşünce
Agnostik

DemoKratos

Vll ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
E olabilirse hakaret de edilebilir. Üstelik yazı alıntı. :)

DemoKratos

Vll ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Tanrının olamazlığı bazen ironik şekilde sanki varmış gibi konuşarak anlatılabilir.

Orhan Yolcu

☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Agnostik
Yazı Yakup Denizden alıntı. Ayrıca ateist deist agnostik fark etmez.

DemoKratos

Vll ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Agnostisizmi tanrı ola da bilir şeklinde anlamak yanılgıdır. Agnostisizm tanrı hakkında bilgi edinemeyiz demektir. Bilmiyoruz değil, bilemeyiz, ilerde bilme şansı da yok, bu bir bilinemez demek, iyi anlamak lazım.

Bilemeyeceğimiz bir konuda da bir şey yapmamız gerekmez demektir. Yani tanrıyı yok sayabiliriz, bunda bir sakınca yok demektir. Tanrıyı dikkate almak gerekmez demektir. Bu yüzden ateizm ile aynı kapıya çıkar.

Deizm ile de aynı kapıya çıkar. Deizme göre tanrı var ama insanlara karışmıyor. Yani varlığı bir şey yapmayı gerektirmiyor. Olması olmamasına göre bir fark yaratmıyor. O halde yokmuş gibi yapmakta bir sakınca yok. Var ama varlığı bir şey yapmayı gerektirmiyorsa bu da ateizm ile aynı kapıya çıkar.

Yani agnostisizm ve deizm tanrı sorununu bir yana bırakıp onun gereğine, yani dine karşı çıkmayı yeterli görmüşlerdir. Ay benden yana olduktan sonra yıldızın taaa... anlamında. Din sorunundan kurtulunca tanrının taaa... anlamında.

Ateizmin tek farkı dini yok etmekle yetinmemesi, köktenci davranıp tanrıyı da halletmesidir. Kökten temizlikten başka bir şey değil ateizm. Ele almışken izi tozu kalmasın komple temizlik.

DemoKratos

Vll ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Yakup Deniz çok radikal. Lafını hiç esirgemiyor. Turan Dursun'un reenkarnasyonu gibi.

Bu da gösteriyor ki öldürmekle ateistler yok edilemez. Daha da çoğalır ve dinden daha fazla nefret ederler. Bir ölür bin diriliriz.

Ben şahsen Uğur Mumcu öldürülünce ateist olduğumu ilk kez açıkladım. Artık bardağı taşıran son damlaydı ve nefreti açıkça hissettim. Nefret kontrolden çıktı bu suikastle. Daha önce açıklamıyordum. Tabii ergeniz ve tepkiliyiz. İyi hatırlıyorum, bir arkadaşıma ilk kez açıldım ve ben İslamdan nefret ediyorum, tiksiniyorum dedim. Arkadaşım allak bullak oldu ne diyorsun sen dedi.

O ise İslamlaşma modasına uyuyordu. Piyasaya basılan yobaz kitaplardan etkilenmişti. Bana da vermişti ama seslenmemiş, biraz inceleyip çöpe atmıştım ama çöpe attım dememiştim. Henüz gizli ateisttim. Bu saçmalıklar ortaya zibil gibi basılıyor, beyinler yıkanıyordu. Konuştukça daha da öfkelendim. Bu pislik şeyi kovmamız yok etmemiz lazım dedim. Arkadaşım şaşkınlıktan ne yapacağını şaşırdı. O öfkemi iyi hatırlıyorum, bir öfke patlamasıydı. Çok kötü hissetmiştim. Zaten araştırmalarım bu saçmalıktan acilen çıkılması yönünde sinyaller veriyordu, bir de bu cinayetler artık Uğur Mumcu ile bardağı taşırınca patladım. İlk kez açıklamış oldum.

Sonrasında aynen ben de böyle ağır bombardımana başladım. İslama ait ne varsa yerle bir etmek istiyordum. O hızlı ve öfkeli zamanlarım sonra geçti. Görece çok yakın zamanda durulabildim biraz. Muslimlerden nefretim bu cinayetleri planlamalarından filan değildi, aptalca bu cinayetlere alet olmaları, salak gibi kullanılmalarına öfkeleniyordum. Yoksa bunlarda plan yapacak bir zeka filan göremiyordum. Topu salaklar sürüsüydü. Güdülüyor ve it gibi kullanılıyorlardı.

