Anket Tanrı var mı?

Tanrının varlığı ve yokluğu hakkında ne düşünüyorsunuz?

• Tanrının yok olma ihtimali çok düşük olmasada varlığını kabul etmek daha makul.

Oy: 0 0.0%

• Tüm seçmenler
    19

kavak

Vl ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist

kavak

Vl ☆☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Dün bilgisaraydaydım pek bu yönde eleştiremediniz beni hume yazimda pc de olacak sizide bekleriz kavak bey .
Hey...yine kendi kendine gelin güveyi olmaya yeltenme.
Artı; bu forum senin kıçının etrafında dönmüyor azizim.
Yani bu tür efelenmeler bizim gibilere sökmez.

DemoKratos

Vll ☆☆☆☆
Genel Kurul Üyesi
Düşünce
Ateist
Bence ikinizi de tekrar mektebe yazdırmak lazım.

Bence diploma vizesi getirilmeli. On senede bir vize sınavı yapılmalı, geçemeyenlerin diplomaları iptal edilmeli.

Artık okullarda kompozisyon yazdırılmıyor. Yazmaları zaten olanaksız, yazdıramıyorlar! Tweet yazabiliyorlar ancak, başka nanay! Durum o kadar korkunç ki okumuş cehalet sel çamuru gibi yayılıp kaplıyor. Hiç bir şey bilmeyen diplomalılar bot yığını gibi.

Yazarı tarafından düzenlendi:

bilgelikyolunda

ll ☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Sünni
sebepler sonsuza kadar götürülebilir senin dedigin ilk sebebin olmasi durumu olmayabilir
Sebepler sonsuza kadar geri giderse en sondaki sonucun oluşması için sonsuz sebebin gerçekleşmesi gerekirdi. Bu da hiçbir zaman mümkün olmayacağı için en sondaki sonuç hiçbir zaman ortaya çıkamazdı. Demek ki sebepler sonsuza kadar geri götürülemez, bir ilk sebep olmalı. Bunda yanlış var mı?

Ephesus

☆☆
Yazar
Düşünce
İgnostik
O bilim insanları termodinamiğin ikinci yasasına göre imkansız bir iddiada bulunuyorsa onların bilim insanlığını sorgulamak gerekir
Yargılamak için falan değil cidden merak ettiğim için soruyorum 2. yasa bu değil mi

Hiçbir cihaz veya sistem aldığı ısıyı tamamen işe dönüştürecek şekilde çalışamaz. Ayrıca sadece ısıyı bir sıcaklıktan daha yüksek bir sıcaklığa transfer eden bir süreç mümkün değildir. Bir de buna ek olarak sen ne yaparsan yap, enerjinin ve kütlenin olduğu her yerde entropi (düzensizlik) mevcuttur ve sürekli olarak evrenin toplam entropisi artar.

bunun evrenin başlangıcının olup olmamasıyla ne alakası var.. ben mi algılayamadım

bilgelikyolunda

ll ☆☆☆☆
Yazar
Düşünce
Sünni
Yargılamak için falan değil cidden merak ettiğim için soruyorum 2. yasa bu değil mi

Hiçbir cihaz veya sistem aldığı ısıyı tamamen işe dönüştürecek şekilde çalışamaz. Ayrıca sadece ısıyı bir sıcaklıktan daha yüksek bir sıcaklığa transfer eden bir süreç mümkün değildir. Bir de buna ek olarak sen ne yaparsan yap, enerjinin ve kütlenin olduğu her yerde entropi (düzensizlik) mevcuttur ve sürekli olarak evrenin toplam entropisi artar.

bunun evrenin başlangıcının olup olmamasıyla ne alakası var.. ben mi algılayamadım
1- Evrendeki entropi geri çevrilemeyecek şekilde sürekli artmaktadır.

2- Buna göre evrende bir gün termodinamik denge oluşacak ve “ısı ölümü” yaşanacaktır. Kısacası evren ebedi değildir, bir sonu vardır.

3- Sonsuz zamanda, evrende termodinamik dengeye gelinmesi ve hareketin durması gerekir.

4- Şu anda hareketin devam ettiğine tanıklık etmekteyiz.

5- Demek ki evren sonsuzdan beri yoktur, dolayısıyla evrenin bir başlangıcı vardır.

Son konular

Son mesajlar