O ölçüde nefretle gitmek olanaksızdı. Çok yıpratıcıydı. Nefret insanı yıpratıyor. Tavsiye etmiyorum. Duyarlı hassas iseniz aman nefretten öfkeden uzak durun, çok aşırı yıpratıyor. Tecrübe konuşuyor, dikkate almanızı tavsiye ederim.

DemoKratos

Vll ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Hatta doktora bile gittim. Ben çok öfkeleniyorum öfkemi boşaltamayınca zangır zangır titriyorum ne yapacağım dedim. Beni biraz dinledi, sorular sordu. Sonra hemen tedavi olman lazım dedi. Sana bir ilaç vereceğim, seni kuzu gibi yapacak dedi. Fakat tek atışta onikiden isabet yani, her psikolojik tedavi ilk denemede bu kadar başarı vermez. Her ilaç her bünyeye uymaz. Psikiyatrisler genelde epey ilaç değiştirir, bir bünye üzerinde en etkilisini bulmaya çalışırlar. Bu tek denemede bende çok etkili olacak ilacı buldu. Lustral. Her bünyede aynı etkiyi göstermez.

Gerçekten beni kuzu yaptı. Fakat testosteronu bastırdığını duyunca kullanmaya devam edesim gelmedi. Çok da meee kuzu olmak istemedim. Daha çok psikiyatrın tavsiyelerini çok iyi anladım ve özümsedim, onun yararı oldu. Doktor kadındı ve öyle çok bir kariyeri, ihtisası, doktorası filan yoktu. Ama çok iyi bir iletişimimiz oldu. Ne söylediyse çok iyi algıladım ve çok iyi benimseyip özümsedim. İlacı tekrarlama kararı için gittiğimde ben devam etmek istemiyorum dedim. Niye diye sordu. Testosteronu bastırıyormuş, çok da kuzu olmak istemiyorum dedim. Kadının dudağının kenarının muzipçe kıvrılması hiç dikkatimden kaçmadı. Olsun olsun bir kutu daha iç yan etkisiz ilaç olmaz geçer dedi. Onu bu kez dinlemedim. Dinlesem iyi olurdu. Tekrarladığı ilacı almadım, reçeteyi çöpe attım.

Lan bir altı ay kuzu oluver, kıyamet mi kopar! Ya altı ay sonra öleceksem diye düşünüyoruz! Acile çok düşkünüz. Peşin bir üzüm salkımı ileriye dönük vaat edilen en seçme Fransız şarabından önemli geliyor. Süreçlere sabır gösteremiyoruz. Bak işte bu noktada Kuran'da yazan "kella bel tuhibbunel acile" sözünü onaylıyorum. Doğruya doğru demekten çekinmem. Bu söz doğru. Kella bel diye iki vurguyla güçlendirilmesi yerinde.

Doğru gördüm mü doğru derim. Ama yanlış görürsem de allahın feriştahı söyledi deseler çöpe sallarım. Hiç dinlemem.

bilgelikyolunda

ll ☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Sünni
Ben şahsen Uğur Mumcu öldürülünce ateist olduğumu ilk kez açıkladım. Artık bardağı taşıran son damlaydı ve nefreti açıkça hissettim. Nefret kontrolden çıktı bu suikastle. Daha önce açıklamıyordum. Tabii ergeniz ve tepkiliyiz. İyi hatırlıyorum, bir arkadaşıma ilk kez açıldım ve ben İslamdan nefret ediyorum, tiksiniyorum dedim.
Uğur Mumcu son yazılarında devlet içindeki bir çete ile pkk arasındaki bağlantılara odaklanmıştı.
Devlet içindeki bu çetenin İranla arası iyidir. Anlaşılan hem kendileri ile pkk ilişkisini deşifre eden Uğur Mumcuyu ortadan kaldırdılar hem de ülkeyi yapay laik antilaik kutuplaşmasıyla 28 Şubat Sürecine taşıdılar.
Devlet içindeki bu çete önce istediği suikatları yaptırarak İslama karşı nefret oluşturdu:
Doğu Perinçek, 05 Eylül 2018’de Habertürk’ün “Türkiye’nin nabzı programında yaptığı konuşmasında "28 Şubat bildirisini ben yazdım"
24 mart 2018 Doğu Perinçek tutuklandı
Yapılan bir yasa değişikliğiyle Perinçek dahil herkes tahliye olduğunda Perinçek: Görevlere hazırız
Perinçek:"Erdoğanların mevzimize gelmesinden sevinç duyuyoruz"
Selam Tevhidin de üstü diğer çeteler gibi kumpas diye örtüldü. 28 Şubatta Türkiyenin İranlaşma tehlikesi var gibi gösteren Perinçek, şimdi İran güzellemeleri yapıyor, İran meclisini ziyaret ediyor, birileri de halen Uğru Mumcuyu dindarlar öldürdü zannediyor:

DemoKratos

Vll ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Bütün muslimler aynı Kuran! Bir yığın laf, içerik dersen sıfır! Aynı Kuran'ları da böyle bunların. Anlatır da anlatır, anlatır da anlatır, ne anlattı bu diye toplamına bakarsın, hiç bir şey. Bunların cuppalısı da bu, fettoşu da bu, profesör ünvanı bahşedilmiş olanı bile bu! Kitap da yazsalar içerik sıfır! Zırva sayıklamasından başka bir şey değil.

Tüm aydın cinayetleri, fetönün sahtekarlıkları, yalan dolanları, ülkenin laiklikten uzaklaşması ve yobazlaşması için yapıldı. Bunu artık elli kere anlatmak insan zekasına hakaret olur. Şah Atatürk'ün izinden gidip Arap harflerini kaldırmasın diye Humeyni'yi Paris'te korumaya alan kim ise, fettoşu Pensilvanya'da hâlen korumada tutan da odur. Bu kadar yani, uzatmanın anlamı yok.

DemoKratos

Vll ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Yani şimdi ne diyecektik? Uğur Mumcu cinayetini muslimin biri allah rızası için işledi mi diyecektik?

Tabii ki islami terör örgütlerinin arkasında dünyanın belli başlı istihbarat örgütleri var. Onların izni ve teşvikiyle cinayetler işliyorlar elbette. Elbette bir tuğla çekersen duvar yıkılır, eee noolmuş yani? Bütün bunlar bizim bir muslim allah rızası için Uğur Mumcu'yu öldürdü sandığımız anlamına mı geliyor?

Hayır bu muslimler nasıl bu kadar anlaması kıt oluyor ben şaşıyorum! Uluslar arası satranç bu, arkasında İran da olur, İsrail de olur. İkisinin birden bir islami terör örgütünün arkasında olması hiç şaşırtıcı değildir. Çıkarları terörü beslemekse beslerler. Çıkarlarına bakarlar. Çıkarları ortaksa inançlarının zıt olmasına bakmazlar. A ve B birbirinin tamamen zıttı ve düşman ama aralarında C mi var? C yi paylaşıp yarısını A yarısını B yer yani, doğa zaten böyle çalışıyor! Üstelik C yi en içten benimsediği, kendisinden saydığı unsurlarla vurarak! Bunları da mı anlatalım artık, yeter yahu!

DemoKratos

Vll ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Aslan - Sırtlan savaşları diye bir belgesel vardı. Aransa bulunur, koymayayım şimdi buraya. İşin doğrusu bu güne kadar çok belgesel izledim ve artık pek izleyesim gelmiyor. Doğanın ne olduğunu iyice öğrendik ve doğa aşırı acımasız. Bu acımasızlığı izleyip durmanın artık bir anlamı kalmadı. Öğrendik iyice, doğada merhamet, adalet diye bir şeyin kırıntısı yok. Allah diye bir şeyin doğada esamesinin bile geçtiği hiç yok. Ortada allah diye bir şeyin tozu bile yok! Artık hedef doğayı öğrenmek değil, o işi bitirdik, şimdi insanlığın misyonu doğayı yapılandırmak, şekillendirmek, biçimlendirmek, formatlamak. Neyse konuya geleyim:

Aslanlarla sırtlanlar ölümcül düşmanlar, sürekli savaş halindeler. Rekabet had safhada. Birbirlerinin sayısını azaltıp savanada üstünlük sağlamak ve daha fazla çıkar elde etmek için birbirlerinin yavrularına soykırım uyguluyorlar. Kim daha etkili soykırım yaparsa savanada nüfus üstünlüğü sağlıyor ve çıkarlarını pekiştiriyor. Fakat güç dengesi çoğunlukla çok fazla değişmiyor ve uzlaşıp paylaşma zorunlu oluyor. Sen sağ ben selamet, tamam midemi patlayasıya şişirmeme gerek yok, sen de ye. Ne yapalım kıçı kaldırır bir daha avlanırız, biraz az yatarız hepsi o!

Doğa böyle çalışıyor. Öyle merhametli, esirgeyen, adaletli filan bir tanrı allah mallah öyle şeyler yok! Global politikada da allah sadece kullanılıyor ve asıl amaç çıkarları paylaşmak.

bilgelikyolunda

ll ☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Sünni
Kitap da yazsalar içerik sıfır! Zırva sayıklamasından başka bir şey değil.
Bir şeyi siz anlamıyorsunuz diye yazılanlar zırva olmaz:)
Tüm aydın cinayetleri, fetönün sahtekarlıkları, yalan dolanları, ülkenin laiklikten uzaklaşması ve yobazlaşması için yapıldı.
Devletin içindeki çete ülkenin laiklikten uzaklaşmasını istiyor öyle mi? :)
İlkokul çocuğuna anlatır gibi anlatalım:)
Devlet içinde çete var mı?
Evet, Uğur Mumcu bu çete ile PKK arasındaki ilişkilere odaklanınca öldürüldü
Bu çetenin o dönemki amacı ülkede bir İranlaşma tehlikesi var gibi gösterip, İslamdan nefret edilmesini sağlamak. Bu yüzden bu cinayeti İran bağlantılı bir terör örgütüne işletiyorlar
Bu çete amacına ulaşıyor ve 28 Şubat sürecini başlatıyor
Bu çete elemanları çıkar çıkmaz, Uğur Mumcunun katili olan terör örgütü dahil, bu çete ve bağlantılı terör örgütleri kumpas söylemiyle aklanıyor. Çete elemanları halka mağdur ve kahraman olarak lanse ediliyor.

Peki bu çetenin İran’la bağlantısı var mı? Evet

Bu çetenin Uğur Mumcuyu öldürdüğüne tek delil, Mumcunun bu çete ile PKK arasındaki ilişkiye odaklanmış olması mı? Hayır
Mumcuyu öldürenler dahil terör örgütlerindekiler Müslüman mı? Hayır.

İslamda harama helal diyen o anda dinden çıkar. Teröristler, masum öldürmeyi amaçlarına giden yolda helal görüyor, oysa ki haram. Teröristler direk İslamdan çıkıyor o anda.

Bunca delil ortadayken isteyen bu çeyeye kumpas kurulduğuna inanmakta devam etsin

bilgelikyolunda

ll ☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Sünni
Doğanın ne olduğunu iyice öğrendik ve doğa aşırı acımasız. Bu acımasızlığı izleyip durmanın artık bir anlamı kalmadı. Öğrendik iyice, doğada merhamet, adalet diye bir şeyin kırıntısı yok.

bilgelikyolunda

ll ☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Sünni
Uğur Mumcu olayıyla ilgili bunlar da fikir verebilir

DemoKratos

Vll ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Aydın cinayetleri aydınları susturmak, Ergenekon tezgahı orduyu tasfiye etmek ve bütün bunlar ülkeyi Arap ligine düşürmek için planlanmış ve uygulanmıştır. Nixon doktrini. Özetle.

bilgelikyolunda

ll ☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Sünni
Aydın cinayetleri aydınları susturmak, Ergenekon tezgahı orduyu tasfiye etmek ve bütün bunlar ülkeyi Arap ligine düşürmek için planlanmış ve uygulanmıştır. Nixon doktrini. Özetle.
Evet aydın cinayetleri aydınları susturmak içindi ama tezgah denilen Ergenekonda sadece 227 asker tutuklandı. 227 askerle ordu tasfiye oluyorsa o ordu zaten bitik demektir, ekstra tasfiye etmeye gerek yok demektir.
Ergenekonda ordudan atılanlardan biri de Hablemitoğlu cinayetiyle bağlantılıydı:

Şu anda sadece general 150den fazla gitti. Ordunun generallerinin neredeyse yarısı tasfiye edildi. Bu normal, Ergenekon operasyonları ordu tasfiyesi mi oluyor? Generallerin yarısına yakını darbeye köprüyü tek taraflı tutarak mı kalkıştı? Eğer darbeye kalkışmadılarsa niye görevleri başında değiller? Ya bu generallerin Gülenle bağlantısı yok, ya Gülenden emir gelmesine rağmen darbeye kalkışmadılar, ya da Gülenden böyle bir emir hiçbir zaman gelmedi. Üç durumda da bu generallerin ve onbinlerce askerin vatansever olduğu ortaya çıkıyor. Her durumda bu askerlerin şu anda görevleri başında olması gerekirdi. Acaba devlet içindeki Uğur Mumcuları öldüren çete mi generallerin yarısını ve on binlerce askeri tasfiye etti?

Perinçek İran'da "TSK dan 30 bin personeli attırdım"

Yazarı tarafından düzenlendi:

Son konular

Son mesajlar